Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - НІНА ЮЖАНІНА
Додано 14 лип 2024

НІНА ЮЖАНІНА

@ninayuzhanina
Кількість підписників: 12 122
Фото: 660
Відео: 9
Посилання: 821
Опис:
Про податки, економіку і не тільки від першої особи
Джерело

НІНА ЮЖАНІНА | ️Скільки разів я звертала увагу — передусім народних депутатів, які го...

Логотип телеграм спільноти - НІНА ЮЖАНІНА НІНА ЮЖАНІНА @ninayuzhanina
2 160 Охват/переглядів 2026-03-31 08:37 Повідомлення №4255
‼️Скільки разів я звертала увагу — передусім народних депутатів, які голосували за бюджет-2026:❗️саме цим документом було закладено можливість свавільного використання коштів і фактичного порушення норм Бюджетного кодексу.Сьогодні маємо закономірний результат.За даними Мінфіну, станом на 18 березня нерозподілений залишок резервного фонду становив 24,63 млрд грн із передбачених 49,42 млрд грн.Після 18 березняуряд використав ще 13,57 млрд грн.❗️Тобто фактично — за три місяці витрачено більшу частину річного ресурсу фонду (вірніше -3/4), який мав бути фінансовою “подушкою” держави на випадок надзвичайних ситуацій.І це не поодинокі рішення. Ми вже бачимо системне використання резервного фонду НЕ за призначенням:👉 2,1 млрд грн — на програму “Кешбек”👉 3 млрд грн — на поточний ремонт доріг державного значення👉 кошти на підтримку окремих державних підприємств (зокрема, Укрзалізниці)👉 фінансування планів стійкості❗️І тут ключове:ані ремонт доріг,ані підготовка до зими,ані підтримка державних компанійНЕ Є НЕПЕРЕДБАЧУВАНИМИ ВИТРАТАМИ Це базові функції держави, які мають:— плануватись заздалегідь— фінансуватись у межах профільних бюджетних програм, яких достатньо напланували. Натомість резервний фонд використовується як універсальний “гаманець” уряду.І саме тому ми зараз маємо ситуацію, коли:❗️ресурс, який мав забезпечувати стійкість держави у кризових ситуаціях, фактично вичерпується за лічені місяці.І це вже не питання дефіциту коштів. Це питання якості бюджетної політики і відповідальності за прийняті рішення.Здається, що такі порушення мали б оперативно зупинятися уповноваженими органами — але вони мовчать або відсутні як явище🤔