Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Горіха Зерня
Додано 14 лип 2024

Горіха Зерня

@nuts_roses
Кількість підписників: 10 101
Фото: 3,540
Відео: 242
Посилання: 502
Опис:
Канал авторки Тамара Горіха Зерня. Про політику, війну, побутові спостереження, власні міркування. Коментарі іноді модеруються, іноді ні, як під руку попаде.

👥 Кількість підписників

10 101
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -10
Середній/Місяць:: -114

👁️ Середній перегляд на повідомлення

4 252
Середній/День:: 2,410
Середній/Тиждень:: 6,210
ERR: 42.09%

📊 Кількість повідомлень на день

2
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 2
Середнє за день: 2

Історія змін лого

Історія змін назви

Горіха Зерня 2024-10-01
Nuts&roses 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 4,510 26-04-13 06:13
Жіночки під церквою роблять селфі.- А що це у нас такі лиця круглі у телефоні?- От що ти начинаєш? З якими встали, з такими й приїхали.Я не стрималася, зареготала вголос, і жіночки почали мене сторонитися як якоїсь притрушеної. Але! Чим мені подобаються наші прикиївські церкви на Великдень - тут приймають усіх, кожному знайдеться місце. І макарунам, рожевим зефіринам та фереро рошенкам у золотих обгортках. І простеньким паскам, помащеним жовтком. І заквітчаним вінкам, яких вносять попід руки і які лише віддалено нагадують кошики, і кульочкам з АТБ.Тут і штани, і спідниці, і підбори, і кеди, тут у хустках і без хусток, у капелюшках і взагалі лисі - без різниці. Я, наприклад, пошкодувала, що відійшла мода на очіпки. Можливо, на той рік щось таке собі пошию. Люд хвилюється, топчеться, ловить за штани своїх і чужих дітей, пильнує кошики, щоб бува хтось не вступив, підпалює свічки одне від одної, хоч то і не бажано робити. Все це просякнуте старою магією, що накладається на голос священика.Дух і зміст цього дня неможливо описати словами, як неможливо спекти паску за рецептом. Що не скасовує кругообіг рецептів, бо це теж частина традиції.Просто коли ти лишаєшся із тістом удвох, вам не потрібні рецепти. Руки і так знають пропорції, бо що там знати - міси і підсипай, доки воно не стане ловким. Доки не розкриє обійми назустріч і не затанцює разом із тобою, а не проти тебе. А якщо з якоїсь причини не підходить і ти не можеш підняти його силою думки - ну то скажи дітям, хай стрибають на кухні з руками догори. Чи вже танцюй сама на крайній випадок. Хай великодній хліб, який піднімається у печі, підважить тягар на наших плечах і підіпре собою небо. Для однієї паски це непомірне завдання, а для мільйонів - цілком посильне.
👁 3,760 26-04-12 12:56
На тлі виборів в Угорщині можу сказати тільки те, що повторювала перед виборами у Штатах, Польщі - і, боюсь, повторюватиму до кінця свого життя. В Україні вже підростає ціле покоління, для якого явка на виборах, бюлетені, голосування, сама ідея, що влада має виборну природу, і що посади у вищих органах влади не пожиттєві, а змінні - це все для них порожній звук, щось теоретичне. Так у совку ми знаходили у перекладних детективах згадки про бургери і не розуміли, що це таке. "Увійшов Н. з перекинутим через руку бургером" - реальна фраза з реального перекладу, бо перекладач думав, що це плащ такий.Називаючи диктатором Трампа, Орбана чи когось іще, слід пам'ятати, що у тих країнах вибори проводяться. У нас Зеленський намірений сидіти на троні чи то до перемоги, чи то до поразки, чи то до вступу в НАТО, чи то до розвалу НАТО. Суспільство може заплющувати на це очі хай рік, ну хай два. Але це не може тягнутися десятиліттями, ми не маємо права передати дітям країну у стані диктатури. Ми пройшли етап застою і перейшли до етапу гнилі. Країна гниє зсередини, будь який прогрес і розвиток поставлені на паузу. І не через війну, а через безстрокову узурпацію влади Зеленським і його партією "Слуга народу".
👁 3,000 26-04-07 12:39
І хлопці у приват пишуть, і публічно багато волонтерів повідомляють, що збори практично зупинилися. Я не думаю, що справа тут у претензії до звітності окремих фондів. Справа у тому, що ми зовсім скоро побачимо справжнє зубожіння. А багато хто уже побачив.У людей банально нема грошей, а з новими цінами на пальне зрозуміло, що скоро їх не буде ще більше. Сім років тому Зеленський в'їхав на Банкову на обіцянці завершити "епоху бідності". Всі спроби тоді докричатися до людей і пояснити, що ніякої епохи бідності нема, виявилися марними. Недаремно для багатьох війна почалася у 22му; до того часу вони жили як у Бога за пазухою, тільки цибуля дорогувата була. Ну от тепер ми відчуємо різницю. На жаль, ми всі в одному човні. Наслідки правління Зеленського відчувають на собі і ті, хто за нього голосував - і це справедливо. А також ті, хто ні - і це дуже прикро. Я не знаю, що робити зі збором на машину. Поки що менше половини суми є. Попросила хлопців накидати фото і відео з їхньої роботи, виставлятиму час від часу, наскільки фб дозволить. З хорошого - машину вони вже знайшли і обкатали. Тільки навряд чи продавець захоче продати від неї половину. Отже, перший знімок називається "збираємося на полювання".А другий - "після плідного робочого дня".
👁 3,700 26-04-06 05:09
Я вже трошки побоююсь заходити у ФБ – настільки строката стрічка, настільки полярні погляди та інтереси людей, які розходяться усе далі. Все менше відчуття, що нас щось об’єднує. Але також розумію, що це тимчасовий настрій. І навіть очікуваний, ми ще довго протрималися. У селі сусідка скаржиться на здоров’я, у неї дійсно поважний вік і серйозні діагнози. Ніби прощається, наполегливо роздає свої рослини, щоб потрапили у добрі руки після неї. Я не взяла. Натомість побажала їй дожити до агонії п…тіна. Я всім це бажаю, як на мене, це хороша мітка, до якої можна прагнути. Сусідка розгубилася – як ви сказали? Агонії чого? - Саме так, - відповіла я. І повторила ще раз. Жінка розсміялася живим і дуже гарним сміхом, розправила плечі і пішла підрізати свої вишні. Так от, я вам усім бажаю того самого. Дожити і побачити на власні очі. А тим часом провела розіграш своїх тарелів. Ми зібрали майже половину суми на машину для бійців, і цей прекрасний приз виграла пані Ніна Ш, донат на суму 114 грн. від 1 квітня. Вітаю пані Ніну і дякую усім, хто долучається. Прошу переможницю зв"язатися зі мною будь-яким доступним способом.
👁 5,050 26-04-03 19:34
Іще з 14го року у мене замість стандартної автомобільної аптечки - військовий несесер. Така камуфльована косметична сумка з кількома відділеннями, куди влазить значно більше, ніж у аптечку.Не пам'ятаю, звідки він у мене взявся, хтось подарував. Але праний - перепраний, а досі служить. Я ж боягузка, тому забила по вінця бинтами, пакетами для тампонування ран, якимись пластирями, оклюзійними наліпками і турнікетом. Раптом аварія, у когось кровотеча - і я тут така з оберемком вати. Ніби не втрачаю свідомість від крові. Також ця штука допомагає перетинати кордон. Митники завжди кидаються на неї як шуліки і патрають у пошуках наркотичних засобів. Не знаходять, розчаровано згрібають все назад і більше ніяких валіз не дивляться.Не знаю, чому так, але воно працює. Ну і тримаю я цю аптечку під рукою, не десь у закапелках авто. Щоб у разі чого відразу вихопити. Так от, сьогодні вперше подумала, що треба прикрити рушником або поставити так, щоб не було видно з вулиці. Бо таке відчуття, що за шматок камуфляжу у машині можуть розбити вікно. І ще деколи думаю, що б про це все сказав Руф. Може й нічого. Юрко завжди ідеалізував Україну як вищу цінність, але був досить скептичним щодо людей. Щоразу так радів, коли знаходив однодумців, ніби це була якась рідкість, ніби ми завжди у меншості. Може, він і правий.
👁 3,370 26-04-02 17:00
​У пʼятницю – ключовий суд у справі незаконних санкцій проти Петра Порошенка.За понад 13 місяців зе-чинуші не навели ЖОДНОЇ фактичної підстави застосування санкцій. Зате ми почули набір перлів, що:🔹Санкції мають превентивний і виховний характер🔹Санкції мають на меті дисциплінувати Порошенка🔹Заборона Порошенку авіаносцями входити до портів України виправдана, хоча він їх не має, але може мати у майбутньому🔹Фейки імені портнова, які зе-чинуша називала доконаними фактами з вікіпедії🔹«Укрпошта, НА ЖАЛЬ, не може ставити відмітки заднім числом»🔹«Відеозвернення та інтервʼю Президента не є діяльністю посадової особи при здійсненні владних повноважень»🔹Представниця Зе зізнались, що вносили зміни в Указ вже після опублікування, називаючи свої підробки «технічними правками»За цей час ми дізнались, що влада "торгує" санкціями: виключає зі списків тих, хто "заніс", і репресує неугодних. За цей час ми виявили, що щонайменше 5 фігурантів міндічгейту голосували за незаконні санкції.За цей час зʼявилось перше рішення ЄСПЛ «MSL проти України» щодо санкцій, яке перевертає санкційну політику.За цей час тема санкцій проти Порошенка зʼявлялась у документах європейських партнерів у контексті політичних переслідувань.І за цей час ЄСПЛ почав розглядати справу санкцій проти Петра Порошенка.Адвокати зазначають, що ця справа мала б бути розглянута протягом двох місяців( а розгляд триває вже понад рік), а на суддів Верховного суду може чинитись тиск збоку влади. А факт проведення вже 15 засідань свідчить про слабкість позиції президента, який не може довести законності своїх дій. Порошенко – єдиний, щодо кого запроваджено заборону правочинів, єдиний, кого намагаються виштовхнути з виборів судово-адміністративним шляхом.Я сподіваюсь, що Верховний суд знайде в собі силу бути незалежним і винести справедливе рішення. Бо те, що відбувається сьогодні – це не просто судовий процес, це тест на повагу до верховенства права і європейських стандартів правосуддя.Я бачу зневагу до закону, бачу спроби політичного тиску і використання санкцій як інструменту боротьби з опонентами. І саме тому завтрашній день є визначальним – не лише для Петра Порошенка, а для всієї країни.
👁 4,370 26-03-31 19:44
У річницю звільнення Бучі багато пишуть про ці події. Багато спекуляцій, багато намагань якось перекрутити, виправити загальну пам'ять. Тема Бучі, як і тема стрімкої окупації півдня України, окупації Чорнобиля, районів Київщини дуже невигідна для Зеленського та його партії. Звісно, вони щоразу намагаються її замилити або перекрити якимись скандалами, одна скандальна депутатка в поміч. Поки що нам годі сподіватися на чесну розмову про причини того, що сталося. Я, звісно, хочу дожити до того, як це стане "на часі", але розумію, що тоді вже буде зовсім інший контекст і сприйняття. Колись нащадки запитають - ба, а чому ті, хто здали Бучу росіянам, сиділи у вас при владі іще наступних ... років? І я не знатиму, що на це відповісти.(Замість трикрапки спочатку написала "вісім", але це невиправданий оптимізм). Єдине, можу порадити книгу. Якщо ви теж розумієте, що відбувається, і хочете зберегти ясність бачення, купіть книгу Каті Єгорушкіної з довгою назвою:"І тоді наш будинок став кораблем. Історії про емоційний спадок війни." Як на мене, вона дуже важлива і повинна бути у домашній бібліотеці. Як аргумент, можливо як ліки чи протиотрута. Там концентрований біль у цій книзі, але принаймні він зафіксований, ретельно описаний, так що ніхто не зможе сказати, що його не було.
👁 5,320 26-03-26 05:41
Як багато хто, я у стані обалдіння спостерігаю за справою Івана Марчука проти Михайла Апостола. Там де колишній радник Авакова терся біля художника, тоді підсунув йому якісь папери на підпис, і тепер виявилося, що всі права на цифрові зображення картин Марчука на сто років перейшли до сина Апостола. За десять тисяч гривень.І Апостоли вимагають свою плату з авторів каталогів і виставок, що зробило неможливим виставкову діяльність Марчука. І художник у свої поважні роки має через суд відбиватися від цієї угоди століття, доводити, що його ввели в оману. Судячи з того, що попри розголос справа тягнеться уже рік, і можливо тягнутиметься ще роками, Апостоли все добре продумали. У них у запасі більше часу, ніж у Марчука. А слухання можна затягувати до безкінечності відводами адвокатів та різними експертизами. Так от, що мене особливо зачепило. Я була у друзях Апостола на фб, доки він мене не забанив за питання про цю справу.А читала його як садовода. Він багато писав про свій лісо-сад, про нові та забуті технології вирощування. Викладав фото себе і внуків у вишиванках, милувався продукцією власного саду, полуницею. Писав про нашу відповідальність перед наступними поколіннями, що треба дбати про природу і свою землю, жити в гармонії зі світом. От і подбав. Увійде в історію як хрунь і дрібний шахрай, як тупий обмежений рагуль. Ні сад, ні вишиванки не врятували. Численним внукам бажано змінити прізвище від ганьби подалі.
👁 20,600 26-03-25 13:04
Я пам'ятаю, як починала волонтерську роботу у 2014 році. Тоді було потрібно все і відразу, хоча звісно що масштаб бойових дій був іншим.Але також було відчуття, що волонтери затикають дірки, де тільки можуть, а держава використовує цей час, щоб запустити махіну забезпечення. І дійсно, тоді з кожним місяцем ситуація покращувалася. 15й рік неможливо було порівняти з чотирнадцятим, а у 16му наші військові були вже нагодовані, озброєні та вдягнені у класну форму українського виробництва. І талани. Зараз же такого відчуття нема. Кількість запитів не зменшується, а стає все більшою. І це все викликає і відчай, і роздратування одночасно. Люди не можуть тягнути ці витрати на своїх плечах, уже просто немає з чого. От щойно досить різко відмовила одному підрозділу. Чому різко? Щоб не давати надії там, де її нема. Вони прийшли з величезним списком потреб, у якому і броньовані автомобілі, і дрони, і старлінки, і навіть "вампіри" та батареї до них. Що я, мама-одиначка з трьома дітьми, можу їм сказати? Ви військо, ви армія. Ви виконуєте найважливішу роботу у нашій державі. Ви маєте право не просити, а вимагати - тільки не у мене, а у свого командування, в Уряду, у Міністерства оборони, у президента Зеленського. Все, ресурс закривання потреб вашим власним грошовим забезпеченням і приватними зборами по 50-100 гривень вичерпався. Уже чотири роки минуло з початку повномасштабного вторгнення. При Зеленському виросло покоління нових корупційних мільйонерів, у державі є гроші, щоб платити по дві тисячі на людину за вимірювання тиску і ваги, є гроші на компенсацію вартості пального, є гроші на безкоштовні тисячі кілометрів Укрзалізницею, на якісь програми ментального і сакрального здоров'я, бозна на що іще. Є гроші на прокурорів-інвалідів і їхні пенсії, на Міндіча і двушечки на москву, на активістів-антикорупціонерів у наглядових радах з мільйонними зарплатами.Якісь дикі суми доларів і кілограми золота возять інкасаторські машини по Європі, а списки від військових тільки ростуть. Пам'ятаєте, як всі сміялися з російського Прігожіна,який волав "гдє снаряди?!"Тільки в цьому нема нічого смішного, бо наша армія скоро теж отак волатиме. Я навіть думаю, що їм час це робити, озвучувати свої потреби публічно і адресувати їх відповідальним особам.
👁 4,460 26-03-23 15:18
Ні, я не можу. Виставляє хлопець фото з дружиною. Так і підписує: це ми з дружиною.Якась пані у коментарях: я вам не вірю. Вона не може бути вашою дружиною. Власне, це все, що варто знати про соцмережі і соціум загалом. Можна витратити більшу частину життя, щось пояснюючи чи відповідаючи на безглузді закиди. Я повернулася зі Швеції теж в ореолі чужого здивування. Який сенс їхати добу туди, день там і добу назад заради годинного виступу? Ну нехай двогодинного.Та хто його знає, чесно. Тим більше, я як завжди сумніваюся у своїх виступальних здібностях, думаю, що хтось би значно краще сказав і розумніше. Але хтось кращий і розумніший не доїхав, лишилася я :) Найсумніше мені було говорити не зі шведами, а з нашою діаспорою. Одна пані сказала: я не знаю, чи ми ще потрібні Україні. Чи нас захочуть прийняти назад, чи не будуть дорікати, що ми виїхали. Як би мені хотілося її запевнити, що ніхто не дорікне. Але я знаю, що це не так, що люди все одно будуть чіплятися через дрібниці, а вже через те, хто де і по яку сторону кордону опинився - це само собою.Але своє життя не можна будувати, озираючись на коментаторів у соцмережах чи випадкових людей з вулиці. Ми просто щось робимо, помиляємося, перероблюємо, пробуємо знову. Це завжди комусь не сподобається, хтось вам обов'язково розкаже, що треба було інакше.Ми взагалі не впливаємо на те, що вони говорять. Ми впливаємо тільки на те, чи станемо ми це слухати.