Статистика telegram каналу - @osyplemish

Логотип телеграм спільноти - Осип Леміш 2024-07-14

Осип Леміш

Кількість підписників:
376
Фото:
335 
Відео:
22 
Посилання:
260 
Категорія:
Книги
Опис:
Осип Леміш - публіцист, літературознавець і перекладач. Мої переклади на Чтиві: https://chtyvo.org.ua/authors/Lemish_Osyp/ Підписуйтеся на мій Фейсбук: https://www.facebook.com/orest.krylov/

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2024-10-03
Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2024-07-14

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Осип Леміш - @osyplemish

🇵🇸 Резолюція A/C.3/79/L.49
Позавчора в Генеральній Асамблеї ООН відбулось голосування за резолюцію A/C.3/79/L.49, яка потверджує право палестинського народу на самовизначення і розбудову самостійної Палестини (мова йде про Палестину в кордонах 1967) та закликає всі нації допомогти палестинцям у цьому.
Очевидно що ця резолюція має декларативний характер, бо дієвих механізмів для звільнення Палестини ООН запропонувати не може. Та й сама ООН це радше майданчик для дискусій. Але такі голосування цікаві тим, що показують позицію різних держав світу. Що маємо цього разу? Україна, як і майже всі держави світу, проголосувала "за." Проголосували "проти" всього 6 держав - США, Арґентина, в якій президент - "лібертаріанець" Хав'єр Мілей, симпатик сіонізму та України, і ще кілька малих держав. 17 держав утримались або не голосували. Серед них і талібанський Афганістан.
#Палестина
143
24-11-16 17:45

Сьогодні - друга річниця звільнення Херсону!
Два роки тому, 11 листопада 2022 в Херсон після восьми місяців окупації зайшли українські воїни.
Херсон - четвертий обласний центр, після Сімферополя як центру АРК, після Донецька й Луганська, який ми втратили і наразі єдиний, який ми повернули в ході російсько-української війни.
Вивчаймо і пам'ятаймо вже сучасну історію України!

156
24-11-11 20:34
🇺🇸 На днях вийшов фільм "Секретні файли Білого Дому," в якому йдеться про історію відносин України і США з 1991 і до початку великої навали в 2022. Безперечно, фільм цікавий, дивитись його варто, що я всім раджу. Проте серйозним дослідженням це назвати не можна. За весь фільм, а він триває дві з половиною години, я дізнався тільки один новий факт: це те, що американці просунули пана Ющенка в прем'єр-міністри, ще за часів Кучми. Та й то, я не знав цього раніше мабуть через своє невігластво. Все решта у фільмі це, як правило, публічна інформація зі змі. Заслуга авторів фільму полягає в тому, що вони все це зібрали докупи і показали яскраво.
"Розсекречені документи" у фільмі не містять ніякої серйозної інформації. Ви не почуєте, ані списку агентів ЦРУ в Україні, ані те, як насправді США дивляться на Україну. Щоби зняти дійсно серйозний фільм потрібно багато думати і багато копати. Складно знайти того, хто це робить, принаймні публічно.
223
24-11-04 08:26

Принагідно згадаю тут і про УНР. На превеликий жаль вона проіснувала дуже мало. Але якби вона тоді встояла, то чи замислювались ви якою б вона була зараз - УНР в 2024, яка святкувала б 106 років? 33 роки самостійности - це замало, тоді як 106 років - інший рівень історичного розвитку. Понад то, а якою була б у такому разі вся Європа і світ? А якою була б зараз Московщина?
Проблема все та ж - ми не можемо побачити сьогодні УНР, якій було б 106 років. У дійсності, доля виявилась прикрою.

274
24-10-28 18:33
⚔️Генерал-майор Сергій Кривонос у своїй 📖книжці "Зі щитом або на щиті. Правда про війну" (2024) пише:
На щастя, Україна має величезний козир: недержавний сектор і недержавні інститути в Україні потужні й розвинуті - як і раніше, вони сильніші за державні, здатні впливати на все суспільство й державу загалом. Тож і розвиток оборонного потенціалу під час "великої" війни відбувався значною мірою за рахунок саме недержавних інституцій.
317
24-10-24 14:30

А така кока-кола вам не траплялась, бува? Може десь у київських продуктових торгових мережах. Або будь-де.

Зображення до поточного посту у каналі "Осип Леміш" - @osyplemish
311
24-10-22 08:55
📚 Книга "Англізми і протианглізми" це щось неймовірне! Глибини філології декому можуть видатись важкими, але ж книга містить і такі розділи й описи до слів-англізмів, які будуть пізнавальні всім. Автори не тільки пропонують нам набір українських відповідників до англізмів, а й поснюють, що те явище, яке чомусь часто називають англізмом, вже давно присутнє в українських реаліях. Щоправда, не всі явища, та все ж. Ось це й відповідь усім тим, хто не знав, що ж такого в своєму житті робила Фаріон.
Повна назва:
Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті, 2023
Автори:
1. Ірина Фаріон, український філолог.
2. Галина Помилуйко-Недашківська, французький та англійський філолог.
3. Анна Бордовська, англійський філолог.
Замовляйте, поширюйте та діліться своїми враженнями. А головне - навчайтесь "високої" української.
https://svichado.com/novynky/anglizmi-i-protianglizmi
414
24-10-17 11:25
☝️Що тут варто зазначити?
1. Якість людського перекладу завжди буде вищою, ніж якість перекладу від штучного інтелекту.
2. Не варто цілковито довіряти штучному інтелекту. Кажу це не тому, що комп'ютерна програма погано "знає" граматику чи слова. Річ у тім, що програми штучного інтелекту можуть бути написані так, аби нав'язати нам певну думку. Це добре видно по алгоритмах пошуку в Гуглі - він може виставляти не те, що нам потрібно, а те, що хтось хоче нам нав'язати. Це меншою мірою стосується перекладу, та все ж чи слід вірити тому, що "думає" саме по собі й ви не знаєте де його "розум."
430
24-10-13 10:01
Люди в формі і воїни це зовсім різні речі.
©️ г.-м. Сергій Кривонос
343
24-10-06 07:48