Джерело
НІНА ЮЖАНІНА | У 2024 році владою багато говорилось про реформу в сфері використання ...
9 700 Охват/переглядів
2025-05-03 16:02
Повідомлення №3438
🤔У 2024 році владою багато говорилось про реформу в сфері використання земель сільськогосподарського призначення державної власності- проект «Земельний банк», від впровадження якого очікували отримати понад 1 млрд надходжень до державного та місцевих бюджетів.Основна ідея – передача державних сільгосп земель в суборенду через онлайн-аукціони за допомогою Prozorro.Продажі. ❓Що ж маємо за результатом 2024 року (за даними звіту ФДМ)👇104 тис. га сільгосп земель БУЛО ВИЛУЧЕНО з постійного користування державних підприємств та передано їх у постійне користування ДП «Фонд аграрних інвестицій», який потім було перетворено на ТОВ «Державний земельний банк».ТОВ «Державний земельний банк» укладено:📌 269 договорів оренди та зареєстровано право оренди на земельні ділянки площею трохи більше 24 тис. га;📌175 договорів суборенди землі загальною площею 10,8тис. га.І ЗАМІСТЬ ОБІЦЯНОГО 1 млрд. грн держава отримала третину- 343,735 млн грн.➖❓Скільки заробив у 2024 році ТОВ «Держзембанк» і ❓чи буде щось сплачено у вигляді дивідендів державі в звіті не повідомляється. ТОЖ поки, НЕ ЙДЕТЬСЯ ПРО ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖ ЗЕМЛЯМИ