За пів дня зачистили від ворога цілу вулицю. Історія «Хороброго в бою» — «Кисима»«Кисим» — доброволець 2022 року. Влітку 2025-го після СЗЧ потрапив у 66 ОМБр імені князя Мстислава Хороброго й з того часу виконує бойові завдання в складі третього мехбату «Fireflies».«Я сам поїхав у батальйон резерву, щоб повернутися. Туди приїжджали представники різних бригад, був і рекрутер 66-тої. Ми поспілкувалися, і я кажу: «записуй мене». У бригаді та батальйоні мені подобається ставлення. Те, що командири тобі обіцяють, те вони й роблять»,— розповідає воїн.
Влітку 2025 року «Кисим» разом з двома побратимами брали участь у зачистці вулиці в Рідкодубі, куди інфільтрувався противник.«Перед нами по противнику відпрацьовували дрони, а ми за потреби допрацьовували. Ключове завдання — пройти вулицю й закріпитися. І ми його виконали за пів дня»,— пригадує піхотинець.
Сама зачистка завдяки злагодженій роботі з дронами відбулася без втрат. Але в подальшому вже при обороні «Кисим» зазнав поранень. Та за успішне виконання завдання воїн отримав відзнаку «Хоробрий у бою». Історія воїна — у слайдах.💰Підтримай збір на перехоплювачі📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими
Ріжемо ворожу логістику, палимо крила й знешкодили понад 250 росіян!Активна бойова робота воїнів 66 ОМБр ім. князя М. Хороброго на Лиманському напрямку продовжувалася протягом усього квітня. Противник продовжував свої марні спроби накопичувати особовий склад на передньому краї, а відтак лише зазнав втрат у живій силі.Так, лише за квітня 2026 року воїни бригади Хоробрих загалом знешкодили 258 російських окупантів. Серед них:🔥 200-х — 182,🔥 300-х — 76.Чергових втрат противник зазнав і в своїх вогневих засобах. Цього разу знищені дві ворожі гаубиці Д-30 та один міномет калібру 120 міліметрів.Постійне перерізання ворожої логістики також принесло свої результати. Протягом квітня в противника мінус два автомобілі, 10 мотоциклів та один НРК.А засоби РЕБ та ППО 66 ОМБр впевнено набирають обертів у прикритті неба Лиманського напрямку. Окрім «приземлених» 163 FPV та 157 «Молній», більше ніколи не завдадуть шкоди 3 «Ланцети», «Суперкам» і «Гербера».Попри переконливі результати у квітні, поступово входимо в літню фазу війни. А отже роботи попереду все ще дуже багато!💰Підтримай збір на перехоплювачі📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Знищуй разом з Хоробрими
Наші пілоти продовжують демонструвати майстер-клас із демілітаризації ворога, перетворюючи чергову добірку його брухту на ефектне вогняне шоу.Поки окупанти намагаються ховатися за новими розробками, наші FPV-дрони влаштовують справжнє полювання в небі, майстерно перехоплюючи та збиваючи їхні дрони на оптоволокні. На землі ситуація для загарбників не менш скрутна: ми методично засліплюємо противника, вщент розносячи його антени та позбавляючи окупантів координації. Розпіарені штурми на мотоциклах та квадроциклах завершуються лише спаленим залізом та розкиданим у посадках особовим складом. Жодне укриття не стає надійним прихистком, адже наші «пташки» знаходять живу силу ворога навіть у найглибших норах.Ми позбавляємо їх мобільності та методично випалюємо кожен підрозділ, що наважився ступити на нашу землю. Кожен удар — це крок до її очищення, а кожен виліт — неминуча кара для тих, хто прийшов до нас із війною.🏦 Підтримай нас донейтомСлідкуй за нами в Instagram🫥«КASSTA»— завжди вірні66 ОМБр ім. Князя М. Хороброго
Чергові заслужені нагороди для Хоробрих!З нагоди четвертої річниці з Дня створення військової частини воїни 66 ОМБр імені князя Мстислава Хороброго отримали чергові заслужені нагороди. Привітав бійців командир бригади полковник Ростислав Силівакін.Цього разу Хоробрі отримали відзнаки від командувача Угруповання об'єднаних сил та командувача військ оперативного командування «Захід», а також коїни 18 армійського корпусу.Серед нагороджених були й воїни, які отримали найціннішу бригадну відзнаку «Хоробрий у бою». Її отримують лише ті, хто проявив справжню мужність безпосередньо на полі бою з противником.Крім того, серед нагород були відзнаки «Майстер безпілотних систем» і вперше відбулося вручення бригадної відзнаки для операторів засобів вогневої підтримки «Вогонь запеклих не пече».Вітаємо Хоробрих з заслуженими нагородами й дякуємо кожному воїну 66-ої бригади за вашу витримку в боротьбі, за кожен відбитий ворожий штурм і кожен крок уперед.Слава Україні!💰Підтримай збір на перехоплювачі📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими
За тиждень штурмів знищили понад взвод противника. Історія «Хороброго в бою» — «Маляра»До війська «Маляр» долучився невдовзі після початку повномасштабного вторгнення. З 2022 року — у 66 ОМБр імені князя М. Хороброго. За цей час воїн пройшов шлях від звичайного стрільця до заступника командира роти в третьому мехбаті «Fireflies».«Ми на позиції перебували увісьмох. На нашу позицію випадково вийшов один росіянин. Його успішно ліквідували й заволоділи рацією. По цій рації наступного ранку ми дізналися, що на нас готується наступ. Батальйон підняв «пташки», і на нас справді сунули 10 росіян»,— розповідає воїн про один з боїв за Макіївку на Луганщині.
Той штурм вдалося відбити, але протягом наступних 5 днів противник щоденно штурмував позицію до 7 разів на добу. Ворожі накати відбувалися з різних сторін і подекуди одночасно.Загалом за ті бої лише в стрілецькому бою воїни на позиції знищили понад взвод противника. Невдовзі після цього «Маляр» отримав відзнаку «Хоробрий у бою». Детальніше про його історію — читайте в слайдах.💰Підтримай збір на перехоплювачі📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Знищуй разом з Хоробрими
«Ти сам — найбільший свій ворог». Історія «Хороброго в бою» — «Десни»Свій перший бойовий досвід «Десна» отримав ще під час ООС. Після контракту поїхав на роботу до Польщі, але з початком повномасштабного вторгнення одразу повернувся до України й мобілізувався. Сьогодні він — командир взводу розвідки в мотопіхотному батальйоні «Сталеві вершники».За час своєї військової служби «Десна» пройшов величезний бойовий шлях у піхоті, зокрема, брав участь у звільненні населених пунктів Лиман, Невське та Макіївка. З того часу виконує завдання разом з 66 ОМБр на Лиманському напрямку.«На Луганщині бували позиції, де стрілецькі бої зав'язувалися під час кожного виходу. Якщо не штурмові дії, то постійні обстріли ДШК чи міномета. Тиск ворога був просто колосальний»,— розповідає боєць.
За свій величезний бойовий досвід воїн отримав відзнаку «Хоробрий у бою». Детальніше про історію «Десни» — гортайте в слайдах.💰Підтримай воїнів донейтом📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими
Від важкого випробування Мар'їнкою — до запеклих боїв на Лиманському напрямку. Чотири роки нашої боротьбиСьогодні 66 окремій механізованій бригаді імені князя Мстислава Хороброго чотири роки. 18 квітня 2022 року, у розпал повномасштабної російсько-української війни, бригада була сформована з добровольців, які стали її кістяком.Мар'їнка була для нас першим важким випробуванням, але ми показали, що готові йти вперед і звільняти нашу землю. Воїни бригади Хоробрих повернули український прапор у звільнені від московитів міста й села: Щурове, Лиман, Невське, Макіївка.«За чотири роки 66 бригада стала однією з найбоєздатніших у Збройних Силах України. З’єднанням, що ставить на перше місце бойову підготовку особового складу, досвід командирів і застосування сучасних технологій на полі бою. Ми не лише зламали плани ворога, а й перехопили ініціативу»,— наголосив командир 66 ОМБр полковник Ростислав Силівакін.
Наші чотири роки — це понад 25 тисяч знешкоджених росіян, 120 одиниць спаленої бронетехніки та сотня танків, 170 знищених артилерійських систем та десятки тисяч інших засобів.І за цей час окупанти вже точно зрозуміли, що не варто стояти на нашому шляху! Вітаємо, Хоробрі! Слава Україні!💰Підтримай воїнів донейтом📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими
Заявленої противником «тиші» на Лиманському напрямку немає!Росіяни ведуть обстріли позицій 66 ОМБр ім. князя М. Хороброго з застосуванням артилерії та дронів і намагаються наситити передній край піхотою, щоб відновити штурмові дії.Станом на 12:00 реального припинення вогню з боку противника в нашій смузі відповідальності немає. Лише за перші 20 годин ворог вів артилерійські обстріли, застосував FPV та ударні крила типу «Молнія».Крім того, росіяни намагаються використати припинення вогню заради того, що їм не вдається зробити крайні тижні — затягнути власну піхоту на передній край для подальших масованих штурмових дій.Підрозділи 66 ОМБр, як і в будь-який інший день, перебувають у повній бойовій готовності. У разі виникнення загрози для наших бійців, ми готові реагувати та знищувати противника.Наші дії — виключно симетричні загрозі. Зокрема, активно працюють бригадні засоби РЕБ для подавлення ворожих безпілотників.💰Підтримай воїнів донейтом📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими
З чотирьох поранених виживає лише один! У росіян критичні проблеми з логістикою та евакуацієюУ смузі відповідальності 66 ОМБр ім. князя М. Хороброго фіксуємо катастрофічну ситуацію з логістикою в противника. Перш за все — за рахунок щільної кілл-зони, вибудуваної нашими безпілотними системами.На зараз найпоширеніший логістичний засіб в окупаційної армії так звані «віслюки» — самі росіяни, які на собі можуть нести вантаж у десятки кілограмів на відстань у десятки кілометрів. Втім, за відсутності «зеленки» більшість з них до визначеної точки так і не доходять.Тож російському командуванню доводиться шукати інші варіанти. Для логістичних заходів використовують НРК, мотоцикли чи навіть ударні крила «Молнія», на які чіпляють вантаж.За таких умов про евакуацію поранених не може бути й мови. У березні частка втрат внаслідок уражень в окупаційній армії наблизилася до 75%. Фактично, з чотирьох поранених росіян виживає лише один!📹: бойова робота другого мехбату «Онуки Адольфівни»💰Підтримай воїнів донейтом📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими
Після бою врятував чотирьох поранених побратимів. Історія «Хороброго в бою» — «Комка»У цивільному житті «Комок» займався міжнародними проектами з енергоефективності, але з початком повномасштабного вторгнення почав волонтерити — займався евакуацією поранених та загиблих. Крім того, активно цікавився тактичною медициною.Згодом він долучився до лав 66 ОМБр ім. князя М. Хороброго. У бригаді пройшов шлях від командира взводу в першому мехбаті «KASSTA» до заступника командира другого мехбату «Онуки Адольфівни». Початок військової служби припав на сам розпал боїв на Луганщині.«Ми перебували удвох на позиції — я і побратим «Морячок». Він вийшов за посилкою, а за цей час практично на саму позицію заїхала ворожа «Беха». Якби ще секунда якогось простою, все б закінчилося по-іншому. Адже десант вже висадився та оточив наш бліндаж»,— пригадує боєць.
Тоді «Комок» через рацію я сказав «Морячку» вже не повертатися. А сам з боєм зумів вирватися, поранивши щонайменше одного противника.Згодом разом з бійцями суміжного підрозділу позицію вдалося відбити. Самі суміжники зазнали поранень у ході боїв, тож «Комок» надав їм необхідну медичну допомогу чотирьом бійцям і забезпечив їхню евакуацію. Невдовзі після тих подій боєць отримав відзнаку «Хоробрий у бою».Детальніше історію «Комка» — гортайте в слайдах.💰Підтримай воїнів донейтом📲 Слідкуй за нами:Facebook | Instagram | YouTube | Наш сайт🇺🇦Бийся разом з Хоробрими