Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Національні Інтереси
Додано 06 січ 2025

Національні Інтереси

@nationalinterests
Кількість підписників: 1 583
Фото: 1,250
Відео: 74
Посилання: 107
Опис:
Наш канал про боротьбу за сильну, незалежну та успішну Україну. Ми говоримо про те, чому національні інтереси мають бути пріоритетом кожного українця, аналізуємо актуальні події, ділимося корисною інформацією та інсайдами. Підписуйтесь, буде цікаво!
Джерело

Національні Інтереси | Ми нещодавно попереджали про те, що Поклад просуває своїх людей на кер...

Логотип телеграм спільноти - Національні Інтереси Національні Інтереси @nationalinterests
633 000 Охват/переглядів 2026-04-04 15:34 Повідомлення №1613
Ми нещодавно попереджали про те, що Поклад просуває своїх людей на керівні посади в Міненерго, а тепер прогноз став кадровим фактом.Кабмін вже призначив Андрія Чотчикова заступником міністра енергетики, а Олександра - звільнив. Історія, про яку ще вчора можна було говорити як про сценарій, сьогодні вже оформлена як урядове рішення.Це виглядає не як звичайна кадрова ротація, а як силове перехоплення контролю над одним із найжирніших напрямків у державі - відновленням енергетики. На кону тут не кабінети і не таблички на дверях, а десятки мільярдів доларів майбутньої відбудови. За даними Світового банку, загальні потреби України на відновлення й реконструкцію вже оцінюються майже у $588 млрд на 10 років,. На цьому тлі роль Олександра Поклада виглядає дедалі токсичніше. Бо коли людина з біографією помічника діячів Партії регіонів Івана Мирного та Равіля Сафіулліна опиняється в центрі настільки чутливих кадрових процесів, це вже питання не лише до персоналії, а до всієї системи ухвалення рішень. Іван Мирний публічно відомий як колишній соратник регіоналів, якого пов’язували з Дмитром Фірташем; сам факт роботи Поклада помічником Мирного і Сафіулліна вказує на його близькість до регіоналів і відповідно до російських еліт. Особливо показово це виглядає на фоні того, що Шмигаль як перший віцепрем’єр і міністр енергетики останніми тижнями публічно тягнув міжнародний трек: говорив із партнерами про відновлення системи, просував «Енергетичний Рамштайн», працював над залученням понад €600 млн підтримки для енергетики та просував децентралізовану модель стійкості. Тобто поки одна сторона вибиває ресурси для країни, інша, схоже, вибиває людей під потоки. Головний висновок тут простий: схематоз Міндіча нікуди не зник, він живий і буде продовжуватися. Питання не закрите, схема не забута, і весь цей рух у Міненерго виглядає не як “оновлення команди”, а як чергова серія тієї самої історії. Змінилися не правила -  змінилися лише прізвища тих, хто рветься сісти на енергетичні потоки. @nationalinterests