Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Петро Чорноморець
Додано 14 лип 2024

Петро Чорноморець

@petro_chornomorets
Кількість підписників: 8 772
Фото: 513
Відео: 129
Посилання: 332
Опис:
Петро Чорноморець, кандидат біологічних наук, експерт з ментального здоров'я, освіти та системного мислення; співзасновник і керівник методології у Змінотворцях; викладач Києво-Могилянської бізнес-школи; викладач та консультант-методолог у Майбутніх.
Джерело

Петро Чорноморець | Я думаю, що більшість цивільних живуть у провині. У тому числі ті, які...

Логотип телеграм спільноти - Петро Чорноморець Петро Чорноморець @petro_chornomorets
5 680 Охват/переглядів 2025-11-14 14:40 Повідомлення №817
Я думаю, що більшість цивільних живуть у провині. У тому числі ті, які "забули про війну".Ця емоція занадто болюча, в ній неможливо знаходитися довго, і тому люди її дисоціюють. Водночас дуже рідко вона може бути причиною для продуктивних рішень, тому що для продуктивності необхідно відчувати власну силу, а провина силу забирає.Тому люди намагаються про війну не думати, а якщо доводиться спілкуватися з військовими, то дуже хочуть почути від них шось типу "ти не погана людина, продовжуй жити як живеш, мені з цим норм".Тобто по факту, цивільний хоче, щоби військовий обслужив йому його емоційний біль. І так не має бути.Треба припинити тікати від провини, а нести її у психотерапію та перетворювати на конструктивні дії.Цивільний не має бути хорошим для військових, він має бути корисним.Якщо ми вже в тилу, треба тримати цей тил якісно. Військовим несемо ресурси і підтримку, а свої емоції несемо психотерапевту.До речі, це також і одна з двох основних причин, чому погано закриваються збори. Перша – у значної частини людей дійсно менше грошей. Друга – системні волонтери пишуть суцільно про біль, а для більшості людей це не працює, якщо воно роками.Тому збираємо на екскаватор із позитивною рішучістю.Збір: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKA