10 червня 2025 р. Єврокомісія представила проєкт наступного пакета санкцій проти РФ. Головні нововведення: зниження «стелі» на російську нафту із 60 до 45 дол./бар., повна заборона будь-яких операцій із газопроводами Північний потік (Nord Stream) 1/2, відключення ще 22 російських банків від фінансових операцій (фактично – тотальна транзакційна блокада) та розширене відключення від SWIFT. Обмеження поширюються й на операторів у третіх країнах, що допомагають обходити санкції, окрім цього вводяться санкції проти «тіньового флоту» з 77 танкерів, замороження активів Російського фонду прямих інвестицій і експортно-імпортні обмеження на товари ЄС орієнтовно на €2,5 млрд, включно з високотехнологічним обладнанням, компонентами подвійного призначення і сервісами, критичними для російської нафтогазової галузі. Пакет має бути схвалений Радою ЄС до саміту G7 у Канаді.Урсула фон дер Ляєн заявила: «Ми перекриваємо Кремлю фінансування війни, ударяючи по енергетиці та банках».Москва назвала пакет «економічною війною» та пригрозила контрзаходами (заяви МЗС РФ 10 червня).США вітають ініціативу, але поки не підтвердили, чи підтримають нову стелю на ціну нафти.Нарешті НОРМАЛЬНІ санкції. Дієві та одразу з негативною реакцією росіян.
У інтерв’ю Reuters від 6 червня 2025 р. генерал-майор Бундесверу Крістіан Фройдинг, який очолює Оперативний штаб допомоги Україні при Міноборони Німеччини, заявив, що європейські члени НАТО та Канада вже покривають близько 60 % усієї західної військової допомоги Україні й, за наявності політичної волі, здатні майже повністю компенсувати навіть повне зникнення підтримки США. Він визнав, що радикальна відмова Вашингтона залишила б «діри» у сферах ППО Patriot, розвідданих і комплектуючих до американських систем, але наголосив: Європа має фінансові ресурси, щоб закупити ці можливості для ЗСУ.Допомога від Німеччини ВЖЕ значно збільшилась та продовжує збільшуватись. Уряд Фрідріха Мерца навесні розблокував €3 млрд, у травні ухвалив пакет ще на €5 млрд, скасував усі обмеження щодо дальності переданої зброї та започаткував спільне виробництво ракет в Україні.Також 6 червня 2025 р. у Берліні канцлер Фрідріх Мерц, повернувшись із першого візиту до Вашингтона, заявив, що під час розмов на Капітолійському пагорбі він зрозумів: частина американських сенаторів «не має уявлення» про масштаби російського переозброєння, і закликав їх уважно подивитися на цілодобову роботу російських воєн-заводів, зростання оборонного бюджету РФ до 13,5 трильйонів рублів і контракти з Іраном та КНДР.🇩🇪🇩🇪🇩🇪
🇺🇸🇨🇳У 2025 році значно посилилась загроза та активність з боку китайських хакерських угруповань, які значною мірою просунулись у проникненні в американську інфраструктуру. На мою думку, Україна має досліджувати та вивчати досвід таких інцидентів, так як нас це стосується в першу чергу.За перші п’ять місяців 2025 року розкрито декілька масштабних інцидентів, що охоплюють злам військово-логістичної мережі на Гуамі (військові бази США в західній частині Тихого океану), енергетичної інфраструктури, транспортної інфраструктури, операторів стільникового зв'язку, заводів, хмарних сервісів, водоканалів, морських портів та відновлюваної енергетики.Наприклад, CISA (Cybersecurity & Infrastructure Security Agency) заявляли, що китайські хакери «живуть» в мережах деяких інфраструктурних об’єктів вже мінімум п’ять років.Дійшло до того, що 15 квітня 2025 р. Білий дім зробив найжорсткіше з 2015 р. попередження Китаю: якщо «закладки»-шпигуни в американській критичній інфраструктурі будуть активовані, відповідь США буде «пропорційною і наступальною» в кіберпросторі. Тобто, було офіційно озвучено готовність завдати удару у відповідь по китайських військово-цифрових ресурсах – крок, який адміністрація назвала «останнім сигналом стримування».⏳Хронологія:Кінець 2024-початок 2025р. Китайська кібершпигунська кампанія Salt Typhoon непомітно проникла щонайменше у вісім американських операторів стільникового зв’язку, викрала метадані дзвінків мільйонів абонентів і навіть отримала доступ до систем законних прослуховувань (CALEA). Однак масштаби проблеми значно ширші: ті самі угруповання вже закріпилися у мережах енергетики, водопостачання, транспорту, виробництва, хмарних сервісів і керуючих маршрутизаторах. ❗️ Уряд США визнає, що повністю «вичистити» зловмисників з інфраструктури не вдається, а структура мереж (застаріле обладнання, численні злиття, залежність від китайських пристроїв) створює постійні «вікна» для повторних вторгнень.8 січня 2025р. Bloomberg повідомила, що китайська хакерська група Volt Typhoon з 2021 року таємно перебувала всередині військових і цивільних мереж на острові Гуам (належить США) — зокрема в системах протиповітряної оборони, пунктах виходу підводних інтернет-кабелів і програмному керуванні портами — щоб у потрібний момент пошкодити військові бази й комунікації США в Тихому океані (наприклад, якщо станеться напад на Тайвань).У перших числах березня 2025 р. Міністерство юстиції США (DOJ) одразу трьома кримінальними справами звинуватило 12 громадян Китаю: вісьмох співробітників приватної хакерської фірми i-Soon, двох офіцерів Міністерства громадської безпеки КНР та ще двох відомих фриланс-хакерів. За версією обвинувачення, вони з 2013 р. зламували урядові, енергетичні й телеком-системи у США та щонайменше двох десятках інших держав, а вкрадені дані продавали або напряму передавали китайським силовим відомствам.❗️ 6 березня 2025 р. Комітет Палати представників з питань внутрішньої безпеки офіційно провів публічне слухання «Виклик XXI століття», де ФБР та CISA назвали китайське «закріплення» в інфраструктурі «найнебезпечнішим сценарієм за всю історію спостережень». 14-17 травня 2025 р. Американські фахівці під час перевірок обладнання від Huawei, Sungrow та кількох інших китайських виробників знайшли всередині сонячних інверторів приховані стільникові модулі, про які немає жодного слова в техпаспорті. Через ці “таємні радіо-канали” можна віддалено вимкнути тисячі інверторів одразу й знеструмити цілу сонячну ферму або навіть дестабілізувати енергосистему — фактично це «вбудований рубильник», який можна активувати з-за кордону.Не забувайте розповсюджувати та ставити реакції.
📸 Доповнення до попереднього посту для тих, кому цікаво, що таке висотний ядерний вибух (наглядно):9 липня 1962 р. Сполучені Штати підірвали термоядерну боєголовку потужністю 1,44 Мегатон (супутники з попереднього посту несуть 1-5 кілотон, такого самого ефекту не буде) на висоті ≈ 400 км над атолом Джонстон у Тихому океані – це випробування отримало кодову назву Starfish Prime і стало найпотужнішим ядерним вибухом у космосі.Підрив сформував штучний радіаційний пояс, що у десятки разів перевищував природні пояси, а електромагнітний імпульс (EMP) спричинив перебої в електромережі Гаваїв за 1 400 км від епіцентру та став першим доказом масштабної загрози від подібних ядерних вибухів.Через місяць після вибуху з 24 наявних супутників вийшли з ладу щонайменше шість, зокрема британський Ariel 1 та американський TRIAD; загалом постраждала третина всього тодішнього угруповання. Радіація зберігалася кілька років.🔎Джерело: дослідження Американського Фізичного Товариства від 10 листопада 2022 року.🎁☢️💻Бонус до статті вище: Найповніший відкритий технічний розрахунок ризиків від ядерного підриву на орбіті в дослідженні RAND Corporation.У звіті “The Effects of High‑Altitude Nuclear Explosions on Non‑Military Satellites” (березень 2025) автори моделюють підриви потужністю 10–1 000 кт на висотах 150‑800 км, у 3D обчислюють дозове навантаження, роблять карту втрат угруповань супутників і кількісно доказують: навіть 110 кт на 400 км миттєво виводить із ладу до 20 % супутників та що штучний радіаційний пояс тримається роками.
РУНА ШУКАЄ ДІМ!Руні 4 роки (вага близько 30 кг). Вона схожа на метиса мисливських порід. Частину життя вона з сестричкою прожила на дворі в людей, які виїхали після 24.02.22. Вона постійно народжувала цуценят, зі слів сусідів зазвичай "власники" не залишали їх в живих, а якщо 1-2 і залишалися, пізніше вони гинули від хвороб та машин на трасі недалеко від дому. Руна попала до нас, коли після стерилізації у відлові Одеси в неї та її сестрички Луни почалося сильне запалення. Луну забрали на кураторство інші волонтери, а ми пролікували та зробили Руні операцію з коштів, які ви донатите на постійну банку. Зараз вона здорова, стерильна. Має дуже гарний характер, тягнеться до людей, гуляє на повідці. Руна шукає добрі руки. Чудово буде жити як в квартирі, так і в комфортному вольєрі в приватному будинку. Іноді не дуже гарно реагує на інших собак, бо звикла бути головною. Їсть сухий корм. Привеземо по Україні.Також розглянемо домашню перетримку в Одесі до привлаштування.Якщо вас зацікавила Руна, напишіть волонтеру: @lirwins
Сьогодні український телеграм сколихнула «новина» про те, що Google оновив карти, на яких видно позиції систем ЗСУ.Проте є нюанс: цьому оновленню вже більше тижня, а увагу на нього звернули лише зараз. Однак справа не в цьому.Заява про те, що Google відмовився реагувати на ці «злиті» знімки через вихідний, а потім після розголосу повідомив, що вже працює над вирішенням проблеми (якій, нагадаю, вже більше тижня), звучить як справжній сюр.Складається враження, ніби росія не має власних розвідувальних даних, не купує супутникові знімки, не проводить розвідку за допомогою дронів, а тільки чекала цього моменту, щоб побачити «актуальні» знімки і вдарити туди тисячею «Кинжалів».Але (я дуже сподіваюся, що не помиляюсь), актуальність цих знімків давно зникла. Знову ж таки, сподіваюся, що ситуації, коли системи ППО не змінювали дислокацію і це призводило до негативних наслідків, чогось да навчили наше командування.Знову ж, наша проблема – комунікація. Навіть якщо ці карти не дають для росіян нічого нового, Україні слід краще співпрацювати з передовими компаніями світу, а не висувати їм претензії. Адже частина відповідальності за те, що ці знімки стали доступними для звичайних людей, лежить і на нашій стороні.
Увага, ЗМІ! У звʼязку з певними «вкидами» у медійному полі, український фанатський рух, як пасіонарна частина суспільства, вважає важливим висловити свою думку щодо інформації про звільнення Кирила Буданова з посади начальника ГУР МО. Кирило Буданов - непересічна особистість, яка завоювала повагу українського суспільства своїми вчинками та бойовим шляхом. Будучи молодим офіцером, він особисто здійснював диверсійні операції на території ворога ще до того, як це стало «мейнстрімом». Чого тільки вартує ліквідація високих чинів фсб росії під час диверсії в Криму. Багато спецоперацій за участі Буданова досі залишаються невідомими громадськості. Під час виконання бойових завдань, він отримав декілька поранень. Ще до того, як очолив ГУР, він пережив декілька замахів на вбивство зі сторони ФСБ. Навіть зараз, ми нерідко бачимо кадри, коли Буданов приймає беспосередню участь у бойових. Окремо хочемо відзначити зухвалу роботу ГУР - в середині Росії. Нам всім дуже приємно, коли російські міста спалахають полумʼям, а наші вороги ліквідовані кулею. Суттєва частина цих акцій є робота ГУР, під керівництвом Кирила. В контексті останніх повідомлень про намір відправити у відставку бойового генерала, зі зрозумілих причин особовий склад піздрозділів Сил оборони країни не може висловити свою думку. Але ми, як навколофутьольна спільнота з усієї країни представляємо солдататів та офіцерів різних бригад і батальйонів, а тому хочемо запевнити, що висловлюємо абсолютну довіру та підтримку Кирилу Буданову. Нам неприємні політичні інтриги, ми в жодному разі не ставимо під сумнів рішення військово-політичного керівництва, але щиро переконані, що особистість Буданова на посаді керівника ГУРу сьогодні є ключовою.Під даним текстом підписались наступні рухи: «Динамо» Київ, «Металіст» Харків, «Чорноморець» Одеса, ЦСКА Київ, «Таврія» Сімферополь, «Шахтар» Донецьк, «Верес» Рівне, «Зоря» Луганськ, ПФК «Севастополь», МФК «Миколаїв», «Прикарпаття» Івано-Франківськ, ФК «Дніпро», «Ворскла» Полтава, «Дніпро» Черкаси, «Кристал» Херсон, «Полісся» Житомир, «Металург» Запоріжжя, «Кривбас» Кривий Ріг, «Волинь» Луцьк, «Нива» Вінниця, «Карпати» Львів, «Буковина» Чернівці, ФК «Олександрія», «Нива» Тернопіль.
Дивіться та почуйте мене – я НЕ проти того, що треба підіймати заробітну пладу держслужбовцям задля запобігання корупційних злочинів.Ця практика використовується в усіх цивілізованих демократичних країнах з високим рівнем економічного розвитку.Це очевидні речі для будь-якої людини, в якої немає совку в голові. В мене його немає, тим паче, що я 25-річний фахівець IT-технологій, я за будь-який сучасний підхід у розвитку країни.Але зрозумійте мене правильно (звертаюсь до обурених та ображених), для мене ось ця новина виглядає як підняття заробітної плати депутату, коли ти прекрасно знаєш, як він живе та що ця з/п – це просто приємний бонус. І ви це знаєте без мене.В цьому випадку в моїх очах це виглядає так само, особливо це стосується посадовців високої ланки, які все життя сиділи на хабарях. Я вже мовчу про постійні виписування собі премій та інші приколи.До чесних працівників низької ланки, які виконують усю брудну роботу за копійки в мене немає ніяких питань, це дійсно підіймає ефективність роботи (банально бажання жити в країні з нормальними грошима в кармані) та знижує корупційні ризики.