Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Pavlova Breaking БАДи
Додано 06 гру 2025

Pavlova Breaking БАДи

@pavlova_breaking_BADs
Кількість підписників: 1 148
Фото: 67
Посилання: 118
Опис:
Міфи, користь, пошук долі правди і «звідки ноги ростуть» в популярних трендах харчування, косметології, всесвіту БАДів і здоров’я в цілому. ✅Наука vs. Маркетинг, ✅здоровий глузд vs. Магічні пілюлі. Приєднуйтесь і поїхали 🔥

👥 Кількість підписників

1 148
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: +3
Середній/Місяць:: +2

👁️ Середній перегляд на повідомлення

743
Середній/День:: 1,020
Середній/Тиждень:: 564
ERR: 64.72%

📊 Кількість повідомлень на день

0.4
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0.4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 980 26-03-24 14:54
Все про жири в харчуванні й не тільки🥓🥑Ч.1 Знайомство з сабжемтак, ну про білочки й сахарочки в харчуванні було, а жирочки увагою обділили, тож виправляюсь й давайте поговоримо про цей елемент їжі, навколо якого, як на мене, найбільше чуток й легенд. Сьогодні розберемо шо ж це за звір такий, який він бува, нахіба він нам тре й скільки саме. Погнали👇Взагалі жири — то найрізноманітніший клас сполук, дивлячись на представників якого часом складно визнати в них родичів (гляньте, наприклад, на формулу якогось сфінголіпіду й триолеїну, й спробуйте знайти шось спільне). В цілому то є залишок якогось спирту, до якого причепився один чи декілька залишків ВЖК (вищі жирні кислоти). Ми усіх перековирювать не будемо, зосередимось на тих, які наїдаємо — харчових ліпідах, вони ж тригліцериди. Тобто утворюються вони, коли гліцерол — спирт такий, солоденький, част юзають в кулінарії й медицині — начіпляє на себе три різних чи однакових ВЖК. А ось від того, які саме ВЖК він начіпляє, й залежать властивості жирку, його форма й «корисність».Які ж вони бува?🔹Жирки з рослинок. В них здебільшого ненасичені ВЖК, тому вони ріденькі, ну й бенефіти для здоров’я теж від тієї ненасиченості. Якщо спрощувати, вони додають «хорошого» холестерину й не додають «поганого» (хоча там трохи складніше, але най буде), й також омега-3 кислоти в складі додають протизапального ефекту (про омежок розбирала тут).🔸жирки з тваринок. Там, навпаки, переважна більшість ВЖК — насичені, тому ці жири тверденькі (принаймні за кімнатної температури). Чи то є зло? Нє. Як не перебирати, то цілком собі корисна штука в плані енергії, побудови структур клітинок та й на синтез гормонів підуть. Але ось як почати систематично їх переїдати, то й «поганого» холестерину собі наробить можна й ризики, шо серце стане, підвищити.♦️синтетичні. Це коли беруть ненасичені й легким рухом руки, тобто додаванням гідрогенів, їх насичують (як ото радянський маргарин — то воно). Але біда — часто гідрогенчики чіпляються не з одного боку молекулки, як тре, а з різних, шо є транс-конфігурацією, й власне тому вони й обзиваються «транс-жири». Осьо неприємні й навіть потенційно небезпечні товариші: й бляшок в судинах наробити можуть, й ожиріння в гості запросять, й Альцгеймера напровокувати, й до депресняку додати (ну звісно, поїв ото шось з фритюрниці й сидиш товстий з бляшками й нічо не пам’ятаєш, яка вже тут радість. Вибачте😅).То скільки ж нам його треба? В цілому ФДА тут нааналізувало й нарахувало, шо наїдати бажано жирків десь на 25–30% від усього денного калоражу. Кажуть, якщо до 78 г/день, з яких тваринних буде до 20 г, а транс — до 2 г, то буде ок👌.Де ж їх взяти? А майже усюди, ось, наприклад:— Вершкове масло → ~82% жиру— Сир твердий (типу чеддер/гауда) → ~25–35% жиру— Свинина (середньо жирна) → ~20–30% жируПо рослинках:— Оливкова олія → ~100% жиру— Горіхи (мигдаль/волоські) → ~50–70% жиру— Авокадо → ~15–20% жируУсьо. Гадаю, для знайомства досить. В другій частині поговоримо про функції, вплив на здоров’я й відповім на ваші запитання. Як хочте підтримати — то сюдойОбняла 🤍
👁 965 26-03-17 15:06
Гомеопатія Шрьодінгера або історія про Траумель⚗️Так, ну знов поринаємо в світ мракобісся й ковиряємо знайому усім з дитинства (й не тільки) штуку — Траумель від славнозвісної (або не дуж) компанії Хіл (або Хель, як його правильно в транслитерації — я не в курсі, хто їх тих німців розбере).То шо ж то за звір такий? Зі свого невеликого досвіду я пам’ятала тіки про гелі — мазюкалки, але находчиві німецькі друзі за цей час вже примудрились повипускати «препарат» у вигляді пігулок й навіть ін’єкцій, он як (ну чекаємо на гомеопатичні вакцини, в альтернативщиків матрицю заклинить💫).Шо вони нам обіцяють й нахіба його пити/колоти/мазюкати? Кажуть шо має бути протизапальний ефект, регенерація тканин після пошкодження й зменшення набряку. Рекомендують за побутових й спортивних травм, запалень суглобів й подразнень шкіри.А тепер давайте подивимось, що вони такого туди понапхали, шо такі чудеса пророкують🤔? А ось тут найцікавіше: там суміш аж 14 компонентів, здебільшого травки-муравки🌸 типу екстрактів ехінацеї, ромашки, беладони й проч, а також якусь сіль ртуті (залишили інтригу, загадошно написавши Mercurius solubilis — розчинна й на тому дякуємо), сірку й стеарат магнію.Й усьо в розведеннях D2–D8 (нагадаю, класичні гомеопатичні розведення, починаються десь з D12, тобто шось там таки плаває й суто технічно це вже не гомеопатія — розбирала про неї детально тут). Інтєресненько🤔. Враховуючи, що компанію свого часу штрафували за невідповідність інфи в рекламі/на пакуванні й в реальності… Лан, повертаємось.Чи воно шось робе? Спойлер — майже нє. Хоча з першого погляду дослідження дуж намагались робить💪.Мені сподобалось, як ось тут людям, які потягнули лодижку, її активно мазюкали або Траумелем, або диклофенаком тричі на день протягом 14 днів — й о диво😱! На чотирнадцятий день рівень болю був однаково низьким. Про те, шо чомусь не включили нічим не намазюкані лодижки, які за пару тижнів теж цілком собі заживуть, в дослідженні згадать забули.Ось тут в Індії посягнули на святе: вирішили Траумелем побороти ібупрофен в подоланні післяопераційного болю й прийшли до висновку, шо група з траумелем спожила менше пігулок, аніж ібупрофенова (вам подобається? Мені теж).Ось тут в пориві порівняння траумеля з диклофенаком (по ходу основний конкурент🤔) навіть заявили, шо перший транскриптом тканини по-іншому змінює☝️ (правда, як і контрольна група, але то таке) й, цитую, має широкий фітоцеллюлярний вплив. Шоб то не значило.А знаєте, шо об’єднує оті всі дослідження? Невеличка строфа в acknowledgments:“Дякуємо компанії Heel за спонсорування цього research.”Пара-пара-пам🪗.❇️Мораль: як дуж хочеться помасажувати лодижку/колінку/сусіда, а під рукою нічо нема — не стримуйтесь, мазюкайте бо шанс, що допоможе масаж і час, значно вищий, ніж 14 розведених трав разом узятих. А так краще зайву фрукту собі купить, шоб було що гризти під серіал, доки нога відпочиває👌.Усьо. Підтримать сюди, поговорить туди⬇️.Я пішла.
👁 896 26-03-10 15:26
Крапельниця «Попелюшка» або відчайдушні спроби не перетворитись на гарбуз🌟Ну що ж, рубрика альтернативно (обдаровані) засоби краси/здоровля/молодості (як захочте — будемо таке робить на постійній основі). Сьогодні розберем популярну в останні пару років (хоча оригінальна ідея йде корінням у минуле сторіччя) серед бажаючих бути вічно юними штуку — крапельницю Попелюшки. Подивимось шо воно таке, шо обіцяють, шо каже наука й чи трапляється біббоді-баббоді-бу. Погнали👇.Як почитати її опис в різних фірмах (наприклад тут й тут) — воно трохи розниться, але основних компонентів-ігроків троє:▫️глутатіон▫️ліпоєва кислота▫️вітамін СЗа смаком й бажанням значить додають Б-шки, магній, цинк й селен (про них розбирала тут, тут й отуто). Інколи ще й амінокислот можуть досипать шоб наверняка.Шо ж обіцяють?-красу неземну (акне піде, шкіра розгладиться й засяє як попа немовля)-позбавити вас будь-якого окиснення раз і назавжди (мені взагалі здається шо якщо випивати щоразу як натикаєшся в описі на слово «антиоксидант» то за два абзаци можна норм так нашвирятись)-детоксикувати з ніг до голови (ну як жеж без цього)-вивести з печінки залишки алкоголю, радіації, антибіотиків й навіть хіміотерапії (хопача)-знизити втомлюваність й покращити метаболізм (шо б те не значило)Отак. Суцільна магія💫.А шо насправді🤔?Спойлер — майже ніх.. кхм… ефекти дуж помірні)Оскільки саме по комбінаціях компонентів клінічних досліджень майже нема (дивно, чой-та) — пробіжемось чи є сенс внутрішньовенного введення кожного з них.🔹Глутатіон(ось тут детально про нього писала)Повторюсь: внутрішньовенне введення глутатіону застосовується у клінічно серйозних випадках (інтоксикації, деякі нейродегенеративні захворювання, пошкодження печінки), коли треба дія «тут і зараз».Для «загального здоров’я» і раптового омоложення ця історія дуже сумнівна: так, біодоступність висока, але рівень глутатіону у крові швидко падає назад і накопичувального ефекту нема. Ось тут у ревьюшці шукали докази освітлення й краси шкіри за ВВ введення, але переконливих не знайшли🤷‍♀️.🔹Альфа-ліпоєву кислоту дійсно колють у клінічній практиці за умов діабетичної нейропатії, а також як підтримуючу штуку при лікуванні онко/інфарктів/деяких хвороб печінки. Але якщо ви здорові й нормально їсте — то сенсу практично нема. Більш того, ось тут показали що від овердозу в печінці взагалі може некроз☠️ трапитись (а оскільки наші находчеві б’юті-майстри часто керуються принципом більше-дорожче-краще — то раджу замислитись☝️).🔹Вітамінки: коротко — як не маєте проблем із засвоєнням / нормально харчуєтесь / не маєте ускладнень по здоров’ю — воно вам не тре (як маєте якісь підтверджені дефіцити — пероральна форма чудово справляється).А чого ж люди виходять задоволені й стверджують шо краса💅?Бо по-перше крапельниця виглядає солідно (а як магнія додали й тепло по венах побігло — так взагалі прям супер пауер). По-друге: ви не уявляєте яка кількість людей зневоднена щоденно, а тут вам пів літру розчину вогнали — аж жити легше стало. Ну й відчуття піклування про себе дає знати.Але, як показує практика, вийти можна не тільки з задоволенням: є кейси виходу (вперед ногами) з важкими алергіями, сип’ю по тілу, токсичними гепатитами й інфекційними букетами від багаторазового використання катетерів. (Он FDA у Філіппінах взагалі застерігала від цієї штуки на тлі кількості бажаючих освітлитися, які опинялись у реанімації.)Ось. Усьо. Сподіваюсь, то ферштейн. Було цікаво? Дайте знати⬇️.Як хочте підтримати моє графоманство — отсюдой.Так, мама бачить шо Траумель наздогнав — про нього вам буде на вихідних👌.Обняла🤘.
👁 881 26-02-28 13:09
Поговоримо про чай☕️Наскільки він ОкЧ.2 Шо він робить для здоровля🤔?Отже, відгуляли, повертаємось у трудові(є) будні. В першій частині розібрались з видами чаю й що трапляється з ним від різної обробки, сьогодні поговоримо, як його споживання пов’язано зі спецефектами (як позитивними, так і негативними) для організму. Погнали👇.То як чайОк вплива на здоровля? (Спойлер — не дуж активно, але трохи є). Шоб не мішати усьо в купу, давайте розберемо найбільш досліджені ефекти на різні системи:🔹Серце.Помірне вживання чорного чаю (2–4 чашки на день) асоціюється зі зниженням ризику інфаркту, але не має чіткого впливу на ризик ішемічної хвороби серця (зелений також тут безсилий). Також відзначали легкий ефект у зниженні систолічного й діастолічного артеріального тиску. А ось зелений чай продемонстрував невелике, але достовірно значуще покращення ліпідного профілю й зниження «поганого» холестеролу👍.🔹НиркиКонтроверсійна тема. З одного боку, помірне вживання зеленого/білого чаю показало себе в запобіганні розвитку хронічної хвороби нирок, але тільки за умови відсутності цукру та/або інших підсолоджувачів у напої (наявність/відсутність молока на те не впливала🥛).А ось тут заморочились і навіть відслідкували ефект не тільки від кількості споживання, але й від часу, коли то люди роблять (шоб потім покласти це на циркадні ритми функції нирок, знач). І ось найвиразніший бенефіт мало споживання чаю зрану до полудня, а ось нічний чайок 🌙(особливо в молодняку) мав навіть слабку негативну кореляцію. Отакої.❗️А ось тим, хто вже має нирково-кам’яну хворобу, не рекомендують «зловживати» чорним чаєм (хоча ось тут, на здорових людях, зелений показав легкий превентивний ефект).🔹Когнітивні функціїТрохи є покращення, завдяки кофеїну й L-теаніну. Ось тут показали, що регулярне споживання зеленого чаю дорослими й людьми похилого віку асоціюється зі сповільненням когнітивного зниження, а також помірно покращує пам’ять і здатність фокусуватись.🔹Зниження вагиМайже ніт. Хоча є превентивний ефект щодо розвитку діабету другого типу за умови пиття 2–3 чашок зеленого чаю на день. (В принципі, підозрюю, шо якщо ви будь-які газировки/солодкі напої/тістечка заміните чаєм, то супер-ефект не змусить на себе чекати).🔹Інфекційні захворюванняОсь тут цікаво вийшло. Спочатку розтрубили, шо люди, які п’ють чай, мають менше інфекційних болячок, потім з’ясувалось, шо дослідження були в певних регіонах Африки й Азії, де з чистою водою не дуж. А тепер, поважні знатоки:А шоб попити чаю, шо тре з водичкою зробить? Закип’ятить. Вуаля💫.(До речі, з тих же причин ВООЗ рекомендує ГВ до двох років у регіонах із низькою якістю води — бо чим пізніше місцева малеча почне пити місцеву водичку, тим більше в них шансів на виживання).🔹Домішки й пластикТак, ну й коротко про пакування й дешманські чаї. Дійсно, у випадку нейлонових/пірамідальних пакувань кип’яток змушує ті пакування щедро відсипати вам мікропластику, тож обираємо або розсипний, або паперові пакетики👌.Ну й так, якщо замість листячка в пакетику ви бачите дрібний порошочок — велика ймовірність, шо це просто чайний пил ще й з барвником (не обов’язково в комбінації, але якість зрозуміла).Так, ну шо, наче усьо? Усіх задовільнила🤔?Якшо нє — кажіть, якщо так — усе одно кажіть⬇️.А як хочца канал підтримати, то це запросто - отсюдой.Гарних вихідних☀️.
👁 817 26-02-17 10:24
Рубрика питання-відповідьВипуск 3Ну що ж, обрала 5 запитань (як ваше не трапилось — не хвилюйтесь, буде в наступному випуску👌), погнали👇.1) Яка різниця в ефективності при застосуванні одного і того ж препарату в таблетках, капсулах чи розчинах?Саме в ефекті — нє (там більше питання у формі діючої речовини й біодоступності), але нюанси є.🔸Таблетки — найбільш стабільна форма (тобто на полиці проживуть найдовше), але й чекати на ефект, як закинулись, довше.🔸Розчини — з точністю до навпаки: всмоктуються найшвидше (тому й дрібним більшість ліків роблять у формі сиропу, ну й у випадках дегідратації розчини мають перевагу), але й швидше псуються (тож варто перевіряти термін придатності❗️).🔸Капсули в цьому сенсі десь посередині, ну й з плюсів: якщо речовина має неприємний смак чи подразнюючу дію, капсульна оболонка прекрасно то все маскує.2) Вітаміни чи комплекси, старша вікова група (турбує випадіння волосся)Так, ну усі про біотин і волосся/нігті чули, але щоб то було реальною причиною посипаного волосся, то треба так серйозно задефіцититись (розбирали отут).Що ще може впливати? Якщо відкинути серйозні болячки й кондиції, то до втрати волосся можуть вносити внесок дефіцити:-вітаміну D-заліза-вітаміну CНу й в цілому недостатнє/неповноцінне харчування — організм буде спрямовувати вітамінки/нутрієнти на життєво необхідні штуки, до яких шикарна шевелюра з його точки зору не відноситься (ну типу лиса ви виживете якось, а ось зі злетілим вуглеводним обміном — навряд).❇️Мораль: кушайте нормально, ну й як хочете — затестьтесь на дефіцити й з тим добром до лікаря.3) Стевія як підсолоджувачПро замінники цукру тут розбирала, але цю рослинку увагою обійшла — виправляюсь🙌.Коротко: це рослинка з Південної Америки🌱, в листях якої містяться стевіолові глікозиди, які надають солодкого смаку (у 200–400 разів солодші за цукор), за рахунок чого стевію юзають як рослинний цукрозамінник.В цілому FDA її обізвала умовно безпечною і юзати наче ок, але це стосується тільки високоочищених стевіолових глікозидів(чистота ≥95%, наприклад Rebaudioside A, Stevioside, Rebaudioside D).Усьо, що екстракти листя й проче — від лукавого: FDA не одобрювала, і в Штатах взагалі заборонено🚫.Ось тут, наприклад, мишкам 18 тижнів стевію давали в високих дозах— то в них нирки й печінка полетіли. Думайте.4) Креатин: скільки його безпечно вживати?Писала про нього великий пост, а дози безпечні не вказала, тож апдейт:осьо перевіряли — до 3–5 г/день — ок.Виключення: якщо у вас біда з нирками — то без лікаря не самопризначайтесь.А ось лоадінгові дози по 20–25 г на день призводять до суттєвої затримки води й можуть ниркам роботи додати.5) Можна про особисте? Як Ви все “вивозите”? 🫣😅Самогіпноз? Магній? Позитивне ставлення до життя?Хе-хе. Ну дивіться.В мене контракт закінчується за 2 тижні, нового ще нема, зате є додаткова вага після АД, еміграція, мовний бар’єр, відповідальність за чотирьох фінансово залежних від мене людей і псоріаз над оком виліз — ну тобто суцільний баланс у житті. Краса💃? Уаще.Але. Є пліт самоіронії — на ньому й пливемо серед бурхливих фекальних потоків життя))Ось як раптом почуття гумору закінчиться — тоді й можна ногами вперед виносити.А так — тримаймось💪.Усьо.Обняла.Дореч, наступну тему яку хочте🤔? Ось тудой побажання⬇️
👁 813 26-02-04 09:24
Про зілля бадьоряще, або що каже наука про каву☕️Ч. 1 Користь vs міфиТак, ну за кількістю питань я зрозуміла, що тема вас цікавить, тож наливайте собі (я про каву, а там як хочте) й погнали розбиратись👇.Одразу скажу: мова йде про заварну каву, тож, товаришчі любітелі маккохфе3-в-1, пардоньте — по ньому щось досліджень не нашкреблось🤷.Тож які плюшки можна отримати від пари (десятків) філіжанок на день?Найбільше ковиряли зв’язок споживання кави з підвищенням/зниженням ризиків усіляких серцевих болячок🫀. Ось тут наметааналізували, що 3–5 чашок на день не тільки не роблять біди, а навпаки — знижують шанси, що серце стане в будь-який спосіб.А ось після 9 чашок на день (зізнавайтесь, є такі? Хотіла б на них подивитись👀) вже виникають певні питання.Також, всупереч очікуванням, в тих в кого вже трапилися трабли з серцем (наприклад, був перенесений інфаркт), то споживання кави зменшувало ризик смертності: на чверть — для тих, хто п’є 1–2 чашки, й майже вдвічі — для 3–5 горняток.Але❗️ Осьо сказали, що усі бенефіти — то справедливо для фільтр-кави, тоді як заварена в турці, наприклад, може наробити вам додаткових зайвих поганих жирків у крові, що не є гуд (детально про це розбирала тут). Ферштейн?Також з бенефітів кажуть, що пиття кави протягом життя знижує ризик Паркінсона, діабету другого типу, захворювань печінки й проявів депресії.О як.А що по вимиванню кальцію й заважанню всмоктуванню корисних штук з їжі🤔?Як завжди, з долі правди роздули маркетингову історію. Короч, дійсно кава незначно впливає на абсорбцію й екскрецію кальцію (трохи менше засвоїте, трохи більше випісяєте. З кісток усе різко не вимоється), але щоб ви розуміли «масштаб трагедії» — ті втрати рівноцінні кількості кальцію в одній ложці молока.Короч, якщо ви норм їсте й не маєте критичних кондицій — нічо страшного👌. Але так, якщо приймаєте препарати кальцію, то з кавою їх варто розвести в часі. Також не варто кавою запивати препарати заліза, тироксину й деякі антидепресанти.З приводу кави на голодний шлунок: так, є таке, але з нюансами. Не варто, якщо у вас проблеми зі шлунком/підвищена кислотність, бо може підвищуватись рефлюкс (викид кислоти в стравохід — то, що ми по відчуттях обзиваємо ізжогою).Але на здорових людях на великій виборці такого ефекту не було.І також, якщо у вас проблеми зі сном / кортизол шурує вище даху (про нього розбирала тут), варто після прокидання обаждати годинку до першої кави. Але якщо ви, як ваша покірна слуга, без чашки до першого слова вранці ненавидите світ — то не стримуйте себе, не створюйте загрозу близьким🙃 Що по дітях👶. Американці кажуть, що до 12 років — ніт. По віку 12–18 рекомендують обмежити до 3 мг кофеїну/кг ваги на день (тобто якщо ваше чадо важить 40 кг — то до 120 мг, тобто десь одна неміцна чашка — буде ок👌).Ось так.В другій частині поговоримо про кофеїн, глянемо, що окрім нього в каві плаває корисного й не дуже, ну й відповім на решту ваших запитань.Підтримати — сюди, поговорити — туди⬇️.Обняла ☕️
👁 957 26-01-27 13:35
Анневерсарі інтерактив,або рубрика питання-відповідьЧ.2 Про пакування, уколи в попу й ПМС-ні БАДиНу шо, продовжуємо наше тусе🕺? Доречі, сьогодні рівно рік, як було опубліковано перший пост — ось він. Сльоза ностальгії затерялась в декольтах🥲. Лан, давайте далі по вашим питанням👇.6) З чого зроблена обгортка пігулок, чи не накушуємо ми додаткового пластику? Мож краще вміст пігулки висипати в йогурт там якийсь?Розумію, на тлі купи інфи по мікропластику (шо, ще одна тема для наступного поста?🧐) пакування ліків може визивати певні смутні сумніви. Але не бздим, там нічо страшного👌. Частіше за все обгортка/капсула пілюльки зроблена з желатину (тобто, товариші з 20-ма БАДами на день, можете казать, шо ви так денну норму білку набираєте), а якщо бачите на пачці модне слово Vegan — то там модифікована целюлоза.Ті капсули дозволяють доїхати лікам до кишківника й там всмоктатись, а самі спокійно розчиняються. В йогурт або іншу їжу висипати можна, звісно, але я б не радила: по-перше, ніколи не вгадаеш чи то бути гіркою гидотою на смак, по-друге — ризик взаємодії й дострокового окиснення не виключений.7) Напишіть, будь ласка, чи внутрішньом’язові препарати краще за пігулки? В плані біодоступності, якщо є в обох формах і нема проблем із засвоюванням у кишківнику. У нас дуже люблять колоть антибіотики в попу.Хороше питання. Якщо коротко — різниці майже ма🤷‍♀️. Якщо, звичайно, нема проблем з ШКТ/всмоктуванням, то спокійно закидайтесь пілюльками замість тортур своїх других 90.Виключення — коли людина без свідомості або з будь-яких причин не взмозі ковтати. Просто уколи в попу 💉виглядають «серйознішими» за пару пігулок, ось народ і тягне на гострі відчуття. (Не плутаємо внутрішньом’язове введення з внутрішньовенним — то різні історії.)❗️А взагалі я дуже «за» протокол, шоб людям, які викликають швидку на 37,2 або зайву козявку в дитини, полагалось внутрішньом’язове введення вітамінок групи В. І корисно, й незабутні відчуття з вами надовго.8)Вплив нічних змін на організм людини: чи дійсно режим сну “перевернутий” нікому не підходить і від нього може накритись гормональна система, біологічні ритми і т.д.?Так, є. Якщо ви не природжена сова, то циркадні ритми збиваються, мелатонін з кортизолом плутаються (ось тут розбирала), черепушці, судинкам й моторчику може бути нехарашо (тому зазвичай нічні зміни краще оплачуються — к-компенсація).Вихід: стійкий розклад і наявність чітких «ритуалів» до сну, шоб пояснювати мозку, коли йому спатки.9) Чи справді батончики чи вітаміни від ПМС допомагають в цьому питанні? Чи більше маркетингу?Охтижйопт🙈. Батончики від ПМС — то шось нове в моєму житті, довелось просвящатись😅. Коротше, пхають туди протеїнчики, магній, залізо й усілякі травки на кшталт шафрану🌱.З точки зору полегшення симптомів має сенс тільки магній (за умови, якщо маєте спазмуючі відчуття). Можна з В6. По дослідженнях кажуть, що добре себе проявив цинк, й ось тут арабські товариші божаться, що куркумін полегшує симптоми як при ПМС, так і при дисменореї, але правда ще не визначились з дозуванням🤔.10) Чи є якісь ресурси чи списки, які добавки треба приймати при досягненні певного віку? Або краще просто “накушувати” все з повноцінним раціоном?Нема) Якщо не маєте болячок і проблем з засвоюваністю й нормально харчуєтесь — то вік не важливий🦾. Тільки звертайте трохи більше уваги на білочок.Є. Як вам рубрика? Будемо продовжувати? Чи час повертатись до повнорозмірних постів? Шо скажете🤔?
👁 729 26-01-26 14:28
Анневерсарі інтерактив,або рубрика питання-відповідьЧ.1 Про вітамінки, гліцин й як померти від цинги.Ну шо, дорогі й не дуже товаришчі, з річницею нас🥳)Напитали — відповідатиму, в двох частях (друга частина буде завтра). Погнали👇.1) Як підібрати собі комплекс вітамінів, і як часто треба його пропивати (при умові, що ніяких скарг на здоров’я нема, просто для профілактики)?Моя улюблена відповідь — нія́к)Ну тобто якщо ви норм чавкаєте різноманітно й вам не поставили жодного дефіциту, то воно вам просто не тре (а у випадках жиророзчинних ще й нашкодити може).Але є певні ситуації, коли шось окреме пропити не завадить: наприклад, вітамін D взимку в похмурих регіонах (про нього розбирала тут), або як ви веган — B12 має стати вашим другом (про веганський раціон трохи було тут). Ну й якщо плануєте запузатитись 🤰(або вже впорались💪) — то фолієва обов’язково (про неї детально тут).2) Гліцин. Як самостійний препарат дешевий, а він в усіх дорогих препаратах є — як краще приймати?Так, він дешевий. То найпростіша амінокислота, яка, зокрема, слугує гальмівним нейромедіатором в нашій черепушці (тобто каже нейрончикам «узбагойсі»). Власне на цьому й побудовані його седативні ефекти.Як нема додаткових болячок/кондицій — то цілком собі гуд👌. Он навіть кажуть, що покращує засинання й якість сну.Взагалі, хочте — зроблю окремий пост про «підручні» седативні🤔?3) Скільки днів потрібно не їсти фруктів та овочів, щоби померти від цинги?Оце я розумію, практичний підхід в людей👍.Зробим експериментальну групу? Жартую.Щоб експеримент вдався, ще тре не їсти сирих продуктів тваринного походження, якщо шо.А так поплохішає вам десь на 4-му тижні, а якщо не здастесь — то фінал експерименту буде на тижнях 12–15.Детальніше про вітамінку C можна почитать тут.4) Чи є щось, що прискорює метаболізм, який уповільнюється з віком (доведене і не заборонене)?Майже ні. Але можна його підтримать:фізнавантаження, активність й достатньо білочку (з віком його потрібно більше, розбирали тут).Також он показали, шо помірне споживання кави в цьому аспекті робить вам гуд (тре окремий пост про каву☕️?).Але чарівної пігулки — ма, уви🤷.5) Аевіт колись був популярний — його користь для гормонів щитовидкиТак, дивітсі: то комплекс жиророзчинних вітамінів (як можете здогадатись з назви — A і E).А для них є така штука, шо перебір також не є гуд.Тож взагалі б не рекомендувала без доведених дефіцитів то пити.А щодо щитоподібної — суто теоретично дефіцит A-шки може контрибутувати в порушення метаболізму гормонів🤔, але якщо ви норм їсте — я б на це зневажала.А ось без йоду, селену, заліза й D-шки їй буде поганенько (шо, знову ж таки, за норм харчування вам не грозить).Усьо.Завтра буде продовження, а наразі святкуємо)cheers🥂
👁 756 26-01-21 14:13
Цинк & СеленМікроелементи з макрокористю🤔?Ч.2 Де взяти й шо буде, якщо не будеНу що ж, в першій частині ми познайомились з героями, усвідомили важливість і дізнались, кіко того щастя має бігати по венах. Тепер давайте розбиратись далі👌.Звідки ж той цинк та селен можна накушать?Отут кажуть, шо цинку найбільш є в м’ясі, рибі й морепродуктах, а устриці уаще є абсолютним чемпіоном🏆 (то там, може, після того й приємний вечір намітиться з іншими рідинами😏, хоча мій організм їх відторгає🤷. Устриці, не рідини, якшо шо). Також трохи менше є в яйцях/молочці, ну й в усілякі хлоп’я як фортифікацію (про неї скажемо окремо). А ось з рослинок він засвоюється хріновастенько (приблизно 5% vs ~30–50% з тваринних продуктів), бо там є фітати, які йому заважають абсорбуватись.Селен прив’язується до білочків, то в цілому де тих білочків багацько — там і його вдосталь (про білочки в харчуванні писала тут). Найбільше його в бразильському горіху, далі йдуть морепродукти та птиця/м’ясо. А ось кіко його буде в рослинках — дуже залежить від ґрунту в регіоні (на тваринок той ґрунт впливає значно менше).Шо буде, якщо дефіцит?Якщо систематично не накушувати цинку, то відчуття смаку й запаху вас може підводити (пам’ятаєте, як у ковід з цинком носились? Шукали зв’язок. Трохи знайшли). Почне розстроюватись шлунок і усьо нижче, вавки будуть загоюватись набагато довше, ну й болячок почнете на себе систематично чіпляти. Також може посипатись волосся, ну й шанси на успіх у зробленні дрібних собіподібних знизяться (та й сам процес постраждати може).А як нехватат селену, то можете нарватись на проблеми зі щитоподібною, порушення метаболізму гормонів щитоподібної залози, та й отримаєте шанс заробити кардіоміопатію (так звану хворобу Кешану) — щоправда, це вже крайняк при тривалому й вираженому дефіциті.Шо по добавках?Є такі. Але одразу кажу: усім підряд їми закидатись — сенсу ма (і навіть біди собі наробите).🔹Коли тре цинк?– коли є підтверджений дефіцит– обмежений/веганський раціон– може бути сезонно в період болячокПо формах: оксид — фігня, цитрат/бісгліцинат — збс. 🔻Краще закидання по часу розвести з кальцієм, чаєм/кавою й залізом. Як переберете — можете завадити норм засвоєнню міді й наробити купу бяк.🔸Селеном підзакинутись можна, якщо:– проблеми зі щитоподібною (але ОБОВ’ЯЗКОВО після консультації з лікарем)– у вас у регіоні підтверджений дефіцит у ґрунті, а ви веган– ну й ви сходили, здались, помірялись — і вам сказали, шо нехвататФорми: селено-метіонін, натрій селеніт/селенат і з дріжджів — норм, усваяємість овер 90%. ❗️Але в нього дуже вузьке так зване «терапевтичне вікно» (діапазон, у якому він корисний): перебрати з ним можна запросто, й тоді не тільки краще не зробите, а й біду отримаєте у вигляді посипаних волосся/нігтів, часникового омбре від тіла й тахікардії на додачу. Воно вам тре?По фортифікації:Є таке, має сенс для вразливих груп — типу дрібних, які відмовляються нормально їсти, або там, де доведений дефіцит у ґрунті/харчуванні. А так — в основному маркетинг (ну й потенційна небезпека, якщо ви на додачу до БАДів ще й запиваєте усе фортифікованою водичкою).Усьо. Питання є? — тудой⬇️.Хочете підтримати маму й сказати, яка молодец? Не стримуйте себе. Можна вербально, можна сюдой.Усім піс✌️. Да )
👁 700 26-01-19 14:51
Цинк & СеленМікроелементи з макрокористю🤔?Ч.1 Нахіба вони тре?Так, ну як наголосували — то давайте розбиратись👌. Ну й за традицією, до того як бороти усілякі БАДи й міфи, давайте познайомимось з нашими героями👇.🔸Цинк: металевий елемент, другої групи з атомною масою… вибачте, прокинувся внутрішній вчитель хімії👩‍🏫)Так ось, з точки зору організму цинк — життєво необхідний мікроелемент (мікро від макро відрізняються не ступенем важливості, а кількістю, шо тре нашому тілу на добу), який бере участь у функціонуванні близько 300 ферментів та ~1000 транскрипційних факторів (це молекулки, які регулюють нашу ДНКу🧬 й кажуть їй: ось зараз це синтезуй, те — не синтезуй, а цього — хватіть).Він необхідний для нормальної роботи імунної системи (власне тому однією з ознак його дефіциту є довші / складніші / частіші болячки, особливо в дрібних). Також він є частиною антиоксидантної системи (детальніше розбирали тут), структурним компонентом білків, регулює процеси загоєння, бере участь у синтезі колагену й сперматогенезі (до речі, сімінна рідина — одна з найбагатіших в організмі на цинк. Це я так, про всяк випадок😏), й є одним з месенджерів — клітинки за допомогою нього між собою спілкуються.Важливо? Уаще.На день накушать нам його тре десь 8 мг баришням і 11 мг товаришам. Визначають його зазвичай у крові 🩸— має бути приблизно 80–120 мкг/дл, але показники можуть сильно стрибати залежно від статі, віку, стану здоров’я й навіть часу доби, в який був зроблений аналіз.Трохи прояснилось? Переходимо до другого.🔸Селен: також мікроелемент, критичний для нормального функціонування щитоподібної (без нього її ферменти не синтезуються які регулюють перетворення гормонів), є компонентом антиоксидантного захисту, бере участь у синтезі ДНК, захищає мембранки наших клітинок, забезпечує нормальну роботу нейрончиків, інгібує прозапальні шляхи (тобто не дає запаленню розвиватись), модулює імунну відповідь і керує цілим пулом білочків під назвою «селенопротеїни».Також наковиряли зворотну залежність між вмістом селену в тілі й ризиком розвитку онко (але там, як завжди, все не так просто). На день нам його тре приблизно 55 мкг. Визначають також зазвичай у крові — значення ~8–20 мкг/дл вважають адекватними, і при них кажуть, шо дефіцит вас оминув.А тепер найцікавіше: у мікроелементів є одна невеличка особливість — як недобір, так і перебір є бідою. Так що шо занадто — то не здраво.Ну шо, познайомились, у суперважливості переконались? Гуд.В середу розповім:🔹де їх накушать,🔹шо буде, якщо не накушувать стабільно,🔹чи варто ними закидатись,🔹які є форми,🔹з чим вони не дружать🔹та шо кажуть дослідження з цього приводу.А зараз розповідайте: чи приймали? Які враження? Чи, може, чули якісь цікавинки з того приводу? Чекатиму 🖤