Я чесно обирала книжки для читання не з однієї книжкової палітри, але так сталось і мені дуже подобається🤍Салмана Рушді потроху підчитую, але це настільки красивий і насичений текст, що побоююсь не встигнути до обговорення на книжковому клубі! Треба трошки газонути, але рикша натер ноги і вперто крокує слимаковою швидкістю. Ну нічого, я стараюсь сповільнюватись останнім часом, Рушді мені в цьому допомагає😌Вичитую аж під шкірою і висмоктую кістковий мозок з книги Ліспектор. Вчора майже за цілий день прочитала усього лише 39 сторінок, бо буквально кожне слово відгукується в голові і лунами прокатується по тілу. Я ще ніколи стільки не писала на полях, як зібрати думки в купку для відео — оце проблема. А може хай вони розбігаються, а ви зловите саме ту, яка вам сподобається. Але робіть це ніжно і з усією відповідальністю, думки авторки можуть вкусити і заразити екзистенційною кризою!І абсолютно неочікувано вписалась на презентацію книги «Три літа» Ліберакі, а тому складними махінаціями через консьєржку вчора отримала книжку. Зазвичай усі ці огляди-презентації на мене тиснуть, бо люблю сама обирати відповідні книги під відповідний момент, але зараз дуже радію, що погодилась її прочитати. Це ідеальна книга для літа, і якщо ви знайдете кращу, я виставлю вам миску черешні і зʼїм усі червиві! Три дівчинки ростуть і пізнають себе, цей світ і себе в цьому світі в сільському передмісті Афін — ідеальне рефлексивне читання на червень🌸А ще у нас із вами тепер є промокод PAPERS, якийдає знижку 15% на все крім ВСЛ, КСД, Наш формат, Лабораторія, Vivat, А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА в MEGOGO BOOKS🔥І якщо вам потрібен був знак‼️чи варто купувати книги, вважайте, це він😉
Поки я тут оселедцем затовчена, пивом залита, вітрами карпатськими обдута, шумовинням листя заколисана, в чан гарячий занурена, текілою з пантелику збита, з радарів цивілізованих стерта, багном сільським обмазана, давайте проголосуємо, яку книгу книжковий клуб читатиме в липні.З претендентів: чилійський хаотичний модернізм «Розпутний птах ночі»: хтось улеслював нюдсами, щоб обрали, хтось нюдсами погрожував, щоб не обирали, але купили всі, тому читати рано чи пізно будемо. Неймовірної краси «Хвилі», які підіймають вічні питання «Що готувати на обід, якщо курка вже набридла» «Хто я?» і «Які ми з іншими людьми?», мінус тільки в одному — замовити їх вже доволі проблематично, особливо за кордон. «Бігуни» Токарчук, які канонічно постійно переміщаються за нами з голосування в голосування. Питання в тому, наскільки у них зручне взуття і чи добіжать вони з нами до серпня. І «Грай, як випаде» з «Повільні дні, швидка компанія», яких візьмемо разом, бо обидві вони про богему Голівуду і доволі френдлі, бо тонкі, як моя талія до поїздки в Карпати.Голосування буде нижче👇
Простір стола:Я тут вперше за кілька тижнів сама, щоб нарешті знову повернутися до свого «справжнього» життя. Ось що дивно: друзі, навіть палке кохання, не є моїм справжнім життям, якщо немає часу наодинці, щоб досліджувати та відкривати для себе те, що відбувається або сталося.Так писала Мей Сартон у своїх щоденниках «Journal of a solitude», і дуже вчасно мені ця книга потрапила до рук. Гортаю і насолоджуюсь її радістю від дощу і як він бʼє в шибки. Дивлюсь на якісь позаземні квіти у себе на столі і розумію — оце і є справжнє життя. Природа, якій Мері Олівер свою збірку есеїв «Upsteam» присвятила. Як її собака бігає по льоду за лисицею — вони не можуть швидко рухатись, тому картинка наче сповільнена. Одне дерево схоже на інше, але не зовсім. Один тюльпан схожий на наступний, але не надто. Подібне і з людьми — спочатку загальний контур, а потім приголомшливі окремі штрихи.Повернулась до Кларіс Ліспектор і прям тремчу від тем, які вона піднімає. І якщо Вірджінія Вулф описує жінку в суспільстві, то її послідовниця пішла далі — вона міркує про місце свідомості у світі. Її не цікавлять великі події, в книзі «Near to the wild heart», яку вона до речі написала в 23 роки, нема навіть сюжету, лише одкровення дівчини, коли вона усвідомлює, що живе. Що важливіше: жити чи усвідомлювати, що ти живеш? — питає себе Джоанна. А потім плаче від щастя, бо зірки такі яскраві і хочеться стати однією з них. Вона настільки жива і натхненна, що це віддає болем у тілі. Таких книжок хочеться зараз🤍
Набір у Книжковий клуб Червня стартував❤️🔥Після обговорення другого роману Джона Ірвінга ми колективно впевнились, що це ідеальний письменник для книжкових клубів. І якщо розмова про «Молитву за Овена Міні» вийшла доброю і затишною, то «Світ очима Гарпа» викликав такі суперечки і запеклі словесні баталії, що дехто навіть застосовував найсерйозніший аргумент «ой, бєбєбє». Поговорили про фемінізм, а потім про будову статевого члена — на інші книжкові клуби мене не кличте, я не прийду😁Безпрецедентний випадок! Усім клубом настільки хотіли читати одну книгу, що обійшлись навіть без голосування в телеграмі, бо «Опівнічні діти» Салмана Рушді майже в суху намахали всі інші книжки. Тому в червні читаємо саме її! Поговоримо про цю НЕЙМОВІРНУ І одну з моїх найулюбленіших книжок: вигадливий магічний реалізм, красивезну мову, серйозну історичну складову і цікавезний сюжет. Вважаєте, що все це не може бути обʼєднано в одній книзі? От ми з Рушді переконаємо вас в зворотному!Також продовжуємо читати книжки англійською в нашому інґліш-рідінг клаб на чолі зі Злою читачкою (але ми її розкусили, ніяка вона не зла). Цього місяця читатимемо минулорічного букерівського лауреата Flesh by David Szalay, ну і поговоримо про цю премію загалом, і чому я її не люблю🌚😂У нас буде спільний чатик, де будуть не тільки Рушді і Салей, а й собаки/коти, меми, полички, приколи, цілодобова психологічна підтримка і просто веселе спілкування «як у вас справи» і 30.06 о 19:00 зідзвонимось на онлайн обговорення.Є два рівня участі: Максимальний — чатик + приймати участь в обговоренні на трансляції — 800 грн (місця закінчились)Стандартний — чатик + дивитись трансляцію з обговоренням — 500 грн (є можливість сезонної підписки на 3 місяці за 1200 грн замість 1500)Для участі і з усіма запитаннями пишіть в ТГ @aaliskaaa
Цього року на Книжковому Арсеналі я буду пастись біля трьох абсолютно не очевидних для себе видавництв! Анетта Антоненко підготувала стільки новинок, що ледь стримала себе зупинитись на двох:Чилійська письменниця Ісабель Альєнде, на мою думку, пише або настільки добре, що може натовкти пику взірцевим «Ста рокам самотності», або настільки погано, що хочеться тактовно зробити вигляд, що я цього не читала. От «Ева Луна» з першого періоду. Все ще обчікуюсь «Домом духів», от тоді буде битва з Маркесом в дусі годзіли і конга.Наталія Ґінзбург — це та сама всесвітньо відома інтелектуалка, яка мала якнайшвидше зʼявитись українською і осісти на ваших полицях. А це ще й культовий роман про памʼять і близькість побудований із сімейних фраз🤌Під впливом друзів-герентофілів обнесу і стенд Темпори, зокрема новинки Дона Делілло і Кормака Маккарті. Минулорічні скандали з цими двома обернулись бурхливими примиреннями зі сльозами, обіймами і обіцянками, бо «Підземний світ» першого був прям хорош, а «Пасажир» і «Стелла Маріс» Маккарті настільки прекрасними, що відібрали мову, досі її шукаю, хто побачить — поверніть, бо доведеться вчити нову, щоб гідний відгук написати. Сказала би, що нічого краще цього року вже не прочитаю, але читаю зараз Кларіс Ліспектор. Ну і Кобо Абе від Основ! Закрийте вуха усім іншим японцям, бо Кобо Абе — мій улюблений, коли вийдуть нові книги Кавабати, закриєте Кобо Абе. Коли вийде Муракамі, закривайте Кавабаті читала у нього майже все, і «Жінка в пісках» — це лише початок. У нього там такі офігенні книги є, що видавництво має складати всі яєчка в одну абівську корзинку і займатись тільки ним!А Вавилонська бібліотека — дуже очевидне видавництво, щоб там пастись, бо трава у них завжди зеленіша, якщо це не Курт Воннегут. Всі новинки автоматично купуються, а цього разу таких буде дві. Навіть мем з Куртом наломався, бо дівчата продали мені «Яблучко Дік» як сімейну сагу, схожу на Ірвінга. Дякую, Віка, що як продала, так і подарувала. Кажуть, «Нескінченного жарту» на Арсеналі не буде, але я все одно не знаю, як фінансово справитись з цими викликами😅
Пекельні борошна з «Четвертим крилом» продовжуються. Мені настільки нудно, що закрадається думка, що люди стояли в черзі в КСД в день виходу другого тому не за «Залізним полумʼям», а тому що видавництво повернуло імбу з 2015 року «Бабушкін лєчєбнік», «100 страв у горщиках», «Воровской общак» і «Таінственний соблазнітєль». На початку книги героїні треба знайти собі дракона і не вмерти від рук Ксейдена, який хоче помститись за батька. Одразу зрозуміло, що дракона вона знайде, бо попереду ще дофіга частин і з цієї ж причини залишиться живою, що стає очевидно ще й тоді, коли нам описують головного злодія як найкрасивішого чувака, у якого сімсот кубиків преса і бурштиново-оніксово-нефритові жезли очі. Я зараз на 350 сторінці, і, в принципі, це весь сюжет. Нічого більше не сталось. Щоб діло пішло бодріше, вирішила дослухати історію в аудіо, тому купила книгу на абук. Виявилось, це електронна книга і я безпонтово купила цю шляпу двічі. Для всіх, хто шукає в цій книзі секс викладаю фото, яке зробив мій чоловік, коли я дійшла до першого поцілунку на 300 сторінці і на ньому заснула. Постільні сцени вас не розрадять, тільки пустопорожній флірт «я тебе вбʼю! а ти спробуй! та я б тебе знищив! кишка тонка! ненавиджу тебе! а я тебе більше». О 19:00 подкаст по книзі, мені лишилось 200 сторінок😭
Усі, хто мене загубив, не переживайте — у мене нема хантавірусу, я жива і здорова, тільки вигоріла трошки. Зараз читаю «Четверте крило» і намагаюсь не рухатись, щоб не привернути увагу драконів, що дихають вогнем. Ну тільки відновилась же, не хочу все по новій. Нарешті розпакувала свої подарунки на день народження і сумарно за один день у мене зʼявилось 49 книг😱 і це ще не все🌚Мій вішліст вигребли начисто, як банку Прінглсів на вечірці без закусок. Тільки дві книжки десь на дні валяються, які ніяк не витягти, як би ти ту руку не пхав і банку не крутив. Він чистий як стіна після викрадення Мони Лізи, порожній як голова під час публічного виступу, цнотливий як спогади після пʼятої текіли. «Повість про Гендзі» і «Змова проти Америки» знизали плечима і сіли грати в карти, чорт з ними історичними і культурними розбіжностями. Мурасакі Сікібу навчила Філіпа Рота писати вірші і помічати красу природи, ну а він її — брати кредити і відкривати зубами пляшку кока-коли. Рівноцінний культурний обмін. А самотній «Творець» Борхеса засатав рукава і як справжній деміург взявся за створення нового світу, і знає же, хитрий, що дуже швидко він наповниться Уоллесамм Дідіонами Деліллами, бо видавці активно готуються до Книжкового Арсеналу. Довелось замовити ще одну шафу, яку урочисто поставлю під телевізором і буду збирати книжкову стіну вже там😍 Підозрюю, що треба буде замовляти і другу, бо Арсенал же на носі!Дякую, що завалили мене подарунками! Прям як в дитинстві!❤️
Набір у Книжковий клуб Травня стартував❤️🔥Квітень вийшов божевільним місяцем, як і книга, яку ми читали: у гілці зустрічей книжкового клубу більше повідомлень, ніж у гілці обговорення книги😍 Дехто навіть прийшов до мене в гості і познайомився з Дживсом! Але ми цілком нагнали брак кногорозмов трьох-годинним зумом, де, так вже вийшло, ділились виключно позитивними враженнями (і навіть декілька разів назвали Кальвіно геніальним☝️).Після обговорення інтелектуальних ігор і особистих інтерпретацій захотілось знову чогось душевного і домашнього, як було минулого разу на зустрічі «Молитви за Овена Міні», (декому захотілось настільки, що задобрив нас нюдсами), тому на травень обрали «Світ очима Ґарпа» Джона Ірвінга, неймовірну історію, кінець якої я не забуду навіть у наступному житті. Та і початок також. Але кінець особливо. Я серйозно. Також продовжуємо читати книжки англійською в нашому інґліш-рідінг клаб на чолі зі Злою читачкою (але ми її розкусили, ніяка вона не зла). Цього місяця читатимемо Gliff однієї з найвшанованіших сучасних письменниць Алі Сміт.У нас буде спільний чатик, де будуть не тільки Ірвінг і Сміт, а й собаки/коти, меми, полички, приколи, цілодобова психологічна підтримка і просто веселе спілкування «як у вас справи» і 26.05 о 19:00 зідзвонимось на онлайн обговорення.Є два рівня участі: Максимальний — чатик + приймати участь в обговоренні на трансляції — 800 грн (місця закінчились)Стандартний — чатик + дивитись трансляцію з обговоренням — 400 грн (є можливість сезонної підписки на 3 місяці за 1000 грн замість 1200)Для участі і з усіма запитаннями пишіть в ТГ @aaliskaaa
Старе сербське прислівʼя — найлегше «Улісса» купити, важко його прочитати і майже неможливо полюбити! Може албанське, вже підзабула.Цей найвідоміший модерністський роман на 1000 сторінок про усього лише один день персонажа, де кожний розділ написаний в експериментальному стилі, страшенно інтригує, хочеться прочитати, от тільки не зрозуміло з якої сторони до нього підступитись і чи потрібно перед цим страхувати життя. Як читачка, яка пройшла через спаринг із книгою і вийшла з нього новою людиною, кажу — це важливий досвід в житті кожного читача, але одному на таке йти страшно. Тому дуже раджу доєднатись до книжкового клубу Hard boiled reading club за «Уліссом», який стартує з 1 травня, де моя подруга-філологиня за освітою і покликом серця Саша Скребцова два місяці буде разом із вами розбирати всі відсилки і символи, і таким чином, що ви не тільки зрозумієте роман, але і полюбите! Бачите, які списані і залюблені Улісси випускаються з цього клубу? Разом підкорювати таку гору веселіше, тому переходьте за посиланням і записуйтесь.В ціну входять лекція, відеокоментарі до кожного епізоду, 4 зум-зустрічі з розбором прочитаного і чат з додатковими коментарями. Старт 1 травня.
Підсумки фестивалю Книжкова Країна❤️🔥Це були прекрасні вихідні, з яких я памʼятаю не все, і не від вина, хитро замаскованого в термосі, а через нерви від подій, все ж таки 4 публічних виступи за 2 дні — це овер дофіга для мене😅 Треба працювати із жадібністю, але якщо наступного разу мені запропонують таких же класних спікерів, я за себе не ручаюсь!Дуже цікаво, мені здається, обговорили перший тру крайм «З холодним серцем» Трумена Капоте з Сандрою і Кочегурою😍 Нас там запитували ще якісь класні документальні книжки, і я радила історію про сімʼю, де у 6 з 12 дітей була шизофренія, але зізналась, що забула назву. Так от, кому цікаво, це «Hidden Valley Road: Inside the Mind of an American Family».Переживала перед розмовою з Вірою Курико про її «Летицію Курʼяту…» так, наче приїхала до Трампа на перемовини, але забула вдома костюм. Але було настільки душевно і цікаво, що не хотілось закінчувати! Віра — сонячна людина, у якої є історії про все на світі: і як вона гаражі в дитинстві палила, і як була найкращою ученицею в класі з двох людей! Сподіваюсь, вони всі потім послужать матеріалом багатьом її наступним книжкам!Не вистачило мені отого останнього релакс дня, щоб вдоста наобніматись і нафоткатись з друзями-блогерами-підписниками, і пройтись нормально по стендах видавництв (що я встигала робити тільки в перервах між подіями, уявляєте?!), але літати разом із тентами я би погодилась тільки зі східним вітром і валізою речей для зупинки в Швейцарії. Хоча попереду ще Книжковий Арсенал, тому якраз видихну, підкачаю руки, звільню памʼять на телефоні й донт стап зе паті!❤️🔥Дякую всім, хто не соромився і підходив познайомитись, це завжди дуже хвилююче, але і дуже приємно для мене! І дякую моїм друзям, які були підтримкою як моральною, так і фізичною, коли в кінці дня я вже валилась із ніг😅❤️🔥