Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Pavlova Breaking БАДи
Додано 06 гру 2025

Pavlova Breaking БАДи

@pavlova_breaking_BADs
Кількість підписників: 1 148
Фото: 67
Посилання: 118
Опис:
Міфи, користь, пошук долі правди і «звідки ноги ростуть» в популярних трендах харчування, косметології, всесвіту БАДів і здоров’я в цілому. ✅Наука vs. Маркетинг, ✅здоровий глузд vs. Магічні пілюлі. Приєднуйтесь і поїхали 🔥

👥 Кількість підписників

1 148
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: +3
Середній/Місяць:: +2

👁️ Середній перегляд на повідомлення

743
Середній/День:: 1,020
Середній/Тиждень:: 564
ERR: 64.72%

📊 Кількість повідомлень на день

0.4
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0.4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 757 26-01-14 14:24
Анемія🩸 абочому крові благородної може не хвататьЧ.2: а як закинути щось в рот, допоможе🤔?Оскільки в першій частині ми з вами вже розібрались і зрозуміли, шо таке анемія й чому вона буває, то тепер перейдемо до більш насущних питань: шо з тим робить👇?(Спойлер — йти до лікаря)Отже, чи певне харчування якось допоможе?Залежить від причин. Як можете здогадатись, якщо не повезло з генетикою або піскляві африканські комахи презентували вам малярію — то хоч об’їжтесь печінкою, вивареною в гранатовому соці (про «доцільність» останнього промовчу), усе одно профіту з того не буде🤷‍♀️. А ось як організму чогось не хватає, щоб еритроцитів набудувати вдоволь — то можна подумать. А тепер детальніше:🔻Якщо у вас бідний / недостатній / повністю веганський раціон, то шанси отримати так звану «харчову анемію» кратно збільшуються. То тут так, перехід на повноцінний та/або прийом заліза (ось тут в пості про феритин писала про форми / усвояємість), В12 (бо, як пам’ятаємо, в рослинках його нема), фолієвої (бо її нестача може маскувати дефіцит В12) — допоможуть👌.Ось тут показували на людях з бідних / середніх регіонів, що основними факторами ризику є недоїдання (особливо білку), овероброблена їжа (фастфуд), захоплення чаями-кавою-енергетиками замість норм їжі й нестача водорозчинних вітамінок.Накушати найпростіше з м’яса й морепродуктів (там і вітамінки, і гемове залізо, яке непогано засвоюється), з травичок / зерняток складніше (бо там і залізо негемове, в якого біодоступність вдвічі нижча, і В12 не знаходиться).Ну а як у вас наковиряли залізодефіцитну — то препарати заліза ваше усьо🦾. Найкраща форма за засвояємістю — фумарат двовалентного заліза, але високі дози (овер 45 мг на день) можуть наробити біди шлунку й кишківнику. Якщо то ваш випадок — то краще перейти на хелатні форми з амінокислотами або карбонільне залізо.Ну й так, з препаратами кальцію та чаєм / кавою краще розвести по часу — вони один одному заважають. А ось вітамінкою С додатково закинутись або апельсинкою закусити — гуд ідея, допоможе тому залізу, що ви накушали, всмоктатись та засвоїтись.До речі, як не парадоксально, надлишкова вага також є фактором ризику розвитку анемії. Тож здорове харчування — наше усьо☝️.Також окрема група ризику — старші люди👵, за рахунок як природних процесів, шо то «дорослішання» супроводжують, так і за наявності купи супутніх болячок (наприклад, атрофія шлунка, через шо корисні штуки з їжі хріновенько засвоюються). В першому випадку контролюємо харчування з прицілом на білок і клітковинне різноманіття, в другому — шуруємо до лікаря, він вам розкаже, шо робить.Цікавий момент, що в підлітковому / дорослому віці переважна кількість людей з анемією — жіночої статі (зокрема через рясні місячні й крововтрати), тоді як у похилому віці відсоток, що припадає на чоловічу долю, стає більшим. Отже, баришні, якщо це ваш випадок — то рекомендують 30–60 мг заліза на добу протягом 3–6 місяців (як погано переноситься, то лікар може призначити в крапельницях). Не забуваємо про аскорбінку (або з їжі, або додатково) ну й контролюємо показники📈.❇️Мораль: Як у вас не все добре з раціоном, то так доїдання додаткового м’ясца з запиванням апельсиновим соком або закидання відповідними добавками внесе свою лепту. Як і так все ок - їсти додаткові порції в сподіванні на пакращення до * не допомож короч. Шуруймо до лікаря.Ну шо, задовільнила? Сподіваюсь.Як шось приймали — розповідайте (особливо якщо якийсь шайтан — діліться).Ну й підтримка сюди, враження / запитання / пропозиції туди⬇️.Обняла 🖤
👁 1,020 26-01-06 14:37
Анемія🩸 абочому крові благородної може не хвататиЧ.1 як воно працює й ломаєтьсяТак, ну ось він довгоочікуваний пост, точніше перша його частина, тож не будемо довго прелюдствувати, а давайте одразу до справи👇.Але знов дисклеймер❗️ (а то раптом хтось ще не вивчив): Я НЕ ЛІКАР, я біохімік (що теж непогано😏), тож коментувати аналізи/симптоми й діагнози я не берусь – то поза моєю компетенцією. Моя задача – пояснити, як то все працює або чому не працює й що кажуть дослідження робити, щоб працювало. Капіш?Отже, перед тим як говорити про нестачу, давайте спочатку розберемося, що там у тій крові плаває й навіщо🔻.Основних типів клітин у крові три (хоча ще є купа підвидів, тож якщо захочете пост про імунітет – детально розповім):🔴еритроцити (червоні кров’яні тільця)⚪️лейкоцити (білі кров’яні тільця)🟣тромбоцити (для них чогось кольору не знайшлось🤔)Так ось, перші тягають газики по організму тудой-сюдой (відвозять кисень від легень до клітинок і забирають від них CO₂, щоб ми видихали), бо мають білочок гемоглобін, який за ці перевозки, власне, й відповідає. Запам’ятайте його, бо він буде нашим героєм.У других основна задача – бороти усяку бяку🦠, яка потрапила в організм (інколи, правда, промахуються, призначають ворогом не того й вилазить алергія), а треті – то наші ДСНС: як подряпались або стукнулись і судинка порвалася – біжать латати ту біду🩹.Так ось, власне, анемією (в народі – малокров’ям) обзивають ситуацію зниження здатності крові тягати оксиген🔻 і забезпечувати ним клітинки. Чого таке бува? В цілому основних причин три (а ось ситуацій, які призводять до цього – як масла в Подерев’янського, ну ви зрозуміли😏):🔸або червоні кров’яні тільця нормально не синтезуються🔸або занадто швидко руйнуються🔸або їх стає менше реально (крововтрата) чи відносно (збільшення загального об’єму плазми – пузатим привіт🙌крововтратою все більш-менш зрозуміло: травма, кровотеча, рясні місячні (уви, дами, суцільна дискримінація) або як надонатили занадто – то й можете тимчасово стати голубих кровів. З пузатими🤰 також: за рахунок наявності тимчасового квартиранта загальний об’єм крові збільшується, а ось насинтезувати гемоглобіну на двох не так просто☝️.Чого ж може збоїти синтез еритроцитів? Варіантів багацько: нестача заліза, B12, фолієвої, ну й болячки – від таласемії до онко.Чого еритроцити руйнуються? Аутоімунні хвороби, невдала генетика або малярія змушують ваш організм прощатися з червоними тільцями.Як її визначають? Частіше за все з аналізу крові🩸: якщо гемоглобін нижче 130 г/л у типів або 120 у баришень (для вагітних допустимий «ок» 110–115), то вас активно почнуть підозрювати в кров’яній нестачі. Самі ви можете почати відчувати смутні сумніви за наявності блідості, втоми, головних болів, зниженої витривалості (особливо при навантаженнях), а втрата свідомості або її сплутаність і зневоднення (зокрема підвищена спрага) можуть вказувати на гостру форму.Так, ну я думаю, для початку норм? Вам як🤔? У наступній частині поговоримо про харчування, БАДи, лікування й що кажуть дослідження з цього приводу. Питання – тудой⬇️, підтримати канал – сюдой.(Є смутне відчуття, що маю пожартувати про пасту, але нє. Най просто буде П’яно-п’яно)Обняла💚.
👁 1,020 25-12-31 14:03
Наука vs Похмілля або пост-сюрприз під Новий Рік🎄Знаю, пропала. Мож в останньому абзаці напишу чому, ще не вирішила) Але осьо думаю: під ялинку тре якийсь відповідний пост з настроєм. То шо, ті, кому трохи за 30, зрозуміють план дій, а ті, кому «до», мож матимуть план на майбутнє👇.Отже, шо таке похмілля? Шоб то зрозуміть, тре спочатку розібратись, шо трапляється з бухлішком, коли воно потрапляє в організм. Коли ви накатили🥃 й усе те щастя всмокталось, перетворення відбувається за схемою: етанол (наше бухлішко) → ацетальдегід (головний злодій) → ацетат (який спокійно виводиться з організму).За ці процеси відповідають два ферменти — алкогольдегідрогеназа й альдегіддегідрогеназа. Від того, наскільки добре вони в вас працюють, залежить і те, наскільки швидко вам стане «харашо👌», і наскільки хріново🤢 буде потім.(Доречі, в більшості товаришів з Азії природньо є мутація ALDH, і саме тому їх уносить з першого бокалу, а залежність розвивається швидше, що свого часу сприяло «безпроблемній» колонізації певних регіонів. Додумати залишаю вашій фантазії.)Так ось, коли ви накидуєте швидше, аніж ферменти встигають впоратись, — ацетальдегід накопичується й робить бяку: він токсичний, може позв’язувати купу білків, жирків і прочих радостей. На фізичному рівні це відчувається як головний біль, нудота, тахікардія, озноб, і тривога може завітати (зізнавайтесь, яке комбо зібрали?😄).То чого в 20 після клубу з купою гидоти (рево, три топора, лонгішейкі, викрутка й кінгсбридж) можна було спокійно йти на пари, а зараз 150 мл гарного віскі = постільний режим наступного дня🤔? Бо ферментні системи з віком таки парюють трохи гірше. І те, що працювало чудово й безперервно 10 років тому, тепер — уви й ах (чуваки, сорян).То шо робить?🔹До:• Почавкать. Ось тут показали, що вживання високовуглеводної та/або жирної їжі зменшувало симптоми похмілля приблизно на третину.• Пити водичку. Алкоголь блокує вазопресин (гормон, який контролює діурез — у туалет частіше будете бігать і корисні йончики випісяєте). Вода частково компенсує це — на наступний день має бути легше.• Обирати чисті напої (не коктейлі), в ідеалі — світлі, бо темні мають більше конгенерів (дубильні речовини й домішки). Тож так, якісна горілка краще за сумнівний коньяк. Але ж пам’ятаймо, що сухе вино — наше все😏. Ну й бажано не мішать☝️.🔸Після:Водичка, електроліти (розчини солей, можна купити в аптеці). Проста їжа, відпочинок. Зменшити сенсорне навантаження (світло, гучна музика).З приводу аспіріну💊 й йому подібних: він розріджує кров, зменшує рівень простагландинів і прозапальних маркерів — тож так, головний біль і загальна ломота зменшаться. Але якщо у вас проблеми зі слизовою — нінада🙅‍♀️, буде тільки гірше.Усьо. Розібрались? Питання?(Мамі було хріново, мамі виписали препарат, сподіваюсь, за місяць життя заграє новими фарбами🌈.)Ну шо, діліться⬇️: чим запам’ятався рік, де зустрічаєте й чим, власне, плануєте завтрашнє похмілля викликати😉?Дякую, що були зі мною🙌. Сподіваюсь, була корисною. Обняла кожного.Далі — буде.
👁 953 25-11-30 15:19
Фуфломіцини: «Противірусні препарати»Ч.2 Хто Fake it, а хто make it😉Ну що, давайте розбиратись з тими, кого ви мені понакидали в каменти⬇️Для початку: чи існують дійсно діючі противірусні?Так. Але вони усі спрямовані на певні віруси або групу їх (тож противірусної аналогії антибіотикам широкого спектру, на жаль, нема). То хто ж вони?🔹Наприклад, ацикловір: він боре й досить успішно віруси герпесу 1–3 групи (від бяки, яка на губах вилазить, до вітрянки й оперізуючого герпесу, зокрема для імунокомпрометованих дітей і дорослих). Його мазюкають, п’ють і вводять внутрішньовенно — в залежності від складності ситуації. ❗️Рекомендують з великою обережністю, якщо біда з нирками, ну й якщо годуєте/пузаті — виключно після консультації з лікуючим.🔹Таміфлю. Працює. Діюча речовина — озельтамівір (звучить як бальтозавр)). Працює проти вірусів грипу А та Б, найкраще — якщо ви закинулись протягом перших двох днів від появи симптомів для в цілому здорових людей. А ось для груп ризику з додатковими болячками співвідношення бенефітів/ризику залишається контроверсійним. Для решти бацил воно не працює взагалі (в т.ч. активно намагались ним бороти корону, але ніт).🔸Ремантадин. Працював. Колись. Проти грипу А, але наразі більшість його штамів демонструє резистентність до цього препарату.А ось тепер заходимо потрохи на територію мракобісся. Готові😅?Але для початку давайте трохи поговоримо про інтерферони (бо більшість з того, шо вам продають як противірусні, дуж сильно обіцяють нам активувати його виробництво в організмі).👉Інтерферони — то глікопротеїни, в яких 140–180 амінокислот, їх виробляє наш організм у відповідь на вірусняк🦠 у перші години його потрапляння й біжать пинати нашу імунку, шоб та з ним боролася💪.А тепер, знавці, увага питання (рекомендую тут пригадати пост про колаген): 🔴чи є сенс закидатись інтерфероном перорально, враховуючи, шо він білочок? Прально, нема🙅, бо він собі перетравиться до амінокислот, як і будь-який інший.🔴Чи є сенс ним собі мазюкати рот/ніс/очі/інші отвори, враховуючи, шо він досить великий білочок? Також ніт🚫, бо шоб пинати імунку на дії, треба пройти крізь слизові й потрапити в кров, шо він у силу своїх параметрів зробити не зможе.🔴І найголовніше питання: чи є сенс ковтати «індуктори інтерферону», якщо він сам активно шурує з перших хвилин/годин від зараження? Ну ви зрозуміли😏.Чи його використовують у лікуванні? Так, ін’єкційно у тяжких випадках гепатитів, певних онкології, множинного склерозу й прочих серйозних станів. А знаєте, яка найпоширеніша «побічна» реакція за його введення? Грипоподібні симптоми: підвищення температури, головний біль, ломота й т.д. — тобто усе те, чим у нормі організм реагує на вірусняк, ну й на шурування інтерферонів відповідно. (Тепер ви розумієте, як… кхм… цікаво звучать фрази «я закидуюсь арбідолом, і в мене ні чиху-кашлю, ні температури».)❇️Отже: Аміксин/Амізон/Арбідол і прочі «імуностимулятори» — ніт.(Хоча ось з Амізоном спромоглись зробити аж одне дослідження, на якому показали, шо період температурення знижується з 3,8 до 2,7 днів. А тепер вгадайте, де те дослідження вийшло? В рашці. Питання?)Інозин пранобекс ковиряли усі, хто могли. Але чомусь усе, шо наковиряли, було на маленьких вибірках (зачасту без контролю й у наших північних сусідів), а повторного ковиряння в рандомізованих клінічних дослідженнях не витримувало🤔.А ось відпочинок/провітрювання/рідина — так.Ось так, да розверзнеться під цим дописом буря)Але як захочте підтримати — то сюди.Пішла збиратись на танці💃.