Джерело
Перший Запорізький 🇺🇦 Первый Запорожский | Тотальний терор проти цивільних: як виживають мешканці Енергодару під ...
1 410 Охват/переглядів
2026-04-14 17:35
Повідомлення №134682
👥 Тотальний терор проти цивільних: як виживають мешканці Енергодару під тиском російських окупантів і спецслужб (ІНТЕРВ'Ю)Уже понад три роки Енергодар перебуває під тимчасовою російською окупацією. За цей час із міста, де до повномасштабного вторгнення мешкало близько 53 тисячі людей, виїхало понад дві третини населення – нині там залишається орієнтовно 10–15 тисяч осіб.🔗 Репресії проти тих, хто має проукраїнську позицію, не припиняються з перших днів захоплення: окупанти затримують людей, катують і засуджують до багаторічного ув’язнення.Найбільшу атомну електростанцію Європи – Запорізьку АЕС – загарбники перетворили на військову базу, а її працівників – на заручників режиму.❗️Станом на жовтень 2025 року відомо щонайменше про 31 енергодарця, які перебувають у російському полоні. Із них 19 уже засуджено, четверо очікують на вирок, а про вісьмох немає жодної інформації.💬 Про те, що насправді відбувається в Енергодарі та на території атомної станції, а також про життя громади під постійним тиском російських спецслужб, «Першому Запорізькому» розповів міський голова Дмитро Орлов.