Джерело
Лабораторна миша | Вчора, коли я репостив матеріал про підрив дамби, який в значній мірі ...
820 Охват/переглядів
2024-11-24 10:22
Повідомлення №7241
Вчора, коли я репостив матеріал про підрив дамби, який в значній мірі допоміг врятувати оборону Києва, Yuriy Khalavka в коментарях чітко і влучно підкреслив, що успіх операції і наявність гідроінженера в складі підрозділу, який закладав вибухівку, речі напряму пов'язані.Так вже виходить, що без математики базової - людина є кастрованою в питаннях фінансової грамотності і всіляких мікрокредитів, а без математики повноцінної - кастрованою є держава.Високі технології, айтішечка, інженерія, в т.ч. з приставкою біо, промисловість і вся оборона - написані мовою формул.В Україні ж традиційно держава приділяє увагу освіті широких верств громадян за залишковим принципом, а математиці - й поготів.В рамках парадигми "розбудовуємо сферу послуг паралельно з деіндустріалізацією, бо заводи - то вчорашній день" - воно десь би працювало. Війна і неможливість щось купити навіть за гроші - довели протилежне.Ось посилання на велику статтю про катастрофу з математичною освітою в Україні, де свої тези встромили Кateryna Terletska та Ірина Єгорченко.Дуже раджу до прочитання.І хотів би підкреслити два пункти, з якими я особливо згоден:1. В школі не вистачає повторень пройденого матеріалу, а "галоп" по темам лише демотивує учнів, які не встигли розібратися з попередніми питаннями.2. У великій мірі порятунок математичної грамотності дітей - це питання уважності їхніх батьків. Щодо реформ і нових програм...На моє глибоке переконання, жодні реформи ситуацію не виправлять ніяк, допоки - я це буду повторювати дедалі частіше і частіше - вчителі не почнуть отримувати нормальні заробітні плати і в школи не прийдуть вмотивовані люди. Хоч вифарбуй школи в рожевий колір, але коли молодий вчитель має 10 тисяч гривень - сорі, це так не працює взагалі.(так, ота подачка у 1000 гривень кожному вчителю - це теж галімий популізм, від якого палає навіть у вчителів).Майте гарний день.P.S. І, доповідаю, я став щасливим власником книги про головоломки з підписом однієї з авторок)