Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Лабораторна миша
Додано 14 лип 2024

Лабораторна миша

@mouselab
Кількість підписників: 5 176
Фото: 3,570
Відео: 238
Посилання: 2,680
Опис:
Канал про науку, науково-популярні заходи, реформування наукової сфери України, цікаві розумні статті про розумних людей та їх роботу.
Джерело

Лабораторна миша | Нобелівка з літератури особисто для мене кожного року чи не цікавіша з...

Логотип телеграм спільноти - Лабораторна миша Лабораторна миша @mouselab
1 700 Охват/переглядів 2024-10-12 08:59 Повідомлення №7069
Нобелівка з літератури особисто для мене кожного року чи не цікавіша за фізику.Бо її присудження щоразу підкреслює мою власну обмеженість.Якщо за щось в фізиці, хімії чи біології дають нагороду - за ефект, роботу, відкриття - то я або принаймні про це чув, або ж можу відносно швидко скласти уявлення: чи-то спершись на популярні пояснення колег-науковців, чи-то самостійно погортавши статті в оригіналі.З літературою так не вийде.Це статтю з фізики можна прочитати «по-діагоналі», абстракти-висновки і вже де треба - заглибитись в деталі, пропустивши повз очі усі зайві слова і фрази.В літературі ти мусиш проковтнути твір цілком. Від рядка до рядка. Сторінку за сторінкою.Ти або читаєш повністю і тоді маєш шанс зрозуміти автора, або ж відкладаєш книгу, як нудну.(Виключенням для мене був - це Собор Паризької Богоматері, де я пропустив всі сторінки опису Парижа, бо нащо то читати, я там ніколи не буду.Але потім багато разів про це шкодував, бо біля того Собору працював).Без занурення в оповідь скласти справжнє уявлення про текст в літературі - неможливо.І тому для мене люди, які шарять в літературних Нобелівках - напівбоги.Це ж вони не просто розуміють, за що ту чи іншу авторку/автора відзначили.Вони те все читали, взагалі знають про кого і про що мова, і, о жах, здатні порівняти ці твори з десятками інших подібних і сказати: ага! Тут же все ясно за що!Ох…Карочє, нам пощастило.Нам пощастило, що у нас є Bogdana Romantsova, котра здатна тисячі прочитаних сторінок в своїй голові скласти у короткий текст та пояснити, хто ті всі люди, про що вони пишуть та за що їх так високо оцінили.Богдано, дякую.І ще окремо подякую, що твій батько продовжує тримати небо над нашими головами, поки ми тут маємо змогу длубати Нобелівські новини.А Вам всім ми дякуємо за то, що майже рік тому для підрозділа тата Богдани Ви зробили і відремонтували авто.Ви чарівні коти (с)Майте гарний день.https://tyzhden.ua/za-shcho-khan-kanh-otrymala-nobelivsku-premiiu-z-literatury/