ℹ️ АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» запускає нові боти у Viber та Telegram, з допомогою яких можна швидко та зручно записатися до Центру обслуговування клієнтів – онлайн, без черг і телефонних дзвінків.Переваги ботів в тому, що вони не потребують ніяких складних кроків для реєстрації, для запису достатньо лише ввести номер телефону. При цьому можна забути про очікування інформації щодо вільних «віконець» – система відразу автоматично підбере варіанти дати та часу і візит можна буде запланувати самостійно – щоб прийти, коли вам зручно.Сервіс покликаний зменшити черги, оптимізувати роботу Центру обслуговування клієнтів та зробити взаємодію зі споживачами більш комфортною та сучасною. 👉 Почати роботу з ботом можна, перейшовши за посиланням:🔹телеграм - https://t.me/choe_new_bot🔹вайбер - https://www.viber.com/newbot_cherkasyoblenergo👉 Щоб розпочати діалог у боті, натисніть «Start». Потому надайте актуальний контакт, натиснувши «Поділитись номером», та підтвердьте його. Далі оберіть потрібну послугу, зручну дату та час і підтвердіть запис. Інформацію по заплановані візити можна переглянути в розділі «Мій запис». Зверніть увагу! Записуватися на візит до ЦОК споживач може не більше одного разу на день.ℹ️ За допомогою сервісу користувач може записатися на візит для отримання таких послуг:🔹приєднання до електричних мереж (побутові споживачі);🔹розробка/узгодження проєктно-кошторисної документації;🔹послуги комерційного обліку (побутові споживачі);🔹АСКОЕ (автоматизована система комерційного обліку електроенергії);🔹коригування показів лічильника власником особового рахунку (обов’язково фотофіксація показів лічильника) та інші послуги;🔹договірні відносини (юридичні споживачі);🔹послуги комерційного обліку (юридичні споживачі);🔹договірні відносини (побутові споживачі).Фахівці Центру обслуговування клієнтів звертаються до споживачів із проханням планувати візит завчасно відповідно до запису. Це дозволить уникнути непорозумінь та забезпечити надання послуг у повному обсязі. Поважайте свій час і час інших клієнтів, яким також потрібно скористатися послугами. 🤝 Вдосконалюємся, щоб працювати для вашого комфорту!
Сьогодні, 8 травня, ми відзначаємо День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Це не просто день вшанування жертв війни. Це нагадування: зло не повинно бути нормою і обов’язково має бути покараним. 81 рік тому світ поборов одне з найстрашніших явищ ХХ століття – нацизм. Мільйони людей загинули, ще мільйони – втратили родини, дім, своє життя, лишилися без спокійного майбутнього. Роки минають, а лихо залишається тим же – Україна знову змушена боротися і протистояти ворогу, цього разу – тому, який називав себе «братом» і «сусідом», щоб підступно завдати удару. Замість нацизму тепер рашизм – такий же жорстокий і безжальний, який так само калічить і забирає життя мільйонів, вбиває, грабує, депортує та загрожує всьому світові.Колектив АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» вшановує тих, чиї життя забрала чи змінила назавжди війна. Тих, у кого вона забрала дім і рідних людей. Дякуємо тим, хто сьогодні не дає нашому небу впасти і бореться за найважливіше – мирне майбутнє, дитячі посмішки та вільне життя у вільній країні. Пам’ятаємо, шануємо і гуртуємося, аби знову дочекатися перемоги, яка дається такою важкою ціною. Бо ми сильні. Бо за нами – майбутнє.
ℹ️ Багато електроприладів навіть у вимкненому стані, але підключені до мережі, мають «фонове» споживання. Це стосується навіть зарядки без телефона, телевізора чи комп’ютера в режимі очікування. Чому вимкнення з розетки допомагає економити – пояснюємо.У більшості людей економія асоціюється з простим правилом: якщо не користуєшся – вимкни світло. «Виходиш з кімнати – вимикай» багато кому відоме з дитинства. Але навіть коли все виглядає відключеним, у вашому домі кілька приладів одночасно можуть приховано споживати електроенергію – так зване «фантомне споживання». 🔹 Це пов’язано з особливостями сучасної техніки: майже кожен прилад має блок живлення, цифровий дисплей, таймер індикатор тощо і споживає енергію для підтримки внутрішніх процесів. Наприклад, ввімкнена мікрохвильовка з цифровим годинником – це вже зайві кіловати, відповідно, невеличкий «плюс» до майбутньої платіжки. 🔹 Окремо варто згадати зарядні пристрої. Навіть якщо телефон уже заряджений або взагалі не підключений, зарядка, яка залишається в розетці, продовжує споживати електроенергію. 🔻 За різними оцінками, фантомне споживання може становити від 5 до 10% загального рахунку за електроенергію. Це не критична сума, але у довгостроковій перспективі вона відчутна.🔌 Найпростіший спосіб зменшити такі втрати – повністю вимикати прилади з розетки або використовувати подовжувачі з кнопкою вимкнення. При цьому важливо знайти баланс: не йдеться про те, щоб повністю відключати все підряд, а про свідоме використання електроенергії. Наприклад, Wi-Fi-роутер має працювати постійно, адже забезпечує доступ до інтернету. Він сам по собі розрахований на безперервну цілодобову роботу. 🔹 Окремо варто згадати бойлери. Фахівці відзначають, що постійна робота бойлера в режимі підтримання температури часто є економнішою, ніж його регулярне вимкнення та повторний нагрів води «з нуля». Це пояснюється тим, що на підігрів повністю охолодженої води витрачається більше енергії. Виробники зазвичай рекомендують використовувати «Еко-режим», у якому оптимальна температура нагріву становить близько 55°C. 🔹 А от телевізор, комп’ютер чи зарядні пристрої цілком можна відключати. Така ж історія – з мікрохвильовими печами з годинником або кавомашинами в режимі очікування. Їх можна спокійно відключати без жодних наслідків для їхньої роботи. ⚡ Однак таке рішення – не лише про суму в платіжках. Відключення приладів зменшує не лише витрати, а й навантаження на електромережу, може продовжити термін служби техніки, адже за таких умов вона менше перебуває під постійною напругою.
Після кількох тижнів холоду та дощів – ясна і тепла погода нарешті повернулась до України. А для енергосистеми це означає зниження рівня споживання електроенергії завдяки ефективній роботі побутових сонячних електростанцій. І так само – продуктивну роботу промислових СЕС, які суттєво збільшують потужність генерації. Часто сукупність цих двох факторів спричиняє навіть надлишок потужності в енергосистемі, що призводить до вимушеного застосування обмежень для «зеленої» генерації. А оплачує кожен МВт таких обмежень НЕК «Укренерго» – як компанія, що має визначені законом спецзобов’язання перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. Загалом – йдеться про мільярди гривень щорічно. При цьому, у години, коли сонячної генерації ще замало або вже недостатньо, а споживання навпаки зростає, в енергосистемі може виникати дефіцит потужності. Йдеться про ранкові та вечірні години – коли люди збираються на роботу або повертаються з неї. Як можна допомогти енергосистемі уникнути перевантажень в кожен час доби – може порадити відомий вам кіт Графік: 🔹у сонячну погоду користуйтеся пральними і посудомийними машинами, бойлерами, прасками та іншою енергоємною технікою у денні години – з 10:00 до 17:00;🔹не вмикайте кілька потужних приладів одночасно в періоди найбільшого навантаження: вранці (07:00 – 10:00) та увечері (18:00 – 22:00);🔹у хмарну погоду та у період очікуваної літньої спеки намагайтесь перенести енергоємні процеси на нічний час – після 22:00. Відповідальне ставлення до енергоспоживання кожним споживачем дозволить уникнути надмірного навантаження на енергосистему, додаткових витрат із тарифу «Укренерго» та ризиків аварійних ситуацій в мережі. Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально!💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Нагадуємо, що 3 травня закінчується період передачі показників електролічильників за квітень. Тож, хто ще не встиг цього зробити, поспішайте!Для оперативної та зручної передачі показників електролічильників діють наші онлайн-сервіси:• особистий кабінет – https://my.cherkasyoblenergo.com/login• Viber-bot – https://chats.viber.com/cherkasyoblenergo• Telegram-бот – https://t.me/Cherkasyoblenergo_botЩоб скористатися автоматизованою системою приймання показів, необхідно зателефонувати на номери кол-центру АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0800-501-328, у голосовому меню обрати відповідний пункт, натиснувши цифру «3», пройти автоматичну ідентифікацію шляхом введення особового рахунку та ввести покази електролічильника слідуючи інструкції голосового меню.Діліться цією інформацією з друзями і знайомими! Допоможіть нашому Товариству отримати реальні показники електролічильників, а Товариство сформує коректні рахунки за електроенергію. Ми дбаємо про якість, комфорт та зручність в обслуговуванні!Як швидко передати показники лічильника через чат-боти, особистий кабінет і голосове меню АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» можна переглянути у відео.
Однією з умов надійного та безперебійного електропостачання є належне утримання повітряних ліній, які забезпечують електроенергією населені пункти та об’єкти інфраструктури. Зокрема, важливим заходом є обрізка дерев і гілок, що наближаються до дротів та електроопор.За словами в.о. технічного директора АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» Максима Чернявського, енергетики за три місяці 2026 року розчистили в регіоні 435,991 кілометрів повітряних ліній 0,4 кВ, таким чином повністю виконавши запланований обсяг робіт. Також стовідсотково виконали план розчистки ліній 6-10 кВ (173,490 км), а план з розчистці ліній 35-110 кВ навіть перевиконали, провівши роботи на 36,630 кілометра замість 32,320.З ініціативи компанії, тобто додатково до запланованого, розчистили 172,456 км повітряних ліній напругою 0,4 кВ, 41,166 км ліній 6-10 кВ та 2,650 км ліній 35-110 кВ. Додаткові обсяги розчисток ліній виконані за результатами проведених планових та позапланових оглядів та у зв’язку з інтенсивним ростом гілок дерев.За словами головного інженера Канівської філії Володимира Гаєнка, нині розчистки тривають всюди, де було заплановано згідно з річним графіком робіт. Зокрема, в межах їхньої філії – в селі Литвинець.Детальніше - https://cherkasyoblenergo.com/news/4558
Дедалі частіше з’являється інформація про російських агентів, які «здають» локації критичної інфраструктури. Такі випадки фіксують і на Черкащині, а ціллю ворога нерідко стає саме енергетика.Україна пережила складну зиму з тривалими відключеннями через ракетно-дронові атаки. Енергетики робили все можливе, щоб якнайшвидше повернути світло після обстрілів, іноді ризикуючи життям. Нині берегти нашу інфраструктуру – спільна справа кожного.«ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» закликає жителів області бути пильними і повідомляти про будь-які спроби російських спецслужб отримати інформацію про розташування об’єктів чи роботу енергетиків. Якщо до Вас звертаються із сумнівними пропозиціями, Ви побачили підозрілі предмети, осіб чи сторінки в соцмережах, повідомляйте СБУ: Чат-бот «Спали» ФСБшника» – t.me/spaly_fsb_bot, тел.: 15-16.За таку інформацію росіяни обіцяють гроші. Однак часто не платять взагалі. А от відповідальність настає завжди: за передачу інформації ворогу можна отримати реальний строк. Поясніть це дітям і молоді.
40 років тому в Україні сталася найбільша у світі техногенно-екологічна катастрофа – вибух реактора на Чорнобильській АЕС. Наслідки цієї трагедії, яка зруйнувала життя мільйонів, відчуваються і досі.Тоді для тисяч людей евакуація на «два-три дні» обернулася втратою домівок назавжди. Ще тисячі – рятували інших, жертвуючи власним життям. Медики, правоохоронці, ліквідатори – ті, хто докладали надлюдські зусилля, аби зупинити поширення радіації та врятувати не лише свою країну, а й всю Європу. Нині над Чорнобилем знову небезпека, цього разу – з боку росіян, девізом яких завжди було «можемо повторити». Ворожі дрони та ракети постійно загрожують не лише зоні відчуження, а й українській атомній енергетиці в цілому. Нині Україна, як і тоді, залишається щитом Європи.Колектив АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» вшановує усіх, хто загинув під час ліквідації аварії та всіх, кому вона скалічила життя. Пам’ятаємо й ліквідаторів, які живуть нині серед нас.Цінуємо, дякуємо, сумуємо. І віримо у мирне і чисте небо над Україною.
Цього тижня для українських споживачів знову актуальними стали графіки погодинних відключень. Причина вимушеного запровадження заходів обмеження зараз – та ж сама, що і взимку: дефіцит потужності в енергосистемі, зумовлений наслідками російських обстрілів. Однак, порівняно із ситуацією в холодну пору року, нинішні відключення мають свою специфіку:🔹опалювальний сезон вже завершився, але температурні коливання бувають досить відчутними, що спонукає споживачів до використання електрообігрівачів. Це – суттєве додаткове навантаження на енергосистему; 🔹навесні починають відключатись для здійснення планових ремонтів енергоблоки атомних електростанцій. Календар ремонтних робіт залежить від циклу відпрацювання ядерного палива і складається заздалегідь. Відповідно – доступна потужність внутрішньої генерації в енергосистемі зменшується;🔹після завершення опалювального сезону відчутно знижується рівень генерації на ТЕЦ. Тільки невелика їх частина здатна виробляти електроенергію окремо – без технологічного циклу нагріву води в системах централізованого опалення;🔹обсяг імпорту електроенергії у весняний період теж відчутно менший, ніж взимку. Це зумовлено ціновою ситуацією на ринках України та сусідніх держав ЄС;🔹навесні суттєво зростає ефективність роботи сонячних електростанцій. Відтак – у ясну погоду в денній зоні в енергосистемі може виникати надлишок потужності, а вранці й увечері та у хмарні дні (в години пікового споживання та періоди низької ефективності роботи СЕС) – зберігається дефіцит та необхідність відключень; 🔹 росія продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру, завдаючи шкоди як об’єктам генерації, так і мережам передачі та розподілу електроенергії.Враховуючи все перелічене, потреба у застосуванні заходів обмеження, на жаль, періодично виникає. Щоб зробити тривалість вимушених знеструмлень максимально короткою – будь ласка, дослухайтесь до порад енергетиків. Споживайте електроенергію раціонально, з урахуванням рекомендацій щодо часу активного енергоспоживання та обмежень у користуванні потужними електроприладами.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
В українській культурі здавна вірили: там, де живе лелека, панують мир і злагода. Ці птахи часто обирають для гніздування опори електромереж – високо, безпечно і поруч із людьми. Однак через негоду чи інші причини гнізда іноді руйнуються, створюючи небезпеку як для самих лелек, так і для електромереж.Лелеки відзначаються надзвичайною вірністю місцю гніздування: щовесни, долаючи тисячі кілометрів, вони повертаються до свого гнізда, навіть якщо його доводиться відбудовувати заново.Саме така ситуація склалася у селі Свидівок. Старе гніздо, в якому птахи мешкали багато років, напередодні їхнього повернення зруйнувалося через погодні умови. Фахівці ВСП «Черкаські районні енергетичні мережі» оперативно відреагували та відновили гніздо, встановивши новий надійний каркас.За словами в.о. генерального директора АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» Вадима Яненка, відтепер Товариство виготовлятиме та встановлюватиме спеціальні платформи на опорах у місцях, де це необхідно. – Такий підхід дозволить дбати про збереження популяції лелек і водночас мінімізувати ризики аварійних ситуацій в електромережах. АТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО» і надалі підтримуватиме екологічні ініціативи та впроваджуватиме рішення, які сприяють гармонійному співіснуванню людини і природи, – зазначив він.Детальніше - https://cherkasyoblenergo.com/news/4513