Загибель чоловіка під час спроби втечі за кордон: справа прикордонника пішла до суду🔴 Розслідування можливих перевищень повноважень військовослужбовцями є одним із важливих напрямів роботи ДБР. Йдеться про принципову правову оцінку дій посадовців і дотримання закону в умовах воєнного стану ⬇️🔹 Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі про загибель військовозобов’язаного, який намагався незаконно перетнути українсько-молдовський кордон на території Одеської області.🔹 Обвинувальний акт скеровано до суду.🔹 Слідство встановило, що у вересні 2025 року прикордонний наряд під час патрулювання помітив двох чоловіків, які перелазили через захисні споруди та прямували у бік Молдови. На законні вимоги зупинитися вони не відреагували. Під час переслідування один із прикордонників відкрив вогонь у бік чоловіків. Згодом правоохоронці виявили тіло одного з утікачів із вогнепальним пораненням, несумісним із життям.🔹 Загиблим виявився 23-річний мешканець Харківщини. При ньому були закордонний паспорт та особисті речі.🔹 Наразі прикордонник перебуває під вартою. Йому інкримінують перевищення службових повноважень (ч. 3 ст. 365 КК України). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.🔹 Процесуальне керівництво здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.👉 Детальніше за посиланням
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 38 РАКЕТ ТА 412 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 03 лютого (з 18:00 02 лютого) противник здійснив комбінований удар по Україні із застосуванням ракет різних типів повітряного, наземного базування та ударних БпЛА. Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил зафіксовано 521 засіб повітряного нападу:- 4 ракети “Циркон”/“Онікс” (район пуску ТОТ АР Крим);- 32 балістичні ракети Іскандер-М/С-300 (район пусків – Брянська обл. – рф., ТОТ Криму);- 7 крилатих ракет Х-22/Х-32 (із повітряного простору Брянської обл. – рф);- 28 крилатих ракет “Х-101/Іскандер-К” (акваторія Каспійського моря, Курської обл. – рф);- 450 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас і безпілотники інших типів із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – рф., близько 300 із них – "шахеди".❗️Основні напрямки удару – Київщина, Харківщина, Дніпропетровщина, Вінниччина, Одещина.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 450 цілей – 38 ракет та 412 безпілотників різних типів:- 4 ракети “Циркон”/“Онікс”;- 11 балістичних ракет Іскандер-М/С-300;- 3 крилаті ракети Х-22/Х-32;- 20 крилатих ракет “Х-101/Іскандер-К”;- 412 ударних БпЛА різних типів.Зафіксовано влучання 27 ракет та 31 ударних БпЛА на 27 локаціях, а також падіння збитих (уламки) БпЛА на 17 локаціях.Інформація щодо 6 ворожих ракет уточнюється.
Проєкт "Хочу жити" вперше за час війни оприлюднив комплексну статистику щодо полонених росіян. Загалом за час повномасштабної війни в полон потрапили понад 10 000 російських військовослужбовців. З кожним роком, кількість росіян, що здаються в полон зростає: за неповний 2025 рік у полон потрапило більше росіян, ніж за 2022 і 2023 роки разом узяті. У середньому щотижня здаються від 60 до 90 військовослужбовців зс рф. Найбільше полонених було взято на Покровському, Бахмутському, Пологівському напрямках, а також в Курській області. У 2025 році різко зросла кількість іноземних найманців у полоні. Щотижня 2–3 полонених виявляються завербованими громадянами третіх країн.Вік російського полоненного від 18 до 65 років: найбільша група — від 26 до 35 років. Близько 76% — контрактники, 19% — мобілізовані, майже 5% — строковики.Про примус до війни заявили 24% полонених, 40% мають судимості, найчастіше – за крадіжки, наркотики, грабіж і розбій, тяжкі тілесні ушкодження та вбивства.Лише 7% мають вищу освіту, тоді як 30% не закінчили навіть школу. До війни 38% були безробітними
📢 Увага! Висока загроза масованого обстрілу України з 24 на 25 грудня 2026 року!Моніторингові канали повідомляють про можливу масштабну ракетно-дронну атаку на Україну в ніч на 25 грудня. Просимо зберігати пильність, дотримуватися сигналів повітряної тривоги та бути готовими діяти за потреби.🛡️ Нагадаємо події 25 грудня 2024 року:У ніч на 25 грудня 2024 року збройні сили рф здійснили масовану комбіновану атаку на Україну, застосувавши більше 70 ракет і понад 100 ударних безпілотників. Українські сили ППО виявили та знищили значну частину повітряних цілей. 📍 Постраждалі області під час тієї атаки:🔹 Харківська область — численні удари по житлових районах, енергетиці, численні пошкодження будівель. 🔹 Київська область — обстріли об’єктів енергетичної та критичної інфраструктури. 🔹 Дніпропетровська область — вибухи в Дніпрі, спрацювання ППО, наслідки для енергетики та водопостачання. 🔹 Полтавська область — повітряні тривоги і влучання поблизу критичних об’єктів. 🔹 Житомирська область — атаки на енергетичні об’єкти. 🔹 Івано-Франківська область — активна робота ППО та наслідки ударів по енергетичній системі. 🔹 Запорізька область — удари по об’єктах енергетики та інфраструктури. ⚡ Унаслідок тієї атаки були суттєві пошкодження енергетичної системи, масштабні вимкнення електрики та тепла, а також руйнування цивільної інфраструктури — навіть під час свят. ⸻🛑 Просимо всіх серйозно поставитися до попереджень:📌 Слідкуйте за офіційними каналами Повітряних Сил та місцевої влади.📌 Підготуйте укриття, аптечки, ліхтарі та зарядні пристрої.📌 Сформуйте план безпеки для вас і вашої родини.🇺🇦 Слава Україні! Захищаємо наш дім! 💙💛
Арциз - одне з міст, що найбільше постраждало внаслідок нещодавньої масованої атаки ворога по енергетичних обʼєктах. Сьогодні працював в місті, щоб перевірити хід ліквідації наслідків, визначити та забезпечити додаткові потреби громади. Станом на зараз без електропостачання тимчасово залишаються частина Арциза та ще п’ять населених пунктів, загалом близько 8,6 тисячі людей. Найскладніша ситуація з багатоповерхівками, які перебувають на електроопаленні. Для допомоги мешканцям працюють місця обігріву, розгорнуто польову кухню та стаціонарні пункти незламності. В одному з них функціонують місця для ночівлі. До пунктів незламності люди приходять вже зранку. Багато літніх жінок, родин з дітьми. Попри всі труднощі, люди тримаються і не втрачають оптимізму.Побував в Арцизькій центральній опорній лікарні. Медзаклад працює на генераторах, але допомога мешканцям надається безперервно. Поспілкувалися з головним лікарем про роботу в умовах відключень.Разом з начальником РВА Михайлом Шарафаненко та мером міста Сергієм Парпуланським обговорили потреби громади.Дякую місцевій владі, рятувальникам, медикам, комунальним службам, благодійникам, волонтерам та небайдужим підприємцям за злагоджену і відповідальну роботу в складних умовах. А більш за все дякую мешканцям Арциза - за витримку, згуртованість та взаємну підтримку.
Надзвичайна ситуація, що виникла внаслідок масованої атаки ворога по енергетичній інфраструктурі Одещини, ‼️набула статусу надзвичайної ситуації державного рівня.‼️Відповідне рішення ухвалено на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Одеській обласній військовій адміністрації. Підставою стали наслідки російської атаки по об’єктах енергетики за останній час, що призвели до тривалого - понад 3 доби - порушення нормальних умов життєдіяльності понад 50 тисяч мешканців області. Окремим рішенням комісія доручила начальникам військових адміністрацій, головам громад та органам Національної поліції провести профілактичну та роз’яснювальну роботу з підприємцями щодо необхідності мінімального використання ілюмінації та декоративного освітлення з метою економії електроенергії для населення та обʼєктів критичної інфраструктури. Крім того, ухвалено рішення про додаткове спрямування частини коштів резервного фонду в громади для поповнення запасів паливно-мастильних матеріалів. Це необхідно для забезпечення безперебійної роботи генераторів, які живлять об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, заклади освіти, пункти незламності та інші життєво важливі установи.
Кіпер Одеської області повідомив громадськість про наступне:Тривають роботи з ліквідації наслідків ворожої атаки та підтримки населення.Протягом доби енергетики частково відновили електропостачання об’єктів критичної інфраструктури в Одесі та області.За резервними схемами електропостачання повернуто для майже 100 тис. абонентів.Енергетики по всій області працюють цілодобово для якнайшвидшого відновлення світла, тепла і води.Влада на всіх рівнях вживає всіх можливих заходів для стабілізації ситуації та відновлення базових послуг.В області розгорнута широка мережа Пунктів незламності для підтримки людей.Станом на 10:00 14 грудня в Одеській області функціонує 760 Пунктів незламності, з них 410 — у місті Одеса.За минулу добу Пункти незламності в області відвідали 41 309 осіб, у тому числі 27 350 — в Одесі.На період ліквідації наслідків атаки в Одесі продовжується підвіз води до визначених локацій.Продовольче забезпечення стабільне: у магазинах наявні всі необхідні продукти та хліб, хлібозаводи працюють у штатному режимі.У торговельних мережах є питна бутильована вода, ажіотажного попиту не спостерігається; на їх базі також функціонують Пункти незламності.Ситуація з пальним стабільна: паливо на АЗС у наявності, підвезення організоване; незначні черги пов’язані із заправкою каністр для генераторів.Банківська система працює у звичайному режимі, банкомати функціонують.
ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 430 ЦІЛЕЙ ПРОТИВНИКАУ ніч на 13 грудня (з 18:00 12 грудня) противник завдав чергового комбінованого удару по об'єктах критичної інфраструктури України із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного, морського та наземного базування.❗️Основний напрямок удару – Одещина.Загалом радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 495-ти засобів повітряного нападу – 30 ракет різних типів та 465 БпЛА різних типів. Серед них:- 465 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера (безпілотники інших типів) із напрямків Курськ, Орел, Міллерово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ – рф, Чауда, Гвардійське – ТОТ АР Крим (близько 270 із них – «шахеди»);- 4 аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал» (райони пусків - Тульська, Тамбовська обл. – рф);- 5 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23 (район пусків - ТОТ АР Крим);- 5 крилатих ракет Іскандер-К (район пуску – Курська область, рф);- 16 крилатих ракет Калібр (райони пусків – акваторії Чорного та Каспійського морів).Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥За попередніми даними, станом на 12.00, протиповітряною обороною збито/подавлено 430 повітряних цілей:- 417 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера (безпілотників інших типів);- 4 крилаті ракети Іскандер-К;- 9 крилатих ракет Калібр.Зафіксовано влучання 8 ракет та 33 ударних БпЛА на 18-ти локаціях, падіння збитих (уламки) – на 3 локаціях. Крім того, шість ракет не досягли цілей (місця падіння уточнюються).
СБУ затримала агентів гру рф, які готували обстріли по теплових- та гідроелектростанціях Київщини Служба безпеки затримала ще двох агентів російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), які брали участь у підготовці повітряних ударів рф по Київщині. Основними цілями рашистів були теплові та гідроелектростанції столичного регіону України. Щоб навести атаки рф на ці об’єкти, фігуранти порізно обходили місцевість, фіксували координати енергоспоруд та з’ясовували їхній технічний стан після обстрілів. Як встановило розслідування, завдання ворога виконували двоє безробітних з Одеської та Хмельницької областей. Обидва фігуранти віком 19 і 21 років потрапили до уваги російського гру, коли шукали «легкі заробітки» у Телеграм-каналах восени цього року. Після дистанційного вербування воєнна розвідка рф «відрядила» агентів до Києва та прилеглих районів міста для коригування нової серії ракетно-дронових ударів по регіону. Під час розвідвилазок зловмисники додатково фотографували та позначали на гугл-картах геолокації блокпостів на місцевих дорогах. Кіберфахівці СБУ затримали агентів «на гарячому» в Києві, коли вони проводили дорозвідку за адресами потенційних «цілей». Під час обшуків у фігурантів вилучено смартфони з анонімними чатами у месенджерах, з яких вони контактували з куратором від гру рф. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київських міської та обласної прокуратур.
❗️Мирний план США передбачає розділення України за корейським сценарієм, — ЗМІ
▫️Уздовж усієї лінії фронту від Донеччини до Херсона пропонується демілітаризована зона за корейським сценарієм: глибша зона без важкого озброєння. Мета — переконати Україну вивести війська з Донбасу.▫️«Обмін територіями» — ключова частина угоди, але Україна та США ще узгоджують кордони.▫️Запорізька АЕС не буде під російською окупацією. США можуть взяти на себе управління об’єктом.▫️Україна може стати членом ЄС уже у 2027 році. Це підвищить торгівлю та інвестиції, а також змусить взяти під контроль корупцію у держпідприємствах.▫️США нададуть гарантії безпеки, аналогічні статті 5 НАТО, а Європа — окремі гарантії.▫️Суверенітет України буде захищений від будь-якого російського вето. Обговорюють збільшення чисельності армії до 800 тис., без формальних конституційних обмежень.▫️На відновлення планують виділити 100 млрд дол. заморожених російських активів. Також створюють Український фонд розвитку з BlackRock на 400 млрд дол., залучається Світовий банк.▫️Для Росії планують аналогічні інвестиції — ідея: країни, які торгують і процвітають, не воюють.