Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Mykhailo Kukhar
Додано 06 гру 2025

Mykhailo Kukhar

@mykhailo_kukhar
Кількість підписників: 4 356
Фото: 423
Відео: 146
Посилання: 554
Опис:
Керуючий партнер і старший економіст Ukraine Economic Outlook, викладач макроекономіки бізнес-школи «МІМ-Київ»

👥 Кількість підписників

4 356
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -15
Середній/Місяць:: -78

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 780
Середній/День:: 2,500
Середній/Тиждень:: 1,599
ERR: 40.86%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.1
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 876 26-06-15 22:01
ТИЖНЕВИЙ ОГЛЯД РИНКУ НАФТИ ТА ГАЗУ З НАШОГО РЕГУЛЯРНОГО ПРОДУКТУ WEEKLY Economic MonitorГазУ понеділок липневі ф'ючерси на TTF знизились до $535,4 за тис. куб. м (-15,4% за тиждень), спотова ціна — до $538,8 (-14,6%). Тиждень виявився переломним для ринку — оголошення про рамкову мирну угоду між США та Іраном спровокувало найбільше одноденне падіння котирувань з початку конфлікту, хоча питання швидкості відновлення постачання залишається відкритим.Мирна угода набуває реальних обрисів. Офіційні представники Вашингтона та Тегерану повідомили про досягнення рамкової домовленості, яка передбачає відкриття Ормузької протоки. Трамп заявив, що судноплавство через протоку відновиться вже у п'ятницю. Перший СПГ-танкер, зафрахтований індійською компанією Petronet, вже пройшов через протоку в понеділок. Очікується, що за умови підписання угоди форвардні контракти на газ знизяться ще суттєвіше.Ключове питання — швидкість відновлення виробництва. Газова інфраструктура в Катарі отримала серйозні пошкодження, і на ремонтні роботи може знадобитись значний час. Фундаментальна картина для газу залишається підтримуючою навіть у разі підписання угоди — низькі запаси в Європі та зростаючий азійський попит на СПГ через підвищений літній попит на електроенергію в регіоні підтримують котирування.Норвезька пропозиція тимчасово скорочується. Технічне обслуговування на родовищі Тролль та переробному заводі в Коллснесе скоротило поставки на 46 млн куб. м на добу з 11 по 15 червня, що частково компенсує ведмежий вплив новин про мирну угоду.Заповненість сховищ залишається суттєво нижчою за торішні рівні. Станом на 14 червня запаси газу в ПСГ ЄС становили 44,3% (≈46,3 млрд куб. м) проти 53,3% роком раніше. Чисте закачування склало 2,3 млрд куб. м проти 2,1 млрд куб. м тижнем раніше. Зберігається занепокоєння щодо темпів наповнення сховищ перед наступною зимою.НафтаСерпневі ф'ючерси на Brent знизились до $85,0 за барель (-11,0% за тиждень), спотова ціна — до $87,3 (-6,3%). Аналогічно до газу, оголошення про мирну угоду між США та Іраном спровокувало найбільше падіння котирувань з початку конфлікту, опустивши Brent нижче $90/барель вперше з березня.Підписання меморандуму про взаєморозуміння між країнами заплановане на 19 червня у Швейцарії за посередництва Пакистану. Угода передбачає негайне припинення взаємних атак, розблокування протоки, зняття американської морської блокади іранських портів та часткове послаблення санкцій проти іранської нафти. Запускається 60-денний переговорний процес щодо майбутнього ядерної програми Ірану, що підкреслює проміжний характер домовленостей.Ринок реагує з обережним оптимізмом. Навіть за умови підписання угоди суттєво нижчі ціни на нафту не гарантовані — геополітична премія за ризик знижуватиметься поступово, а відновлення ланцюгів постачання потребуватиме часу. Котирування Brent залишаються значно вище довоєнного рівня, що пояснюється масштабним виснаженням запасів за три з половиною місяці конфлікту.Відновлення транзиту буде поступовим. Середня кількість щоденних проходів через Ормузьку протоку впала з довоєнних 135 суден до менш ніж 10. Ключові деталі — порядок регулювання руху, можливі транзитні збори та збереження іранського контролю — залишаються невизначеними. Іран заявив, що судноплавство регулюватиметься спільно з Оманом, що свідчить про прагнення зберегти частковий контроль над протокою.Альтернативні маршрути лишаються недостатніми. Саудівська Аравія у травні експортувала через порт Янбу в Червоному морі лише близько 500 тис. т на добу — трохи більше половини довоєнних обсягів. ОАЕ можуть перенаправити менше половини свого звичайного експорту через трубопровід до Фуджейри, що знаходиться на південь від Ормузької протоки. Натомість, Кувейт, Катар та Бахрейн не мають жодних альтернативних маршрутів для експорту.
👁 1,090 26-06-02 07:53
П’ятий рік війни, як і багато з вас, не відзначаю день народження жодними вечірками. (Тим паче, що друзі знають, що я більшість часу проводжу тепер у відрядженнях та перельотах, і, останній рік, зовсім мало а Києві).Збори не влаштовую. Бо я, все що міг, віддав ще в перші три місяці після вторгнення. З того часу - перераховую по можливості. Нікого не спонукаю, бо в моєму оточенні, певен, всі давно мають свої власні бригади чи проекти для підтримки тих, хто зубами там тримає сьогодні наш спокій. І нікого на пʼятий рік ні до чого закликати вже не потрібно.Компанія Ukraine Economic Outlook за ці пʼять років пережила два злети та двічі побувала на грані банкрутства. З останнього нас витягнув запуск своєї власної (он-лайн) бізнес-спільноти Future Business Club, де, по вечорам, он-лайн, щосереди ми даємо нашим учасникам крім унікальних закритих дискусій та прогнозів, ще й унікальний доступ до найкращих лекцій по АІ та міжнародному податковому плануванню.Якщо ви ще не з нами — приєднуйтесь, не пошкодуєте, будемо бачитися щотижня, а недостачу адреналіну від топового інтелектуального спілкування я вам гарантую (хотів би я, щоб хтось створив такий продукт, але довелося самому. Тепер він у нас є. І мені за нього не соромно. Я на роки наперед тепер знаю, що кожен вечір середи у мене — найцікавіший та найінтелектуальніший вечір тижня).Протягом 2 червня розглядатиму ваше членство в нашому Клубі, як особистий подарунок:)І наостанок — як завжди прогноз:Я не знаю скільки нам всім залишилося вистояти. І я не знаю скільки нам всім та кожній сімʼї окремо це ще коштуватиме до Дня Перемоги.Але я точно бачу, із абсолютно всіх джерел, і в ЕС, і в США — що нас збираються буквально «залити грішми». Це абсолютно точно.Сподіваюся, що до цієї щасливої миті ми скинемо з ніг ті економічні гірші (самі знаєте їхні прізвища), котрі заважатимуть нам на Печерську в Києві будувати наш власний Дубай! Бо кращої країни на землі, ніж Україна, для того, щоб займатися бізнесом, найближчі 10 років після закінчення війни не буде!Ну і тоді вже зберемося 2 червня якогось-там року на вечірці в «Маячку» чи «Празі» на 200+ найближчих друзів! Обіцяю!)Щиро ваш,
👁 1,520 26-06-01 16:34
Нещодавно мені потрапив на очі промо-ролик нашої Великої Річної Конференції Ukraine Economic Outlook за результатами 2022-го, першого, самого важкого року війни.Півгодинні виступи Мінекономіки, ОП, восьми з десяти найбільших бізнесменів країни -- вийшов гарний відео-підручник чи дослідження не тільки цифр, але й настроїв економіки та бізнесу після першого року протистояння та життя в умовах воюючої країни.Тоді ми продали більше 1200 квитків на цей грандіозний он-лайн захід завдяки партнерству з Михайлом Луканем.Половиною виручки від заходу ми профінансували навчання, на сьогоднішній день, вже 1000+ ветеранів ЗСУ на спільному з Бізнес-школою МІМ курсі макроекономіки для ветеранів.І тепер щороку проводимо під егідою нашого Бізнес Клубу Майбутнього 8–9 великих тематичних заходів онлайн, збираючи на них іноді понад 100 000 глядачів-бізнесменів та інвесторів зі всього світу.Фото всіх бізнесменів, хто відмовився тоді від гонорара за участь в цьому заході з моєю особистою подякою досі висять у нас на сайті!Сьогодні переглядав знову ці матеріали і прийняв рішення повісити цю конференцію у вільний доступ. Для історії.Певен, багато хто захоче побачити та почути сконцентровану аналітику першого року війни від перших осіб бізнесу та кращих аналітичних центрів країни!А ця конференція для мене знаменна ще й тим, що з 2023 року ми відкрити в нашій компанії цілий івент-напрямок. І тепер щороку проводимо під егідою нашого Бізнес Клубу Майбутнього 8–9 великих тематичних заходів онлайн, збираючи на них іноді понад 100 000 глядачів-бізнесменів та інвесторів зі всього світу. (Кому цікаво — розклад завжди знає на рік наперед @AnnaOrel4444)Доречі! Не забудьте, будь ласка, прийти на наш дводенний AI-практикум, що відбудеться вже 4–5 червня!РеєстраціяЩиро ваш,Михайло Кухар
👁 1,910 26-05-21 12:15
ЩЕ ОДИН НАШ "ФАНТАСТИЧНИЙ" ПРОГНОЗ, ЩО ЗБУВСЯ З НЕЙМОВІРНОЮ ТОЧНІСТЮ ВЖЕ В ТРАВНІ...Ми ніколи не боялися йти проти мейнстріму.Коли всі політики країни: від Мінфіну до Верховної Ради, повторювали один за одним, що в БЮДЖЕТІ НЕ ВИСТАЧАЄ ГРОШЕЙ! (с) з початку року -- ми просто дивлячись на таблицю розрахунків зовнішньої допомоги та баланс бюджету сміливо говорили: державний бюджет-2026 буде перевиконано на 1,6 трлн. грн.Ми ловили на собі підозрілі погляди колег та чули в обличчя прямі дорікання "ну не можете ж ви бути завжди праві!" або "ну не можуть же вони помилятися на трильйон!"Перед вами інфоргафіка з прогнозом виконання Держбюджету в 2026 році, котру ми публікуємо для всіх 200+ найбільших банків та компаній України, що є нашими передплатниками в розділі "Аналіз бюджету" з січня по квітень поточного року.І офіційне повідомлення на сайті Міністерства фінансів від 8 травня.В мене все.Ні, не все. Погугліть, будь-ласка, скільки ЗМІ України опублікували цю новину з акцентом, що держбюджет України буде перевиконано на півтора трильйони гривень?Я не знайшов жодного. Просто всі написали, що нам ЕС виділив там якийсь черговий транш. Ось вам і відповідь, чому про трильйонне перевиконання бюджету ви читаєте вперше тут, у мене на сторінці.Щиро ваш,PS: цікаво, чим цього року будуть наші (не)шановні опоненти виправдовувати підняття хоча б одного податку, хоч на один відсоток. Вимогами МВФ? Вони що, серйозно вважають що в МВФ не вміють рахувати баланс бюджету України з точністю до трильйону, як вони?:)📌 Детальніше про Monthly Economic Outlook
👁 1,570 26-04-21 19:03
Україна-2035(Антиутопія. Написана 2 роки тому. Коли теж здавалося, що війна ось-ось закінчиться. Сьогодні вирішив повторити публікацію).Спеціальний кореспондент FigaroПариж – Київ – Кишинів. 2035 рік.Частина 1. Київ10 років тому, коли нарешті завершилася російсько-українська війна, як її зараз називають — Остання війна цього століття на Європейському континенті, очікування щодо економічного майбутнього України були не просто завищеними — вони були надзвичайно високими!Сьогодні, озираючись на це через 10 років, не вщухають суперечки: чи вважати це післявоєнне десятиліття «українським економічним дивом», як його називає європейська преса, чи «спринтерським забігом із гирями на ногах», як його називає нинішній неоліберальний президент Америки Марко Рубіо. Нам важливо не втратити суті за привабливою картиною очевидних досягнень цієї героїчної країни, яка захистила Європу від «останнього диктатора століття» Володимира Путіна. І зрозуміти, чому половина економістів так захоплюється «українським дивом», а інша половина так запекло критикує її модель післявоєнного розвитку.Щоб розібратися в цьому, дозвольте нагадати основні історичні факти.2025 рік. Після несподіваної смерті російського диктатора та хаосу влади в Кремлі російська окупаційна армія почала хаотично відступати з українських територій. Епохальних подій того року вистачило б на ціле десятиліття: Україна повертає свої землі в історичних кордонах, визнаних ООН, без важких боїв — війська противника здаються або тікають, втративши мотивацію воювати. У російському гарнізоні в Придністров’ї спалахує бунт військових — етнічних українців із Бессарабії. І Молдова мирно повертає контроль над своєю територією. 30 років субсидований Росією невизнаний анклав отримує довгоочікувану свободу та міжнародне визнання у складі Молдови.У Мінську мільйони людей виходять на вулиці, щоб проголосити нову демократичну державу, незалежну від Росії. Армія переходить на бік протестувальників.Європа та Америка, бажаючи підтримати Україну, виділяють 300 млрд євро на 5-річну програму відновлення. Ще 300 млрд російських резервів надходять як репарації.«600 млрд євро — це 120 млрд на рік. Світ ще не бачив такого», — говорив нобелівський лауреат Пол Кругман у 2026 році.Один український політик згадував:«Ми боялися, що не впораємося з безробіттям, коли мільйон чоловіків повернеться з фронту».Але сталося навпаки: країна перетворилася на гігантський будівельний майданчик.Типове село: дрони поливають поля.Типовий Київ: будівництво, затори, інвестори з усього світу.До 2033 року постає новий Київ — сучасний, зелений мегаполіс із хмарочосами, дрон-доставкою та переповненими ресторанами.Безробіття швидко зникло, зарплати стрімко зросли:2024 — $5002025 — $9002026 — €15002035 — понад €2500ВВП виріс у 5 разів. Україна стала трильйонною економікою та увійшла до трійки найрозвиненіших країн регіону разом із Польщею та Туреччиною.Але з’явилися нові проблеми: відтік людей і капіталу.Причина — високі податки. Україна підняла податкове навантаження до 55%, тоді як інші країни його знижували.Економіка росла завдяки зовнішнім вливанням, але приватні інвестиції не прийшли.Вони пішли до Молдови.Частина 2. КишинівКишинів зустрів мене голографічною рекламою та сучасною інфраструктурою.Молдова до війни була однією з найбідніших країн. Але президент Майя Санду провела реформи, які змінили все.Країна стала європейським офшором для фінансів і криптоіндустрії, зробивши ставку на низькі податки та простоту ведення бізнесу.У 2026 році Молдова запустила цифрову валюту (CBDC) і швидко стала центром крипторинку.У Кишиневі з’явилися банки, біржі, IT-компанії. Місто наповнилося іноземними спеціалістами.Велику роль зіграли білоруські айтішники.Було створено 4 IT-університети світового рівня.Сьогодні Кишинів — це центр технологій і фінансів, де щодня з’являються нові компанії.Повертаючись до Парижа, я думав про цю дилему:Київ — багатий, але з високими податками та відтоком бізнесу.Кишинів — динамічний, відкритий і привабливий для підприємців.
👁 1,600 26-04-10 17:50
Перед тим, як перейти з Мінцифри в Міноборони, Михайло Федоров, за дорученням Банкової, котрій просто набридло слухати про корупцію та скандали в ігорці після прийняття закону Гетманцева та Железняка, просто передало цю галузь Мінцифрі. А Мінцифри зробило те, що воно і до цього робило з цілими сегментами держбюрократії: спростило та автоматизувало всі процедури, щоб більше нікому і ні за що було б давати там хабарі.Простіше кажучи: Мінцифри поміняло Гетманцева на «скрипт»! От він і біситься, місця собі не знаходять з Железняком вже третій тиждень, лише ллють бруд на всіх своїх «класових ворогів» в телеграмі. Воно, звичайно, схоже все більше на агонію. Проте. Я б не поспішав з висновками. Бо момент надто важливий. Коли забрала підняті. Справжні а не «піарні» позиції окреслені:ЗА ЕКОНОМІЧНУ СВОБОДУ, ЗА СТВОРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ВИЖИВАННЯ ТА РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ, ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ ТА ЗНИЖЕННЯ ПОДАТКІВ в Україні виступили:Михайло Федоров, Олександр Борняков (Автори Дії та Дефенс-СІТІ), Інститут майбутнього Анатолія Амеліна, Ukraine Economic Outlook Михайла Кухара, Ярослав Романчук з Міжнародного Інституту Свободи і, нарешті, вірніше не нарешті, а головне: Андрій Длігач, Голова Коаліції бізнес-спільнот. Справжній, а не підробний голос бізнесу всієї країни.А з іншого боку у нас: «ПОДАТКИ ПОВИННІ ПЛАТИТИ ВСІ» (ТІЛЬКИ ПРИ ЦЬОМУ НЕ УТОЧНЮЄТЬСЯ: ЯКІ САМЕ ПОДАТКИ? (Саме під цим слоганом вони завели Україну на вершину рейтингу «Податкове пекло)Тут у нас Гетманцев та Железняк, що контролюють залізною хваткою податковий комітет Ради, щоб через нього нічого не пройшло в сторону зниження податків та розширення економічних свобод. І низка «заохочених» ними NGO. (Не хочу ображати нікого з колег, подивіться самі по соцмережах, в кого хватає на сьомий рік цїхньої диверсійної роботи їх лайкати та писати коментарі підтримки їх політиці). При цьому обоє не зізнаються відкрито в тому, що вони соціалісти: я таких називаю «латентні соціалісти» — ті що самі не усвідомлюють свого світогляду: що перманентно утискати права та свободи вітчизняного бізнесу за рахунок постійного розширення прав бюрократів і регулятивних функцій держави — це і є сучасний соціалізм!На сьогодні в мене все. Ні, не все.Повторю свою коронну фразу, може хтось ще не чув, і скористається:На наступних виборах «зі старту +10%» набере та партія, котра піде на вибори з однією обіцянкою: ЗНЕСТИ ОДНИМ ПАКЕТНИМ ГОЛОСУВАННЯМ ВСІ «ЗАКОНИ ГЕТМАНЦЕВА» ЗА 7 РОКІВ!
👁 1,800 26-03-27 09:15
1. Системно руйнувати всю економіку країни в мирний час, загнавши її ще до війни в лідери світового рейтингу Tax Hell…2. Напередодні війни розставити GPRS-датчики на всі нафтобази країни ніби то для обліку сплати акцизу, щоб росіяни розбомбили їх в перший же тиждень вторгнення…3. На другий рік війни ввести проти 5 мільйонів біженців, жінок і дітей в Європі драконівські норми та штрафи по сплаті податків після того як вони їх сплатили в Європі…4. 7 років очолювати податковий комітет ВР і на третій рік раптом «прокинутися» і почати звинувачувати «ігорку» зі своїм «покемоном» Железняком, що дивіться, виявляється взагалі немає закону і галузь не платить податків!5. Ввести «кривий» закон про ігорку, розпіарити його через Железняка, як досягнення століття, налагодити «кеш-машину» і коли в тебе все це відберуть, нарешті, бо ти вже замахав всіх своєю корупцією та скандалами, — піти у «Хрестовий похід» на людину, що змінила тебе та всіх твоїх «покемонів-железняків» просто на софт в цій клятій угорці!Це був мій короткий коментар, щодо хвилі, ні, навіть не «хвилі», а «цунамі» істеричного чорного піару, що льється з уст автора всіх податкових АНТИреформ Данила Гетьманцева на адресу віце-премʼєра та міністра оборони Михайла Федоріва…
👁 1,700 26-02-24 14:15
ПРОЧИТАЙТЕ ЗА ОДНУ ХВИЛИНУ:"...НафтаКвітневі ф’ючерси на Brent піднялися до $71,4 за барель (+5,5% за тиждень), спотова ціна — до $71,8 (+6,0%). Основним драйвером залишається загострення між Іраном та США.Після вищезгаданого ультиматуму Трампа котирування досягли шестимісячного максимуму. США також найактивніше з 2003 року нарощували військову присутність на Близькому Сході. Це може свідчити про підготовку до ширшої операції, ніж точкові удари по ядерних об’єктах у червні 2025 року. Ключовим ризиком у разі конфлікту залишається можливе блокування Ормузької протоки — стратегічного маршруту експорту нафти з Перської затоки. Водночас, після оголошення дати та місця третього раунду переговорів — 26 лютого, Женева — ціни відійшли від пікових рівнів на тлі очікувань деескалації.Підтримку ринку також надали дані щодо запасів у США: за тиждень вони скоротилися на 9 млн барелів — найрізкіше зниження з вересня 2025 року. Що, фактично, демонструє готовність США проводити товарні інтервенції зі своїх стратегічних запасів заради втримання контрольовано низьких цін на нафту. Заради досягнення своїх більш важливих геополітичних задач. Водночас зростання стримує перспектива розширення пропозиції. Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що Венесуела може збільшити видобуток на 30–40% уже цього року, що відповідає близько 300–400 тис. барелів на добу. Зауважимо, що видобуток нафти у Венесуелі впав приблизно вдвічі з 2017 року, коли Вашингтон вперше ввів жорсткі санкції проти країни за націоналізацію вишок, що належали американським та британським ТНК. Окрім цього, за повідомленнями Reuters, альянс ОПЕК+ планує відновити нарощування видобутку з квітня. Не дивлячись на те, що станом на зараз світовий видобуток перевищує попит на 3,5 млн барелів на добу. NOD також повідомив про зростання нафтовидобутку в Норвегії до 2,0 млн барелів на добу проти 1,76 млн за аналогічний період 2025 року, що перевищило попередню оцінку в 1,88 млн барелів..."(кінець цитати)І це лише один з шести регулярних розділів тижневого аналізу ключових світових ринків, що проводять наші економісти.Аналітичний продукт називається WEEKLY Economic Monitor.З 2025 року, згідно політики нашої компанії він абсолютно безкоштовний (крім розділу огляду українського міжбанківського валютного ринку та короткострокового прогнозу курсу гривні).Від того щоб стати одним із отримувачів кращої аналітики світових ринків, що виходить щотижнево українською мовою, вас відділяє лише кілька кліків за посиланням:https://www.ukraine-economic-outlook.com/uk/weekly
👁 1,830 26-01-09 15:00
Уявіть собі: ви не дуже знайомі з макроекономікою. Та й з економікою не те щоб готові були здати екзамен в університеті прямо зараз.Ви знаєте все про свій бізнес. Багато чого можете розказати.І очсь ви прийшли на "Базовий курс з макроекономіки Михайла Кухара за 12 годин". А фактично за 4 вечори.І в кінці лише другого вочора ви бачите ось такий чарт: і розумієте все! Ні не всі дефініції що написані під стовбчиками -- ви нарешті розумієте що це означає, саме така конфігурація випуску грошей! Ви можете тепер оцінити цю інформацію повністю: і з точки зору майстерності керівництва НБУ і з точки зору впливу монетарної політики Нацбанку на ваш, саме на ваш бізнес...Це був останній чарт з сьогоднішньої другої пари Базового курсу, присвячений монетарній політиці Нацбанку під час війни.І повірте, сьогодні, судячи з реакцій та запитань 52 шановних слухача БК нинішнього потоку стали розбиратися в монетарній політиці Нацбанку краще, ніж абсолютна більшість народних депутатів України!))Поки що триває чинний, але наступного тижня у нас на сайті відкриється попередня реєстрація на наступной поток -- буду радий бачити на ньому всіх вас, хто не до кінця розуміє (поки що) як саме слід розуміти зображення на цьому чарті:)Щиро ваш,
👁 2,500 25-12-31 12:21
Понад 3000 українських компаній, що оперують і в Україні і в Європі відслідковують наші AI-конференції. І це лише клієнти, що придбали для себе нові AI-продукти. А загальні перегляди на ютюб наших он-лайн конференцій приявячених ТОП-10, ТОП-25 AI-рішенням для бізнесу також перевищили 100,000 зацікавлених гравців.Наша бізнес-модель в цьому сегменті більш ніж екологічна: ми не беремо грошей зі стартапів, що рекламують свої нові продукти, ми не беремо грошей з бізнес-аудиторії, що збирається в обсягах (знову ж таки) недосяжних для конкурентів, щоб послухати про «новинки», ми будуємо «нову нішу нового ринку»! І запрошуємо партнерів, щоб створити на базі цього новий масштабний бізнес у 2026 році! П`ЯТЕ І ГОЛОВНЕ: всі наші великі та малі успіхи, всі наші поневіряння з податковими накладними (як і у всіх вас) та недовиконані, як нам здається 31/12 плани продажів (як і у більшості з вас) -- це, насправді, шалений успіх на 4-й рік війни...Все це взагалі продовжує існувати завдяки титанічному героїзму та хоробрості наших братів та сестер на Лінії Фронту.Ми ніколи не забуваємо про це. Наша робота та зусилля – ніщо на фоні їх бойової роботи заради виживання нашої держави. Нехай Господь їх береже всіх!Ми донатимо навіть при місячних збитках, після того як в 2022 році ми за перші 4 місяці війни перерахували понад 12 мільйонів гривень своєї виручки на Єдиний рахунок Армії в НБУ і провідним благочинним фондам. Ми так робимо й досі і справжнім економічним дивом є те, що ми з вами досі все ще живі. І наші бізнеси досі живі. Завдяки крові та мужності наших Захисників.Ми продовжуємо щомісяця при будь-яких фінансових результатах робити свій посильний вклад в нашу Загальну Справу Перемоги. Щиро впевнений, що так само робите і всі ви.Тож, наостанок: дозвольте привітати вас всіх, мої глибоко шановні Капітани Українського Бізнесу!Ми з вами протрималися ще один рік!Давайте триматися і допомагати один одному і далі разом!Я буду щиро радий, якщо вам у цьому допоможуть наші прогнози (як і досі допомагали нашим клієнтам не втрачати гроші на курсових різницях завдяки нашим прогнозам MONTHLY Economic Outlook.Я буду щиро радий, якщо членство в нашому FUTURE BUSINESS CLUB – Бізнес-клубі Майбутнього дасть вам ті підказки та прикладні поради по епохальному бізнес-переходу світового бізнесу на AI-процеси в 2025-2026 роках, котрі ми даємо в нашому клубі, щоб завжди на крок випереджати конкурентів і взагалі не відставати від клятої «епохи перемін», що випала на нашу доля та наш час…Я буду щиро радий, якщо в наступному році ми станемо не просто друзями на фейсбуці, а бізнес-партнерами (у мене для цього є безліч планів на наступний рік, не дивлячись на війну)!І я просто вдячний вам за те, що ви дочитали мій допис до кінця:)Давайте просто залишатися порядними людьми та триматися разом, спираючись на спільні цілі та змінювати на краще бізнес-середовище нашої країни! Бо вона в нас одна! Сподіваюся, всі бізнес-імігранти вже в цьому переконалися! Не буде її – не буде і всіх нас! І Перемога – вже близько!Дякую всім, хто був з нами цей рік!Щиро ваш,Михайло Кухар