Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Лонгріди Мюллера
Додано 14 лип 2024

Лонгріди Мюллера

@mullers_longread
Кількість підписників: 490
Фото: 245
Відео: 12
Посилання: 62
Опис:
Думки. Твори. Про життя.

👥 Кількість підписників

490
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -5

👁️ Середній перегляд на повідомлення

338
Середній/День:: 382
Середній/Тиждень:: 267
ERR: 68.98%

📊 Кількість повідомлень на день

0
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.1
Середнє за день: 0

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 124 26-05-21 10:58
Материнство та батьківство: один із фундаментів нашої національної ідеї.Якщо ми хочемо продовжити існувати як нація, нам потрібно усвідомити одну річ: питання демографії, материнства та батьківства стоять на одному рівні з питаннями культурної ідентичності та відстоювання нашої незалежності. Без цього у нашого майбутнього просто не буде авторів.Ми маємо закласти нові сенси у нашу національну ідеологію. На мою думку, принциповими є наступні кроки.Повернення поваги до материнства на інституціональних рівнях.Держава повинна чітко пояснювати: бути мамою — це почесно, це неймовірно важливо для нації. І тут немає жодного «фертильного тиску». Таке формулювання не означає, що жінка без дітей є якоюсь «не такою» чи приниженою. Зовсім ні.Мова про інше — про чесне визнання. Для всіх очевидно, що вагітність, пологи, грудне вигодовування та виховання дитини — це колосальне, виснажливе навантаження на жінку. Цю працю суспільство має помічати, підкреслювати її цінність та належним чином оцінювати.Повернення батька в родину.У цьому ж контексті є надважливим повернення чоловіка в сім'ю. Я маю на увазі не конкретних людей, не конкретні ситуації, а ідеологічний злам. Ми повинні показати, що батько, який тримає маля на руках, який гуляє з візочком, який перевдягає дитину і включений у її життя на 100% — це не просто «нормально». Це необхідно.Критична потреба в чоловікові як виключно в «мисливці» чи «добувачеві», який приходить додому тільки спати, вже давно відпала. Сучасне батьківство — це партнерство.Як це можливо в сучасних реаліях?Так, зараз ми перебуваємо в умовах жорстокої війни. Це страшний форс-мажор, який змусив нас досить сильно відкотитися до старих патріархальних установок. Сьогодні мільйони матерів залишаються самі з двома чи трьома дітьми, а батьки... ви самі знаєте, де вони зараз і чим займаються, захищаючи наш спокій ціною власних життів.Проте всі ми чудово розуміємо: це не є нормою. Люди не повинні помирати. Жінки не повинні залишатися самі, а чоловіки не повинні гинути.Коли війна закінчиться (так, це станеться), наша національна демографічна ідея має триматися на двох титанах: свідомому, захищеному материнстві та включеному, відповідальному батьківстві.Ми маємо будувати суспільство, де народження дитини — це не індивідуальна проблема жінки, а спільна гордість та відповідальність мами, тата і всієї держави. Лише так ми збережемо себе і відбудуємо Україну, в якій захочуть жити наші діти.
👁 176 26-05-16 12:09
Словом, я тут гортав усі ці новини про іноземців, які мають захопити наш простір, і скажу вам свою позицію. Ви можете здивуватися, а може й ні, але я просто скажу так, як я це бачу.Не існує якогось єдиного генетичного коду українця. Ми з вами — нащадки поляків, німців, татар, половців та всіх інших, хто століттями був на цих землях.Але українцями нас робить дещо інше: пам’ять про нашу історію, повага до наших цінностей та речі й символи, довкола яких ми об’єднуємося. І передусім — це наша мова та наша культура.Тому нам зараз слід перейматися не тим, чи потраплятимуть до нас іноземці, а тим, чи будуть вони інтегровані у наш простір.Якщо це буде людина з косим розрізом очей, але вона спілкуватиметься українською, знатиме нашу культуру і поважатиме її, якщо вона повністю інтегрується в наше суспільство — це означатиме, що вона є українцем. Це означатиме, що у нас з’явився ще один брат чи сестра, українець чи українка.І немає жодного значення, чи має ця людина чорний, чи оливковий колір шкіри. Немає значення, народилася вона в Україні чи отримала право на проживання тут із часом. Якщо ця людина зрештою вирішила, що саме тут має бути її дім, значить, це може бути її домом, якщо вона приймає його правила.Водночас є й ризики. Коли формуються масові осередки компактного проживання тієї чи іншої культури, можуть виникнути проблеми, і досить серйозні. Ось на це я б звертав увагу дуже ретельно, тому що це — майбутні серйозні конфліктні ситуації.Проте зараз про це не йдеться. Роботодавці, які ввозять іноземців, уже стикаються з серйозними проблемами. Наприклад, працівники, які приїжджають до нас з-за кордону, дуже часто просто залишають свої робочі місця і зникають після перших же обстрілів.Тому не все так страшно, і причин виривати на собі волосся наразі немає.Звісно, є речі, які треба враховувати і яких треба остерігатись, але зараз ми маємо час для того, щоб про це поміркувати і вживати поступових заходів. Залишається сподіватися, що хтось цим дійсно займається.
👁 209 26-05-09 10:57
Жінка є ключем майбутнього народу. Бо лише жінка може бути мамою. І лише наші матері роблять майбутнє можливим. Суспільство повинно орієнтуватися на жінок. Якщо жінка не хоче бути матір'ю - це сигнал суспільству. Якщо жінка боїться бути матір'ю - це вже тривожна кнопка для суспільства. Бо громада - в першу чергу чоловіки - повинні створити умови, коли материнство буде почесним, безпечним, забезпеченим і шанованим.Коли жінка залишається з дітьми сама - це не є лише її проблемою.Материнство не повинно бути героїзмом. Воно повинно стати честю. І так повинно сприйматися усіма.Недобре, коли жінка є мамою вимушено. Коли з примусу морального, коли навіть і з фізичного. А добре, коли жінка сама хоче цього. Абсолютна більшість жінок радо народжуватиме 2-3-4 дитини, якщо буде спокійна за свою вагітність і за своїх малюків. Якщо знатиме, що вона не стає на слизьку дорогу, а що в неї є гарантована підтримка і захист.Від чоловіків прийнято брати прізвище роду. Але рід продовжує жінка. Ті, хто забуває це - зникнуть. Суспільство, яке має майбутнє - це суспільство, у якому комфортно мамі.
👁 208 26-05-08 18:20
Отако, просто стоячи на місці, можеш такий сюжетний поворот зустріти, що якби сам думав — то, напевно, не зміг би придумати.Стою собі, дивлюсь на захід сонця. Підходить чоловік, ідуть із онуком. Каже: «Знайшов місце, де можна спокійно побути, щоб ті тцкуни не задовбували?». Я сміюся, кажу: «Та ні, я просто стою». Він каже: «Мене так задовбали ці тцкуни, ну, це ж хіба нормально — отак у балаклавах з балонами ходити?». Я відповідаю: «Ну, це ж трапляється таке, але це ж не скрізь так». Він каже: «Скрізь не скрізь, а є таке. Я ж за мобілізацію, але вона не такою повинна бути».Я мовчу, бо що я йому скажу?А він продовжує.У нього син 22 роки жив за кордоном, мав у дитинстві травму. Навіть якби він був тут, в Україні, його б не призивали. А він прилетів у березні 22-го до України і впросив знайомого, щоб той його влаштував у артилерійську бригаду. По блату, бо за станом здоров'я він не був придатним. За кордоном у нього жінка, син, будинок, гроші. А в Україні в нього — пил, бруд і контузії.Недавно вітали з Днем піхоти. Ну, ця історія не зовсім про піхоту, але.Сьогодні ми говоримо «Ніколи знову». Та час показує, що так не вдається…Завтра росія буде святкувати «день побєди», але ми знаємо, що всі «побєди», які здобувала росія, власними руками, здобувалися за рахунок перерізаних горлянок і закопаних у ярах людей.Ця історія просто про те, що Україна — це більше, ніж земля. Це не точка на карті. Це стиль життя і філософія. Це те, що робить нас нацією, і це є причина того, що ми досі є.Подякував.А. Ще дещо. Те, що можуть витворяти зараз тцк, копи, судді, лікарі - хай це не відволікає наш погляд. Бо це - не дух України. Такі ж люди, як син цього чоловіка - це дух України. Оце треба пам'ятати. А куди ти дивишся, туди, як відомо, і прямуєш.Є в мене, до речі, історія в скарбничці і про голову районного відділення податкової, і про голову районного відділення нацполіції з іншого району, які в 22-му просто пішли рити землю в піхоті. Тому мені ніколи не подобається, коли люди розкидуються словами, чіпляють на когось ярлик лише за те, який одяг людина носить. Кожного окремо судити по його окремих справах. Тільки так. Інакше - це не дух України.А десь далеко від нас, в іншій землі, росте хлопчик, у якому дві Батьківщини. Одна, де він народився. І ще одна - яку подарував йому батько.Слава Україні.
👁 231 26-04-19 18:04
Словом.Не поливайте надто сильно копів. Я прекрасно розумію, як це, дивитися, як два тіла драпають від дитини геть.Можливо це пов'язано з базовими установками поліцейських якимись поточними, ні для кого не секрет, що зараз для певних випадків необхідна формальна присутність поліцейського і його свідчення, які викрадення з побиттям раптом перетворюють на законну процедуру.Для певних, але не для всіх.Водночас.Усі вже забули, певне, історію, як дівчина (коп), здається, застрелила неадекватного водія у Дніпрі (?). Скільки тоді ненависті вилилося на неї, хоча той чоловік запросто міг би збити когось на наступному перехресті. От застрелив би коп чоловіка з карабіном після першого ж вистрілу. Відразу б найшли б "слід тцк" абощо. Хтось би розповів, що він просто захищався від "копів-людоловів", в "звірі" його убили. Бути правоохоронцем - це отримувати по голові за будь-яку дію і за будь-яку бездіяльність. Для копа на чергуванні потрібні увімкнені нон-стоп боді-камери, чітке розуміння порядку дій, і соціальні гарантії та захист від держави в разі чого. І звісно - неухильне дотримання букви і духу закону. Водночас.Дядьки на відео відверто очканули.Для всіх людей це припустимо. Для копів - ні. Чи означає, що вони повинні проходити "хрещення вогнем" біля лбз, як пишуть дехто? На мою думку - ні. А от що необхідно - регулярні тренування, моніторинг фізичного та психологічного стану, відпрацювання злагодженості та моделювання різних ситуацій на полігонах. Я не знаю, чи є це зараз у поліцейських. Підкажіть хтось, є?Нема сенсу агресувати на поліцейських зараз. Треба вимагати змін системи. Системи, яка послідовно "витягуватиме" діяльність усіх органів державної влади в правове поле та спонукатиме до цього громадян своїм прикладом. Так принаймні люди бачитимуть справедливість та чесність, коли одна сторона виконує умови суспільного договору. І відповідно вимагає цього від іншої.А ми зараз від цього катастрофічно далеко.Ми покричимо й розійдемося. Як завжди.Додамо ще ложку дьогтю в бочку дьогтю ставлення до силовиків. Але це все - продукт системи. Безглуздо лаятися на тріснутий радіатор автівки, що в'їхала в стовп, бо керманич був нетверезий.Але радіатор все-таки так чи інакше міняти доведеться. Ця країна мусить їхати. Хай навіть після чергового "ДТП".Дякую.
👁 204 26-04-17 16:44
У Надіній історії Третій поки що виглядає не дуже.З одного боку - завдяки таким підрозділам, як Третій, ми взагалі зараз розмовляємо.З іншого ж: як пояснює юрист Наді, Третій (тобто певні відповідні керівники, як я розумію) ігнорує запити правозахисників та висуває зустрічні звинувачення (неофіційно, звісно).Парадокс у тім, що, звісно, Третій ніхто ні в чому не звинувачує. Річ у кількох конкретних людях. Корпус має сприяти встановленню справедливості, а не ігнорувати запити. Особливо коли йдеться про родину, яку вони взяли у свою медійну роботу свого часу.І навіть не йдеться про якісь покарання наразі. Достатньо позиції, публічної демонстрації готовності шукати правду.Ця історія може увігнати клин між військовими і цивільними більше, ніж ми уявляємо. Це не історія про умовного чоловіка, якого побили і викрали. Це дещо сильніше - історія про дітей, з яких знущалися. Люди не закриватимуть очі. Річ у тім, що усіх сколихнули саме звірства росії. Тож коли по-звірячому чинять наші співвітчизники, ні їх посади, ні рід занять, ні досягнення не мають значення. Ця війна ведеться за те, аби жінки і діти почувалися в безпеці. І аби до їх голосів прислухалися. Інакше злочинці знатимуть - навіть якщо жертва заговорить - до неї не прислухаються.Ми будуємо ідеологію свого існування на речах, кардинально відмінних від тих, що керують росіянами.Якщо ж ні - тоді ця війна безглузда.Дякую.
👁 302 26-03-21 10:51
Обговорювали питання мобілізації під дописом у знайомої.Один з моїх коментарів опублікую тут.Відповідь на питання, а що би я зробив, якби мав можливість вплинути на ситуацію?"Коли хтось робить, завжди легко стояти збоку і розповідати, як краще. Я не хотів би бути людиною, яка стоїть збоку і розповідає. Проте. Гіпотетично. Якби з якогось дива я вирішував би зараз питання мобілізації, я зробив би наступним чином. Зауважу, що для багатьох людей ці методи видавалися би неприйнятними, проте прошу до уваги брати той факт, що як ціль ці методи мали б на увазі наповнення бюджету та наповнення війська.Для боротьби з корупційною складовою: запровадив би платні бронювання. Етична складова цього питання сумнівна, проте людина, що має досить грошей і не хоче йти до війська, знайде, як вирішити питання. Тоді хай платить на прямі рахунки Міноборони грубі гроші за білий білет. Тим більше, що наразі ми маємо цю схему у прихованому форматі, адже корупційна складова пробралася і у бронювання від підприємств та оформлення відстрочок у МСЕК та ТЦК. А так ці гроші бодай ідуть до бюджету.На противагу аргументу про "війну бідних", який справедливо повстане у суспільстві, покажу, що війна може робити не бідними. Військові контракти з початковою виплатою 10 тисяч доларів та щомісячною виплатою від 3000 $ в залежності від місця служби. Очевидне питання: а де брати гроші? Очевидна відповідь: перестати тягнути до війська хворих та залежних, аби не витрачати мільйони доларів на їх лікування, на виплати для родин військових не за покликанням, але за примусом, які у зміненому стані свідомості гуляють мінними полями чи підривають себе з побратимами на позиціях. Показати людям справедливість - за кожні п'ять укладених контрактів шляхом лотереї надавати можливість для демобілізації одному військовому, що служив більше трьох років. Це дасть людям розуміння можливості закінчення служби не калікою і не небіжчиком, хай навіть шанси мізерні, проте саме принципове існування такої можливості справить позитивний ефект. Водночас виключити із лотереї підрозділи, відсоток сзч в яких перевищить певний встановлений поріг за певний встановлений термін.На мою думку, наша адміністрація не вірить в народ. І марно, тому що народ показав чотири роки тому, що гідний довіри. Проте наша адміністрація фокусується на силовому методі вирішення проблеми, ігноруючи договірні методи. Проте не слід забувати, що значна частина сьогоднішніх ухилянтів - це вчорашні чоловіки з черги до військкоматів весною 22-го. Вони переховуються не через страх.І наостанок ще дещо: чітка ідеологічна стратегія. Застосування для цього адмінресурсу у державній та бізнес-сферах. Викуп ефірного часу у блогерів, в першу чергу таких, які працюють на молодіжну аудиторію, що готові співпрацювати у проукраїнському напрямку, та блокування і видалення сторінок тих, що у такій співпраці відмовляють. А також жорстка цензура - серйозні санкції для видань, що поширили неперевірені дані, і водночас фінансова винагорода для журналістських розслідувань, які встановили факти корупції.Таким чином я висловив свої думки щодо питання.Визнаю, що в силу обмеженості та некомпетентності не можу розуміти всіх нюансів питання. Проте до цих висновків прийшов на підставі певного досвіду."Також прошу брати до уваги, що більша частина населення є досить приземленою в своїх мотивах, і що люди з високим рівнем соціальної відповідальності майже повністю уже задіяні до боротьби. Відповідно для решти категорій населення потрібно підбирати шляхи мотивації та комунікації. Постає розумний аргумент в умовних військових та їх родин: а чому з кимось повинні панькатися і водити за ручку там, де я пішов чи пішла самостійно і тягну все на собі? Відповідь може бути наступною: тому, що це дає шанс тобі повернутися додому.Тож.Визнаю, що можу помилятися, і готовий до критики. Військово-політичне керівництво країни в жодному разі не критикую. Викладаю свої міркування у напрямку того, як зробити нашу країну міцнішою, стійкішою та ціліснішою.Подякував.
👁 540 26-01-31 11:21
Блекаут!Україна на межі!Метро ни ходе!Поїзди ни їзде!Цей день - рожева мрія росіян, оскільки вони, схоже, певні, що від капітуляції Україну тримає тоненька волосинка, яку слід лиш розірвати, і тоді всі приповзуть до москви на колінах.Але є нюанс.Річ не в незламності навіть, не в силі духу і тд.Будьмо відверті, усі довкола морально вичавлені, про яку незламність і волю можна говорити.А в чому річ?Сам не знаю.У якійсь оскаженілий впертості?Не знаю, як називається цей сплав, що кується при температурі -20 з розпачу, страху й болі геранями і калібрами, але в таблицях такого нема наразі.І це те, що не розуміє росія. Бо її громадяни під тиском кришаться і розсипаються, розвалюються. Наші - переплавляються у щось нове. Різниця в породі, думаю. У відсотку шлаку.До речі, є думка, що ця тимчасова незручність - результат диверсії або кібератаки росії. Ну, вони ж обіцяли Америці не обстрілювати кілька днів? А про решту ж мови не було 😏 Це підкреслює важливість цих кількох морозних діб для верхівки росії - вони готові навіть ризикувати прихильністю старого збоченця, за сумісництвом очільника "планетарного шерифа", який явно заплив жиром і компроматом у наш час.Є щось, що допомагає мамам з дітьми підійматися на 12й поверх з прогулянок. Що допомагає триматися батькам, що похоронили дітей.Що допомагає родинам, що два, три, чотири роки поспіль живуть від зустрічі до зустрічі, від повідомлення до повідомлення.Що це?Я не знаю.Але радий, що це є.
👁 389 26-01-31 05:36
Чоловік однієї дружини.Батько двох дітей.Не вважаю шлюб річчю, що є виключно необхідною для усіх людей, проте переконаний, що коли він укладений - це на все життя.Це про твою відповідальність і впевненість та спокій партнера.Не вважаю батьківство річчю абсолютно необхідною для кожного шлюбу, але поважаю родини з дітьми. Особливо поважаю жінок, що народжують, оскільки це важко. А зараз - навіть страшно.Тож материнство - це про повагу, а не про знецінення. І це - виключно жіноче, те, що недоступне чоловіку. Це - сила, а не слабкість.Також поважаю чоловіків, що забезпечують родину усім, аби дружина могла бути з дітьми. І чоловіків, що залишаються вдома, оскільки дружина заробляє більше і це об'єктивно. Таких менше, оскільки жінка як правило обиратиме дітей, але це стосується не усіх, може бути інакше.Поважаю і родини, що просто тягнуть, як можуть, що кому по силах. Таких більшість, мені здається. Головне - командою. Разом.Ми часто не призвичаєні до відповідальності, до чуйності, до вірності. Ми часто приходимо в шлюб з вимогами, а не пропозиціями, з претензіями, а не готовністю працювати.Шлюб - річ, яка змінює. Питання лише у тому, чи готова людина змінювати себе таким чином, щоби стати монолітом з іншою людиною, втративши певну частину свободи та незалежності, проте отримавши натомість любов і безкомпромісну підтримку.Моя дружина говорить - я підтримую тебе абсолютно завжди. Мене це трохи лякає, бо я можу і помилятися в чомусь. Проте з іншого боку - критикувати людину завжди шикується черга охочих, а підтримка - річ дефіцитна.Шлюб - це про любов і гармонію.Не таку, що пошлеться із неба, як манна, одного прекрасного ранку. А таку, що створите ви самі, якщо спроможетеся знайти гідну людину.Люди, що критикують шлюб, нагадують мені людей, що критикують автомобілі через ДТП на дорогах. Можу порадити лиш вчитися їздити. Втім, так. Ризики все одно залишаються, дорога є дорога. Тож можна все життя простояти в гаражі, якщо річ лише у страху - так буде безперечно безпечніше.Це моя позиція, не вимога і не вказівка. Це те, як я розумію шлюб.👉🏻👈🏻
👁 456 25-12-17 09:33
Знайомий дивиться відео у фб.Каже - дивися, гуска танцює!Дід на баяні грає, а гусак витанцьовує.Дивлюся - гуска так не рухається, стара хатка побілена вкрита металочерепицею.Кажу - це несправжнє відео.Відповідь - а яка різниця, смішно ж.Дійсно.Насправді так. Яка різниця - об'єктивно різниці нема. Ми споживаємо контент постійно, який може не мати зв'язку з реальністю.Але: фільми, серіали, мультфільми, книги, картини - ми розуміємо, що йдеться про інтерпретацію реальності.Зі згенерованим контентом інакше - він стирає спроможність адекватної оцінки.Втім.На ідеологічному рівні людство завжди мало проблеми з доступом до об'єктивної дійсності. Як у посушливих районах світу до води доводиться добиратися годинами, так і з правдою, з реальністю зараз - до неї важко докопатися. Але тепер електронна генерація виводить цей ефект на новий рівень - вплив на критерії оцінки дійсності здійснюється на базовому рівні.Тож як результат колись матимемо явище, коли людина віритиме тому, що на моніторі, більше, ніж тому, що за вікном.Цей допис - не критика ШІ.ШІ - просто інструмент.Цей допис - вираз сумніву у спроможності людства використати цей інструмент на добро, не задіюючи при цьому у злих справах. Певен, це неможливо.Це як молоток.Хтось будує ним будинки, хтось трішки змінює форму і нападає на людей.🤷🏻