Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - НБУ | Знати. Розуміти
Додано 14 лип 2024

НБУ | Знати. Розуміти

@nbu_ua
Кількість підписників: 13 525
Фото: 926
Відео: 58
Посилання: 2,970
Опис:
Це офіційний Telegram-канал Національного банку України 🇺🇦 Всі наші новини – одразу тут☝️ НБУ в інших соцмережах: Facebook: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine Twitter: https://twitter.com/NBUkraine Читайте нас, щоб ЗНАТИ та РОЗУМІТИ!
Джерело

НБУ | Знати. Розуміти | ​​#НБУ_медіачекЗнову бачимо, що в інтернет-мережі та в окремих медіа п...

Логотип телеграм спільноти - НБУ | Знати. Розуміти НБУ | Знати. Розуміти @nbu_ua
4 840 Охват/переглядів 2026-01-08 13:28 Повідомлення №3628
​​#НБУ_медіачекЗнову бачимо, що в інтернет-мережі та в окремих медіа поширюється інформація про те, що реалізація ініціативи зі зміни назви розмінної монети “копійка” на “шаг” потребуватиме від держави та НБУ додаткових значних витрат.«Доказом» цього твердження є нібито те, що Національний банк розпочав закупівлю обладнання для знищення копійок, які будуть вилучатися після зміни назви розмінних монет.❗️Наголошуємо, що це маніпуляція! Така інформація не відповідає дійсності.➡️ По-перше, як ми неодноразово зазначали, зміна назви розмінної монети “копійка” на питомо українську назву “шаг” не потребуватиме жодних додаткових витрат з боку держави. Також не передбачається додаткових витрат виробничого чи організаційно-технічного характеру з боку НБУ. Усі витрати здійснюватимуться в межах вже передбачених операційних витрат на виготовлення банкнот і монет та утилізацію непридатної, вилученої з обігу готівки. ➡️ По-друге, після введення в обіг Національним банком розмінних монет, номінованих у шагах, не планується одномоментне вилучення копійок. Оскільки монети “50 шагів” та “50 копійок” перебуватимуть в обігу паралельно, вилучення з обігу останніх і їх утилізація наразі не передбачається.Для чого ж тоді НБУ купує обладнання для знищення монет? Пояснюємо.👇👇👇Наразі ми дійсно купуємо спеціалізоване обладнання виробника Monea, марки M60-Decoiner 600 для знищення монет. Цей процес розпочався ще у 2024 році.Але ця закупівля ніяк не пов’язана з ініціативою щодо шагів. Йдеться про звичайну операційну діяльність НБУ.Із 2019 року ми вилучаємо з обігу розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок, що перестали бути платіжними засобами. ☝️За цей час накопичилися значні обсяги непридатних для обігу монет – близько 800 тон. Монети і далі надходять, адже ми продовжили термін їх вилучення (до закінчення дії воєнного стану та ще 90 днів після цього).Додатково почали надходити з обігу монети номіналом 10 копійок, поступове вилучення яких розпочалося з жовтня 2025 року. Торік вилучено вже 3,1 млн штук монет цього номіналу. За нашими розрахунками з готівкового обігу може повернутися 5 – 6 % монет номіналом 10 копійок, це близько 420 тон.Тобто загальний обсяг монет, що потребуватимуть утилізації, становитиме понад 1 200 тон.💡До речі, для розуміння: у готівковому обігу зараз перебуває близько 11,7 млрд монет, які ми вилучаємо з обігу, а їх загальна вага – понад 28,5 тисяч тон.Вилучені монети НБУ має утилізувати, знищивши мотиви зображення та перетворивши на брухт. Такий брухт продається на спеціальних аукціонах. Наприклад, лише у 2025 році дохід Національного банку від його продажу становив близько 29,3 млн грн.🟢 Зараз знищення монет відбувається на застарілому обладнанні Банкнотно-монетного двору загальною потужністю від 100 до 185 кг/год. 🚩 За такої потужності термін знищення накопичених монет становитиме понад дев’ять років! Крім того, наявне обладнання має інше призначення – знищення технічних відходів виробництва грошових знаків.Тому ще у 2024 році НБУ ініціював закупівлю сучасного, потужного обладнання, щоб підвищити продуктивність та автоматизацію процесу знищення непридатних до обігу монет. ☝️Нове обладнання здатне вдвічі пришвидшити темпи знищення накопичених монет і впоратися приблизно за чотири роки. Крім того, впродовж наступних двох-трьох років НБУ зможе отримати до 153 млн грн доходу від реалізації брухту знищених монет. І це суттєво перевищує витрати на придбання нового обладнання (його вартість – 252 300 євро або 12,6 млн грн).Тож ніякої зради. Довіряйте лише перевіреній інформації.