Джерело
Фітнес без булшіту | Індекс маси тіла часто абсолютно незаслужено демонізують. Це просто пр...
328 Охват/переглядів
2026-06-17 14:43
Повідомлення №433
Індекс маси тіла часто абсолютно незаслужено демонізують. Це просто приблизний індекс для оцінки композиції тіла. Тобто з ще нормальним ІМТ відсоток жиру може вже створювати ризики для здоров'я, або з підвищеним ІМТ може бути багато м'язової маси і не дуже великий відсоток жиру. Але для більшості популяції ІМТ працює досить непогано — набагато краще, ніж вам розповідають в інсті, і при тому він зручний і максимально дешевий. Коли є сумніви — завжди є додаткові методи, від вимірювання обхвату талії, каліперометрії і не дуже точного біоімпедансу до дуже точного DXA сканування.ІМТ існує не для того, щоб шеймити вас, а якщо хтось використовує його для цього, і тим більше якщо це медичний спеціаліст або тренер — негайно встаньте, залиште приміщення і знайдіть іншого, нормального. В нормі ваш лікар/тренер/дієтолог - на вашому боці і оцінює композицію вашого тіла різними методами для визначення можливих проблем і необхідності тих чи інших втручань та зміни способу життя. Після вашого звернення і з вашої згоди, звісно. Освіта і професія нікому не дають права лізти з діагнозами та непроханими порадами до чужих людей.Бонус: якщо хочете подивитися, як виглядає людина з ІМТ 24.9-25.2 значною мірою за рахунок м'язів (і заодно що приблизно треба робити, щоб перевалити за умовну норму м'язами) — можете подивитися на мої відяшки останнім часом. Але це не тільки за рахунок м'язів — у мене нормально так жирової маси, яку бажано трохи зменшити як мінімум для кращих результатів на пілоні і підтягувань, а можливо і для здоров'я не буде зайвим — але зараз мені це складно, тому поки що так. Ви можете бути не дуже сухим, сильним, фізично активним і багато тренуватись, і все одно вкладатись в стандартний діапазон або хоча б близько. Те, що ледве ви почнете тренуватися пару разів на тиждень, у вас стане стільки м'язів, що ІМТ почне безбожно брехати при нормальній жировій масі — деяке перебільшення. Треба дуже постаратися, щоб почав, і візуально це теж буде помітно.