Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - NE:Urban
Додано 14 лип 2024

NE:Urban

@ne_urban
Кількість підписників: 4 810
Фото: 19,100
Відео: 84
Посилання: 1,350
Опис:
Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке... Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше. Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.
Джерело

NE:Urban | Керівництво тернопільської школи №4 не тільки знищило історичне вікно,...

Логотип телеграм спільноти - NE:Urban NE:Urban @ne_urban
1 210 Охват/переглядів 2025-10-02 15:17 Повідомлення №18134
Керівництво тернопільської школи №4 не тільки знищило історичне вікно, але й перешкоджає його поверненню у будівлю після реставрації, збір коштів на яку організувала ГО «Брами Тернополя»!Припис за незаконну заміну вікна керівництво отримало від Тернопільської ОВА ще у 2024 році. Адміністрація навчального закладу його успішно проігнорувала. Щоправда, вже у червні 2025 року директорка на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини переконувала, що слідуватиме рішенню цієї ради, яке б воно не було. Попри те, що вже кілька місяців як усі профільні структурні підрозділи ОДА та міської ради дають дозвіл на поверенення історичного вікна на його рідне місце, адміністрація школи далі блокує повернення. Основний аргумент керівництва навчального закладу полягає у тому, що немає доказів, які б свідчили, що вікно дійсно автентичне (буцімто перед нами — радянська решітка). Щоправда автентичність вікна затвердили не тільки реставратори, а й Тетяна Казанцева — доцентка та історикиня архітектури і Тетяна Балукова — начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Варто зазначити, що порятунком демонтованого та порізаного на шматки вікна займалась ГО «Брами Тернополя». Це стосується усіх робіт: від транспортування до пошуку реставраторів. KARP Restorer нарощували метал у місцях, де він був відсутній та зібрали вікно по шматках. Скло у вікно вставлятимуть під час монтажу.#Україна #Галичина #Тернопіль #реставрація