Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 46 бригада (46 оаембр)
Додано 14 лип 2024

46 бригада (46 оаембр)

@odshbr46
Кількість підписників: 7 658
Фото: 716
Відео: 217
Посилання: 802
Опис:
Неофіційний канал бригади. Пишемо з опорою на досвід і обстановку. Зв'язок/надіслати свій медіаконтент https://t.me/oaembr_46_bot Резервний канал https://t.me/oaembr46zsu

👥 Кількість підписників

7 658
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -16
Середній/Місяць:: -102

👁️ Середній перегляд на повідомлення

4 868
Середній/День:: 3,850
Середній/Тиждень:: 3,563
ERR: 63.57%

📊 Кількість повідомлень на день

0.7
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.6
Середнє за день: 0.7

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,020 26-06-23 13:30
📰 Стаття про штурмовий полк "Скеля" від БабельШтурмовий полк «Скеля» має бойові заслуги і добре забезпечення. А ще, кажуть очевидці, там катують і забивають людей на смерть. 💬 Про штурмові полки йде доволі палке обговорення вже довгий час, адже функціонування та майбутнє цих формувань є неоднозначним. На порядку денному стоїть питання створення окремого роду штурмових військ і одночасно це питання постає у формулюванні "а навіщо вони нам потрібні, коли в бригадах не вистачає поповнення?". Поряд з цим нерозкритими є також питання поповнення, розподілення ресурсів в полках, а найбільш резонансним — це втрати та ставлення до бійців всередині формувань. І найбільш критичним з усіх є 425 ОШП "Скеля", про який і написав Бабель. Коротко зі статті: 425 ОШП "Скеля" — це найбільший штурмовий полк ЗСУ (за неофіційними даними налічує до 13 тисяч людей). Його історія починалася як добровольча мобільно-вогнева група, що нищила росіян з перших днів повномасштабного вторгнення. Найгарячіші точки війни: Ізюм, Соледар, Бахмут, Авдіївка, Вугледар, Покровськ. Штурмові полки не входять до жодного корпусу, а підпорядковуються безпосередньо вищому командуванню. Полк безпосередньо має "космічне" матеріальне забезпечення та сучасну зброю.📍 Журналістка Катерина Лихогляд також дослідила зворотню сторону полку:ℹ️ Вона звертає увагу на масові смерті в тилу під виглядом "пневмонії", розповіла про моторошну історію Олександра Семенова, який втік із розташування полку до лікарні у Кропивницькому, маючи травми у вигляді побитої голови, перебитих пальців, стесаного попереку і подертих рук. А також у статті згадується про розподільчий пункт "курятник", які охороняють "вєртухаї", де відбуваються постійні знущання та побиття з виснажливими фізичними покараннями за будь-яку провину. Одним словом, в матеріалі є що почитати.🖋 Пишіть свої думки в коментарях.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 2,270 26-06-17 13:22
📋 Ситуація навколо Костянтинівки🟡Ситуація навколо Костянтинівки розгортається найважчим сценарієм, адже противник вийшов буквально з усіх сторін на окраїни міста і здійснює активний тиск та просочується в глибину населеного пункту. Спостерігаються фіксації піхоти ворога зі східної частини через Новодмитрівку та постійні фіксації з боку Берестка та Іллінівки. 🇷🇺 З виходом на необхідні рубежі, противник поступово переходить до тривалого поглинання міста, де частково видніється сценарій Покровська. Зокрема, чомусь повторюються помилки зі спробами хаотичних зачисток міста, в той час, коли противник має простір для просування і змінює свої позиції в разі необхідності. У спілкуванні з бійцями, вони зазначають про велику кількість піхоти московитів, яка неспіврозмірна з кількістю наявних ресурсів у Сил Оборони.🏹 Як ми й передбачали, противник намагається вийти в перешийку міста в північній частині і перекрити всю центральну і південну частину від нормального постачання. Зробити ворог це може найпростішим чином — добратися фізично піхотою в цей район і як в Покровську влаштовувати засідки і координувати своїх пілотів для вогневого контролю. Цю динаміку просувань можна побачити, зокрема, на мапі, яка виражена сірою зоною.🚀Одночасно з цим противник рівняє із землею сам населений пункт і перетворює його в суцільну руїну, яку скоро навіть неможливо буде утримувати. Поспішність кацапів в успіхах змушує їх штампувати відео за допомогою ШІ про нібито взяття міста чи окремих його районів, а вихід на необхідні рубежі, які прогнозують цей успіх в подальшому підштовхує їх на активний тиск з колосальними втратами. Однак варто не забувати, що кацапи не рахують своїх людей, тому відповідна тактика для них є нормою і не є приводом для радості. В Покровську вони також втратили багато піхоти, про що постійно зазначалося в українському інфопросторі, але в кінцевому результаті Покровськ вони захопили, а ми також втратили колосальну кількість людей.⛳️ Костянтинівка є "воротами" для відкриття Слов'янсько-Краматорської агломерації. Противник це знає, усвідомлює і враховує для своїх подальших наступальних дій. Коли впаде Костянтинівка (а це питання часу), наступною буде Дружківка, яка зараз відіграє надважливу логістичну роль, а за нею вже Краматорськ. Як тільки Костянтинівка перейде під контроль противника, логістика для Сил Оборони в даному районі кардинально зміниться, створяться додаткові труднощі будь-яких пересувань, а саме перебування навіть в Краматорську стане надзвичайно небезпечним, де свою роботу вже будуть робити ворожі пілоти. Далі московитам потрібно буде відкривати ще одні "ворота" до Слов'янська і Краматорська. І якщо раніше це був Лиман, де зараз йде активний тиск, то наразі вони це можуть зробити південніше по відтинку від Миколаївки до Малинівки, продавивши бригади, у яких є проблеми, зокрема, з особовим складом, адже, на жаль, пріоритетом поповнення військ досі є штурмові підрозділи. ⚔️ Битва за Костянтинівку поки триває...Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 3,500 26-06-14 14:36
Їх було 49, і всі загинули. 40 десантників і 9 членів екіпажу літака Іл-76, що заходив на посадку. Це сталося вночі 14 червня 2014 року під Луганськом. Літак належав 25-й бригаді транспортної авіації і перевозив десантників 25-ї окремої повітрянодесантної бригади.Іл-76 був одним із трьох літаків, що летіли до Луганського аеропорту. За летовище точилися бої — оборона почалася ще у квітні. Щоб постачати захисникам необхідне для роботи та життєзабезпечення, а також ротувати їх, використовували авіацію. Вночі 14 червня три літаки наближалися до аеропорту. Сідати треба було при світлі фар техніки, що стояла на землі — струму на летовищі не було. Перший літак сів. Третій після трагедії повернувся у Дніпро, звідки вилітав. Другий росіяни підбили з переносного зенітно-ракетного комплексу. Літак загорівся, впав і вибухнув — а разом з ним боєкомплект, котрого чекали на землі. Сестра одного з військових, 25-річного добровольця Артема Санжаровця, згадувала: «Я ніколи цього не забуду, коли я приїхала у лікарню, там стояли 49 трун. І всі приїхали забирати. На них не було прізвищ — на них були номери».Згадаймо ж імена та прізвища сьогодні. Екіпаж Іл-76. Володимир Буркавцов. Олександр Бєлий. Михайло Д’яков. Олександр Ковалик. Олександр Козолій. Віктор Ментус. Олег Павленко. Ігор Скочков. Сергій Телегін.Десантники. Костянтин Авдєєв. Олександр Авраменко. Валерій Алтунін. Віталій Бондаренко. Ілля Гайдук. Анатолій Горда. Валерій Грабовий. Андрій Дмитренко. Сергій Добропас. Станіслав Дубяга. Денис Каменєв. Владислав Кива. Юрій Ковальчук. Олег Коренченко. Павло Коснар. Олександр Котов. Антон Кузнецов. Руслан Кулібаба. Сергій Кучерявий. Павло Левчук. Сергій Лісной. Тарас Малишенко. Сергій Манулов. Сергій Мірошниченко. Сергій Москаленко. Павло Ніконов. Євген Рєзніков. Антон Самохін. Артем Санжаровець. Артем Скалозуб. Сергій Шостак. Андрій Шульга. Сергій Шумаков. Сергій Кривошеєв. Ростислав Проньков. Віталій Бабан. Ігор Токаренко. Віталій Бахур. Сергій Гончаренко. Олег Ліфінцев. Це трагічна сторінка оборони Луганського аеропорту, історії України — та історії кожного з нас. Ми пам’ятаємо і ніколи не забудемо, хто це зробив.
👁 2,900 26-06-09 08:30
🇺🇦 8 армійський корпус ДШВ отримав на озброєння системи HIMARS🚀 Цю систему в розпорядження отримали бійці 148 окремої артилерійської бригади і це вже другий корпус ДШВ, який посилили цими високоточними комплексами. 🟡Але ще більш значущим є факт децентралізації корпусів, які отримують в своє розпорядження ресурси для власної роботи, що однозначно підвищить ефективність. Це дає змогу скоротити час погодження та застосування, що впливає на критичність уражень у відповідний момент, а також збільшує можливості самостійного контролю оперативної глибини. Однак поряд з цим є проблема, яка озвучувалася бійцями — немає достатньо ресурсів, щоб реалізовувати в повній мірі потенціал системи. І це, в першу чергу, питання до наших партнерів...📈 Автономність корпусів є важливим елементом їх зростання. Ми вже чули раніше від начальника ГШ, що "перехід на корпусну структуру завершено", але це далеко не так, і саме зараз відбувається процес становлення цієї структури. Завершеною вона буде лише тоді, коли корпус буде автономною одиницею з необхідними ресурсами для реалізації тактичних та стратегічних задач командування, маючи в розпорядженні свої злагоджені підрозділи, які будуть наповнені необхідною кількістю людей.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 4,490 26-06-05 14:44
КонстантинівкаКонстантинівка дедалі частіше виглядає як приклад того, що можна назвати «сліпою обороною» (Мучний дав дуже точне визначення). Це не офіційний термін, але він добре описує ситуацію, коли місто формально утримується, проте контроль над його забудовою вже стає неповним. Росіяни просочуються малими групами, і нам дедалі важче зрозуміти, де саме вони перебувають у кожен конкретний момент.Суть феномену в тому, що в міському середовищі неможливо фізично перевірити кожен будинок, підвал, двір і провулок. Через це навіть невеликі групи противника здатні створювати відчуття постійної загрози й змушувати тримати сили в напрузі. Основне навантаження в такій обстановці лягає на розвідку, БПЛА та групи реагування, які повинні швидко виявляти проникнення і закривати прогалини, що виникають.Проблема в тому, що така оборона починає працювати не на контроль, а на реакцію. Сили витрачаються на прочісування міста, пошук окремих груп і постійне латання дірок, а не на стійке утримання ініціативи. Якщо тиск на логістику та комунікації зберігається, така ситуація поступово розмиває боєздатність оборони та збільшує ризик локальних проривів.Що можна зробити в такій ситуації? Посилити розвідувальний контур, пришвидшити обмін даними між спостерігачами, операторами БПЛА та штурмовими групами, тримати мобільні резерви ближче до зон ймовірного проникнення та максимально звузити маршрути, якими противник може вільно переміщатися. Чим швидше вдається виявити та ізолювати невеликі групи, тим менше у них шансів перетворити тактичне проникнення на системну проблему. Простіше кажучи, проблема не просто управлінська, а й інженерна.Якщо ці заходи працюють, оборона стає більш прозорою і, головне (!), керованою. Якщо ні — місто починає розпадатися на окремі осередки, де контроль стає фрагментарним, а противник отримує можливість нав'язувати темп і виснажувати сили тих, хто обороняється. Саме тому «сліпа оборона» небезпечна не стільки самим фактом проникнень, скільки тим, що вона поступово позбавляє сторону оборони ситуаційної обізнаності та стійкості.
👁 3,930 26-06-04 14:32
Дехто Міша Шнайдер, який про існування Бахмута та Соледара знає лише з телемарафону, юрист, а за сумісництвом у 2018 році — активний піарник Медведчука, раптом взявся критикувати колишнього командира 3 бата нашої бригади Анатолія «Купола» Козела.Не переказуючи тут опуси цього «експерта» (можете ознайомитися самі), повідомимо йому, що:1. Завдяки «Куполу» 3-й батальйон зберіг боєздатність у грудні – січні 2023 року, нехай і з втратами, вийшов із Соледара і продовжив свій бойовий шлях. Втратили багатьох, це не заперечується, але втратили б ще більше, якби не комбат. Тим більше порівняно з сусідами ліворуч і праворуч. Писали тут і тут.2. «Купол» єдиний, хто в березні 2023 року прямо повідомив про ті проблеми, які існували в ЗСУ. Тези тут. Оригінал від Washington Post тут. BBC тут доповнили. Правда, Купол зміг зробити це лише для американського видання, бо наші ЗМІ під дружнє поплескування по плечу любителя феншую тоді співали теремарафонні оди ситуації на фронті. 3. За те, що Купол посмів маргіналізувати інформацію про "перемогу" в Соледарі та Бахмуті після колосального тиску на той момент на командувача ДШВ Максима «Майка» Миргородського з боку ОП, його сховали (від послідовників любителя радитися з ворожилами про кадрові перестановки в Україні) у НЦ ДШВ. Писали тут. Після НЦ Купол був призначений командиром 53-ї бригади і продовжив свій шлях. На відміну від Міші продовжує приносити користь країні, зокрема, не замовчуючи проблеми в ЗСУ, про які дехто Міша Шнайдер знає лише з телемарафонних відрижок.
👁 3,050 26-06-01 14:07
🏹 Кацапи повністю провалили травень — найгірший приріст окупованої території починаючи з жовтня 2023-го, коли ворог розпочав стратегічну наступальну операцію на більшості ділянок фронту🗺 Згідно з нашою мапою, за травень противник окупував всього 14 кв км української території. Хоча варто розуміти, що в цілях безпеки ми показуємо просування Сил Оборони України із затримкою, тому без конкретики, але готові заявити, що це перший місяць за останні роки після "Контрнаступу 2023", коли приріст окупованої території для кацапів став від'ємним.🔄 Війна входить в новий етап і для Української держави важливо не втратити ініціативу. На щастя, є хороші кадрові зміни — новий Міністр Оборони Федоров, новий командувач УВ "Схід" Ніколюк, дуже багато толкових комкорів та комбригів стають на посаду, а багатьох проблемних забрали кудись на підвищення. Хочеться, щоб ці тренди тривали і надалі.🇷🇺 Цікавим фактом є приріст штурмових дій — на 37.5%. Маємо рекорд у більше ніж 7000 атак. Але результату великого нема, бо кацапська армія продовжує деградувати на тактичному рівні. Нам постійно надають відео, де кацапи проводять в кращому випадку штурмові дії двійками, а дуже часто 1 кацап штурмує в соло. Але поки він дійде, то по ньому прилетить все.👀 Тенденція з інфільтраціями залишається, але суттєво виросла реакція Сил Оборони на проникнення противника — їм все складніше здійснити флаговтик чи накопичитися.🤷🏻‍♂️ На жаль, проблемною залишається ситуація в Костянтинівці і перспективи для міста далеко не найкращі.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 4,800 26-05-24 11:31
☢️ Найбільш масштабний обстріл Києва з боку московитів 🇷🇺 Писати, що московити — це гнилі виродки, які існують тільки для того, щоб їх знищувати — немає сенсу. Про це і так всі знають, а вони це кожного дня доводять. 🔴Суть в іншому. Немає сенсу домовлятися з московитами і давати проводити паради чи якісь інші заходи. Все це готувалося якраз до подій 9 травня. Вони не використали це тоді, але вони використали це сьогодні. Знайти привід для них — це не проблема, адже вони живуть в своєму хворому світі, де панує брехня, лицемірство та хвора уява. ❗️ Сьогодні це було показово, але, на жаль, це не перший приклад брехливості московитів. Українці вже століттями відчувають її і не вірять жодному слову. Залишилося це якось запихнути в голови наших деяких «партнерів». 🛑Це вчиняє не тільки путін, а весь московський народ, який насолоджується в коментарях і постах прильотами в Києві, пишучи «Кієв нікогда нє будєт спать». ⛳️ Ми мусимо відповісти на ці удари. Ми мусимо показати силу, бо тільки цю «мову» розуміють кацапи. москва та інші міста московії вже давно не повинні спокійно спати. І мусимо запамʼятати нарешті назавжди — кожен привід для «перемирʼя» або поступка для москви — це дати їм можливість нас вбивати більше. Маємо бути завжди на крок попереду, хто б що не казав, адже у цій війні за свою країну найцінніше — життя, віддають тільки українці. ℹ️ Ми нікому нічого не винні, і тим паче не мусимо комусь щось демонструвати і доводити. Ми це вже давно зробили десятки разів. І варто нагадати — це на нас напали, не ми маємо робити перші кроки. ❗️московити не люди.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 3,970 26-05-21 12:27
➡️ Сили Оборони провели зачистку в Степногірську 🦉 Про це стало відомо завдяки відео від бійців ГУР, які беруть участь у роботі на цьому відтинку. Зачистка Степногірська була давно актуальною задачею, адже тиск ворога був надмірним і він не зупиняв спроб захопити цей важливий в даному районі населений пункт. Були і просочування в глибину оборони, зокрема, в населені пункти Річне-Лук'янівське-Павлівка, але кацапів звідти вибили й розвинули успіх далі.⚔️ Ця робота триває давно, зокрема, вона покращилася зі зміною командира корпусу, який взявся більш плідно за ділянку. Пілоти діляться, що були проведені відпрацювання по логістиці противника та по пілотах, яких вдалося відігнати та ліквідувати, звівши до мінімуму їх вплив на бойові дії. Здобувши перевагу, Сили оборони перейшли до наступних кроків, щоб зменшити кількість московитів, які розпорошилися по місцевості і наразі триває активна робота по повній їх ліквідації та стабілізації ділянки. 🇷🇺 Противник досі, на жаль, має накопичення, щоб постійно посилати свою піхоту на штурмові дії, однак реалізовувати свої плани їм стало набагато важче. Поповнень за останній час не спостерігалося. Але червона зона змінилася на сіру, а не на синю — це пояснюється тим, щоб піхота противника продовжує лізти, просочуватися і закріплятися, тож казати про повний контроль і стабілізацію ще зарано. Бійці Сил Оборони здійснюють всі необхідні заходи, щоб досягти цього і мати тут успіх. Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 5,290 26-05-15 13:03
🇺🇦 Додому повертаються 205 українців👤 Сьогодні відбувся перший етап обміну “1000 на 1000” відповідно до домовленостей, досягнутих за посередництва США. Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими з московитської неволі визволено 205 Оборонців. 🗒 Серед звільнених сьогодні військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, а також бійці Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. ⭐️ Практично усі звільнені сьогодні військовослужбовці пробули в полоні 4 роки. Більшість з них були поневолені під час оборони Маріуполя. Саме тривалість перебування в полоні є ключовим принципом формування списків обмінів “1000 на 1000”. Окрім солдатів та сержантів вдалося повернути додому більше півсотні офіцерів.👤 Звільнені військовослужбовці захищали країну на Луганському, Донецькому, Харківському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. 🗂 Вік наймолодшого звільненого — 21 рік, найстаршого визволеного Оборонця — 62 років.👥 Визволені Захисники будуть доправлені до медичних центрів для проходження всіх необхідних обстежень, подальшого лікування та медичної реабілітації. Вони будуть забезпечені необхідною допомогою, отримають документи та належні грошові виплати. Обмінний процес триває.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас