Джерело
Наймарня | Я бачив сон, де роботодавці завжди відповідають кандидатам чесно і пря...
271 Охват/переглядів
2026-06-18 07:00
Повідомлення №441
Я бачив сон, де роботодавці завжди відповідають кандидатам чесно і прямо, нікого не ігнорують і намагаються пояснити, що саме їм не підійшло.Я бачив сон, де кандидати не оновлюють пошту кожні півгодини, намагаючись зрозуміти, чи вони ще в процесі чи про них вже забули.Я бачив сон, де фідбек – це не розкіш і не привілей для окремих кандидатів.Де “нам не підійшов ваш досвід” – вступ в хоча б більш-менш детальне і пряме пояснення справжніх причин.Де компанії з гаслом “піпл фьорст” починають з найпростішого і вкладають багато уваги в імплоер бренд не тільки активними соцмережами.Де повага до кандидата буде не перевагою бренду роботодавця, а базовою професійною гігієною.Прокинувся і взяв собі за правило – коли це можливо – надавати фідбек кандидатам одразу, під час інтерв’ю. На даний момент на 5 з 5 співбесідах (мова поки про позицію ПМ, не технічну вакансію) це було можливо. Трьом відмовив, сформулювавши причину на місці, як є. Двом запропонував наступний крок. Складно. Ділюсь саморефлексією стосовно того, що для цього може бути потрібно:- розуміння не тільки основ ділової етики- достатній лексичний запас, щоб підібрати коректні формулювання – правдиві і наближені до об’єктивних, а не м’якіші або абстрактні. Не ховатись за загальними фразами, короче- знання різних моделей зворотнього зв’язку і взагалі вміння будувати діалог за певною структурою і слідкувати за нею, щоб він звучав структурно і зрозуміло, а не як вирок чи суб’єктивна точка зору- вміння тримати в голові і перед очима список основних критеріїв і оцінювати їх в реальному часі – якщо дозволяє контекст, специфіка вакансії тощо- ставити уточнювальні запитання під час інтерв’ю, щоб відмова потім не базувалась на здогадкахІ є ще цікавий ефект: цього вистачило, щоб з’явилось відчуття, що це природна частина процесу і без неї муляє.Не завжди можливо дати детальний фідбек тут і зараз. Не завжди це доречно. Не завжди рішення приймається одразу – це нормально. Але коли причина зрозуміла, критерії прозорі (перш за все для роботодавця :) ), а розмова вже дала достатньо даних, то чесна відповідь на місці – це те, чого нашому ринку не вистачає, як на мій скромний погляд.