Джерело
Портал "Моя Оболонь" | 40 років аварії на Чорнобильській АЕС - серіал, який популяризував іст...
527 Охват/переглядів
2026-04-27 17:32
Повідомлення №8097
40 років аварії на Чорнобильській АЕС - серіал, який популяризував історію про катастрофу, і його оболонські сцени.6 травня 2019 року американський канал HBO презентував міні-серіал "Чорнобиль", створений Крейгом Мезіном та зрежисований Юганом Ренком. Події його сюжету розгортаються після вибуху на Чорнобильській АЕС. Серіал заслужив широке визнання критиків і глядачів за операторську роботу, історичну точність, атмосферу, тон, сценарій і музичний супровід, отримавши 9 премій "Еммі" та премію "Золотий глобус". Після прем'єри кількість іноземних туристів, які приїздили у Прип'ять, збільшилася у 5 разів.Більшість сцен серіалу відзняли на Інгалінській АЕС у Литві, але також зйомки проходили в Києві та області. При цьому одна зі сцен була відзнята на Оболоні, яка знову "зіграла роль" Прип'яті. А точніше - в "ролі" прип'ятської лікарні виступила будівля Інститутів гідробіології та археології НАН на проспекті Володимира Івасюка, 12, за якою замість котеджів були намальовані житлові будинки (продовження далі).