Джерело
Овертайм із Сажком | Українському футболу потрібна реформа ліміту на легіонерів...навіщо Ук...
1 220 Охват/переглядів
2025-09-20 12:21
Повідомлення №5194
Українському футболу потрібна реформа ліміту на легіонерів...навіщо Україні настільки жорсткий ліміт, коли місць для виступу українських футболістів більше, ніж достатньо? Першочергово його приймали, щоб дати українцям грати – це певною мірою працювало. Хіба зараз немає де грати? Все навпаки – українців не вистачає на всі доступні місця, і через це клуби переплачують.В нинішніх умовах та нинішньому вигляді ліміт на легіонерів в Україні виглядає абсолютним анахронізмом, який скоріше шкодить, ніж допомагає. Але мова не йде, що всі обмеження треба прибрати й забути – це таке ж міністерство простих рішень, як і чинний ліміт. Як його змінити, щоб умови працювали на користь українському футболу – потребує серйозного та масштабного дослідження, яким мають займатися не журналісти, а керівництво українського футболу в кооперації з професійними лігами та клубами.В єврокубках ліміт прив’язаний до вихованців, яких треба мати, щоб подати повну заявку. В Австрії грають без ліміту, але за використання місцевих гравців розділяють між клубами частину грошей з телепулу. Вистачає варіантів, з яких можна щось обрати або взагалі скомбінувати щось своє – у нас унікальні умови, які потребують унікальних рішень.Навряд є просте розв’язання проблеми – в такі часи живемо.Вже зараз важливо почати цю дискусію. Український футбол занадто повільно реагує на виклики цих важких часів. Щоб їм відповідати – треба швидко адаптовуватися та вводити нові норми, а не триматися за старі, бо всі так звикли.Без цього ми продовжимо говорити про дно, а не про зміни на краще.Повний текст тут