Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - NE:Urban
Додано 14 лип 2024

NE:Urban

@ne_urban
Кількість підписників: 4 810
Фото: 19,100
Відео: 84
Посилання: 1,350
Опис:
Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке... Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше. Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.
Джерело

NE:Urban | Міста України поступово почали підвищувати вартість проїзду в громадсь...

Логотип телеграм спільноти - NE:Urban NE:Urban @ne_urban
1 560 Охват/переглядів 2026-04-08 14:19 Повідомлення №19311
Міста України поступово почали підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті.Ціна зросла у Львові, Чернівцях, Києві, Івано-Франківську тощо. Передусім це пов’язано зі збільшенням економічно обґрунтованого тарифу, основою якого є вартість паливно-мастильних матеріалів. Вона, своєю чергою, зросла на світових ринках, зокрема через блокування Ормузької протоки.Водночас важливо розуміти: ціна проїзду ≠ тариф. Це різні поняття.Тариф – це економічно обрахована вартість перевезення одного пасажира. Ціна проїзду – це сума, яку фактично платить пасажир.У багатьох містах ця різниця покривається з місцевих бюджетів, тобто фактично дотується громадою.І тут виникає ключове питання:чи готові міста й надалі компенсувати цю різницю, чи поступово перекладатимуть її на пасажирів, аби мати змогу використовувати ці кошти для покращення надання послуг. А разом із цим важливе і інше питання: чи відчувають пасажири покращення у тих містах, які намагаються нівелювати різницю між економічно обґрунтованим тарифом і вартістю квитка (наскільки це можливо)?П.С. Громадський транспорт апріорі є збитковим. Проте наразі бюджети українських міст не є настільки спроможними, аби кожного року покривати зростаючу різницю між тарифом і фактичною вартістю квитка. Харків'яни, звичайно, з цим можуть посперечатись...#Україна #транспорт