Статистика telegram каналу - @minre_ua

Мінреінтеграції

Subscribers: 18348
Photos: 4820  Videos: 498  Links: 3970 
✅ Офіційний канал Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Наші офіційні сторінки: 📌 Facebook - https://bit.ly/FacebookMinRE 📌 Instagram - https://bit.ly/InstagramMinRE 📌 Twitter - https://bit.ly/TwitterMinRE
2021-11-06

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

2024-06-20
2023-09-29
2023-04-02

Історія змін назви

Мінреінтеграції
2024-06-20
Telegram: Contact @minre_ua
2024-06-19
Мінреінтеграції
2024-06-15

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена
2024-06-20
Офіційно не підтверджена
2024-06-19
Офіційно підтверджена
2024-06-15
Зустрілась з Лючією Елмі з ЮНІСЕФ. Пані Лючія є керівницею глобального офісу гуманітарних програм.

Обговорили гуманітарне реагування на прифронтових територіях, підготовку до зими, а також захист українських дітей на ТОТ 🇺🇦🤝🇺🇳
Фото до посту
⚡️Примусова паспортизація на ТОТ: росіяни продовжують порушувати міжнародне гуманітарне право

Норми міжнародного гуманітарного права забороняють змушувати населення присягати на вірність окупанту та конфісковувати майно цивільних.

❗️Попри такі заборони окупанти продовжують вчиняти злочинні дії. Вони намагаються різними способами тиснути на місцеве населення, щоб змусити його взяти російські паспорти.

Про це йдеться у черговій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

❗️Мінреінтеграції вкотре закликає громадян не їхати на тимчасово окуповані території України й не вступати в контакт з окупаційними адміністраціями. І тим паче не брати російські паспорти та не колаборувати. Навіть якщо вороги погрожують відібрати майно.

Якщо ж вам стало відомо, що хтось бере участь у незаконних діях щодо нерухомості українських громадян на ТОТ, допомагає окупантам переоформлювати чужу нерухомість і заселяти туди сторонніх людей, повідомте правоохоронні органи або зателефонуйте на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548. У майбутньому це сприятиме притягненню до кримінальної відповідальності винних осіб та відшкодуванню збитків.

📲Мінреінтеграції
Фото до посту
​​⚡️Основи безбар’єрності: як діяти, якщо помітили у людини ознаки дезорієнтації?

❗️Дезорієнтація — це стан, коли людина не може зрозуміти, де вона перебуває або що відбувається навколо.

Ознаками дезорієнтації можуть бути: розгубленість, прохання про допомогу, наявність сплутаної свідомості або перебування у ступорі.

❗️Для надання підтримки людині, яка перебуває у стані дезорієнтації, експерти рекомендують виконати такі дії:

• Встановити контакт: переконайтеся, що людина вас бачить і чує. Наприклад, скажіть: «Мене звати (назвіть своє ім’я). Як звати вас?».

• Підтримати людину: покажіть, що вона не сама, використовуючи фрази: «Я тут», «Ми разом».

• Перемкнути увагу: запитайте про поточну дату, події, місце проживання, наявність телефона.

• Описати дезорієнтованій людині реальну ситуацію. А також подальші дії, які їй необхідно виконати. Наприклад, спокійно скажіть: «Зараз нам потрібно встати і йти в укриття».

• Відновити здатність дбати про себе: поставте легке завдання. Наприклад, «Налий собі води та випий».

• Сповістити відповідні служби. Якщо не вдалося знайти близьких або необхідна медична допомога, повідомте поліцію за номером 102 чи швидку допомогу за номером 103. Або зателефонуйте за єдиним номером екстреної допомоги 112.

❗️Алгоритм дій для надання первинної психологічної підтримки при дезорієнтації опублікований у довіднику безбар’єрності, створеному за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.

Мінреінтеграції
⚡️У Запоріжжі Ірина Верещук перевірила адмінсервіс «Я — Ветеран»

Під час робочої поїздки в Запоріжжя Віцепрем’єрка Ірина Верещук відвідала місцевий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

❗️Метою візиту було оцінити реалізацію проєкту «Я — Ветеран», який передбачає роботу «єдиного вікна» адмінсервісів для ветеранів та їхніх родин. Зокрема, надання консультацій з питань працевлаштування, навчання, соціального захисту, реабілітації, поліпшення стану здоров’я тощо.

За принципом «рівний — рівному» на посади із супроводу ветеранів набирають ветеранів і ветеранок, а також членів їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

Мінреінтеграції
Фото до посту
Фото до посту
⚡️У Києві відбулися заходи до Дня Української Державності

❗️У них взяли участь Президент України Володимир Зеленський, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і його заступники, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук та інші представники Кабінету Міністрів.

Також були присутні очільники церков, релігійних організацій, капелани, керівництво Сил безпеки та оборони, іноземні дипломати.

Святі отці помолилися за перемогу й мир для України.

❗️З нагоди Дня Української Державності та Дня хрещення Київської Русі — України Президент відзначив державними нагородами військових і представників інших професій.

Присутні вшанували памʼять усіх, хто віддав своє життя за Україну, хвилиною мовчання. Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» рідним загиблих Героїв України.

У своєму зверненні Президент також зазначив про важливість внеску кожного українця у збереження незалежності нашої держави.

Мінреінтеграції
Фото до посту
Фото до посту
Шлях Святослава з окупації на свободу. Ще одна історія повернення підлітка додому
⚡️«Ми не сидимо склавши руки й багато чого встигаємо», – Анастасія Закревська, Донецьк

Створенням тортиків, тістечок та інших смаколиків Анастасія Закревська займається вже 10 років. Коли вона жила з родиною у Донецьку, то пішла у декретну відпустку з дитиною, але не змогла довго залишатися без діла. Почала пекти на замовлення тортики, тістечка, пряники, які були дуже популярні на дитячих днях народження.

▪️У 2014 році, коли розпочалася агресія проти України, Анастасія та її рідні виїхали з Донецька, залишивши там усе: квартиру, машину, колишнє життя. У новому місті, а саме у Дніпрі, довелося починати життя заново та подолати чимало складнощів, але жінка знайшла у собі сили й зайнялася улюбленою справою.

▪️Через декілька років праці Анастасія відкрила власну кав’ярню-кондитерську.

▪️Нині тут збирають кошти на підтримку військових, «підвішують каву» для наших захисників і печуть смачні пряники із патріотичною символікою.

▪️У закладі можна випити гарячої кави. Також тут допомагають «зарядитися» місцевим жителям під час відключень світла. У цьому місці годували й зігрівали учасників рятувальних робіт після ворожих ударів, щоб вони могли відновитися та відпочити.

📲Мінреінтеграції
⚡️Відбулася презентація роботи помічника ветерана

Роботу помічника ветерана і ключові напрями реалізації ветеранської політики представили на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Її презентувала перша заступниця голови Вінницької ОВА разом із помічником ветерана відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів» Вінницького міського центру соціальних служб.

Наразі до проєкту долучено 6 територіальних громад Вінниччини. На цей час проведено 68 співбесід із кандидатами у помічники ветеранів. Вже з початку жовтня 13 помічників ветеранів розпочали свою роботу. Ці посади створені у спеціальних Сервісних офісах ветерана. У межах проєкту наступного тижня стартує вже друге навчання для 33 помічників ветеранів.

За результатами роботи нарад з питань ветеранської політики були враховані усі пропозиції та нормативно врегульовано питання щодо формату Сервісного офісу ветерана.

Також робочі місця для помічників ветеранів створені у деяких Управліннях соціального захисту населення й органах Пенсійного фонду.

Водночас прозвучали пропозиції щодо покращення пілотного проєкту. Так, необхідно унормувати механізм фінансування праці помічників, а також запровадити двотижневу практику у дотичних до ветеранської політики структурах.

Крім того, відзвітували про утворення робочої групи з розроблення проєкту професійного стандарту за професією «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».

Ірина Верещук акцентувала на необхідності включення до складу робочої групи представників від громадськості. Бажання долучитися виявили, зокрема, ГО «Простір можливостей», ГО «Бажаючі допомогти» та ГО «Рада дружин і матерів захисників України «ЖІНКИ ЗІ СТАЛІ».

💬 «Ми на практиці побачили, як відбувається реалізація Інституту помічника ветерана. Я дякую усім причетним за таку роботу. Маємо масштабувати такий досвід», – наголосила Ірина Верещук.

📲Мінреінтеграції
⚡️Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук провела робочу зустріч із NRC

Делегацію Норвезької ради у справах біженців очолив Генеральний секретар NRC Ян Еґеланн. Він запевнив, що його організація й надалі докладатиме зусиль з гуманітарної підтримки українців, постраждалих від війни.

На зустрічі були присутні керівники NRC в Україні, а також у Центральній і Східній Європі.

Обговорювали гуманітарні виклики, особливо на деокупованих територіях.

Як відомо, наразі в Україні деокуповано 963 населені пункти. Норвезька сторона пообіцяла надати туди ремонтні комплекти для відновлення житла, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції, павербанки та комп’ютерну техніку для навчання дітей онлайн. А також облаштувати пункти обігріву й забезпечити ці території терміналами супутникового інтернету Starlink.

Крім того, людям зі звільнених населених пунктів та евакуйованим планується виплата разової грошової допомоги.

Йшлося також про необхідність створення належних умов у місцях тимчасового проживання ВПО по всій Україні для успішного проходження осінньо-зимового періоду 2023-2024 років.

Для підтримки ВПО у зимовий період планується облаштувати місця тимчасового проживання і провести необхідні ремонтні роботи. Крім того, внутрішні переселенці отримають теплі ковдри, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції тощо.

Також обговорювали участь NRC у реалізації програми «Прихисток».

📲Мінреінтеграції
⚡️Загалом цьогоріч фінансування програм для підтримки ВПО передбачає суму понад 82,7 мільярда гривень

Мінреінтеграції реалізує низку державних програм на підтримку внутрішніх переселенців.

Зокрема, за бюджетною програмою компенсації за спожиті комунальні послуги під час безоплатного перебування ВПО у приміщеннях об’єктів державної, комунальної та приватної власності передбачені асигнування в сумі 338,7 мільйона гривень.

На заходи з підтримки евакуйованих та осіб, які проживають у деокупованих населених пунктах, із держбюджету виділено 94,7 мільйона гривень.

У межах проєкту «Прихисток» майже 150 тисяч власників домогосподарств отримали 1,96 мільярда гривень компенсації за розміщення 2,8 мільйона внутрішніх переселенців.

Крім того, низка програм реалізуються іншими відомствами.

Так, Мінсоцполітики впроваджує програму щодо захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини. На ці цілі передбачені кошти у розмірі 74,2 мільярда гривень.

Мінветеранів реалізує програму субвенцій на виплату компенсації за належне для отримання житло для ВПО з Донецької та Луганської областей з-поміж учасників бойових дій та інвалідів внаслідок війни III групи. Місцевим бюджетам за цією програмою розподілено 3,2 мільярда гривень.

Мінекономіки втілює державну програму єРобота. Цього року нею передбачено 2,6 мільярда гривень грантів на створення або розвиток бізнесу.

Крім того, реалізується програма компенсації витрат роботодавцям на оплату праці працевлаштованих ВПО. Її фінансування становить 308,2 мільйона гривень.

📲Мінреінтеграції
⚡️Будівельна техніка – важлива допомога для відновлення звільнених територій

На цьому наголосила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук під час урочистої передачі важкої будівельної техніки представникам обласних військових адміністрацій та міських військових адміністрацій Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької та Харківської областей.

Передача ключів від новеньких екскаваторів Backhoe loader JCB 4CX Sitemaster і Crawler JCB JS 305 LC відбулася в межах виконання Проєкту міжнародної технічної підтримки USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East).

Нова будівельна техніка вкрай необхідна для прифронтових територій, враховуючи ситуацію з утриманням та ремонтом інфраструктурних об’єктів, які зазнають постійних атак з боку рф.

Очільниця Мінреінтеграції висловила щиру вдячність від імені Уряду України та від себе особисто міжнародним партнерам, які підтримують українців. Зокрема, Послу США в Україні Бріджит Брінк та керівнику Проєкту DG East Майклу Стівейтеру.

💬 «Ця подія – це не лише про передачу одиниць техніки. Це про те, що ми не самі. Про те, що спільними зусиллями ми наближаємо нашу Перемогу. Адже українцям легше боротися, коли вони розуміють, що можуть розраховувати на підтримку партнерів», – зазначила Віцепрем’єрка.

📲Мінреінтеграції
⚡️Держава шукає додаткові можливості для працевлаштування внутрішніх переселенців

Про це Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час інтерв’ю у студії телеканалу «Ми – Україна».

Вона пояснила, що першими помічниками у пошуку роботи мають бути центри зайнятості.
 
💬 «Наразі ці державні установи реформують свою роботу. Це не має бути місце, куди людина приходить, ставить галочку про виплату коштів і далі робить вигляд, що шукає роботу. А центр зайнятості робить вигляд, що їй допомагає. Цього більше не буде. Вони дійсно намагаються реформуватися, і у людей виникає все більше довіри до цих установ», – додала посадовиця.

Хорошим прикладом є перевірена практика отримання ваучерів на перенавчання. Цим уже скористалися понад 16 тисяч наших громадян. З них приблизно 3,5 тисячі – внутрішньо переміщені особи. Вони перекваліфікувалися, до прикладу, на психологів, працівників IT-сфери тощо.
 
💬 «Загалом налічується 138 спеціальностей, за якими ВПО можуть пройти перенавчання, щоб отримати більш високооплачувану роботу», – уточнила Ірина Верещук.

Крім того, при кожній ОВА та КМВА створені Координаційні центри підтримки цивільного населення. Вони виконують консультативно-дорадчу функцію.

💬 «Також я звертаюся до наших міжнародних партнерів з проханням допомогти у працевлаштуванні внутрішніх переселенців. Особливо на прифронтових територіях. Там не треба великих заводів і фабрик. Там мають розвиватися мінібізнесові проєкти, які б дали змогу працевлаштуватися жінкам і чоловікам працездатного віку. Зі свого боку держава всіляко заохочуватиме нові інструменти для працевлаштування ВПО, адже їх має ставати дедалі більше», – зазначила Віцепрем’єрка.

📲Мінреінтеграції
⚡️«Моя робота – допомагати українцям», – Тетяна Чернікова, Донецьк

Шлях підприємиці у Тетяни розпочався ще у 2018 році. Після переїзду із Донецька до Харкова вона заснувала тепличне господарство й вирощувала зелень. Готову продукцію реалізовувала через торговельні мережі.

▪️Жінка мала намір організувати переробний цех і збільшити асортимент своєї продукції. Однак після початку повномасштабного вторгнення через небезпеку релокувала обладнання до орендованого приміщення в селище Оржиця Полтавської області.

▪️Її продукція почала мати великий попит серед місцевих жителів, переселенців і військових. Тоді Тетяна вирішила, що для забезпечення готовою їжею захисників і людей, які перебувають у зоні активних бойових дій, вироблятиме продукти у реторт-пакетах. Адже часто мешканці цих територій не мають світла, води, газу та можливості приготувати собі їсти.

▪️Це зручна упаковка, здатна витримувати високі й низькі температури. У такому вигляді їжу можна довго зберігати навіть без холодильника.

▪️Ідею підтримали у волонтерських організаціях, які закуповують харчі для гуманітарних наборів.

▪️Зараз виробництво їжі для екстремальних умов активно працює. У перспективі Тетяна Чернікова має намір розширити асортимент продукції та збільшити кількість працівників.

📲Мінреінтеграції
⚡️Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності

Цього року Україна піднялася у Всесвітньому рейтингу благодійності. Вона посіла другу сходинку списку, повідомляє британська організація CAF.

▪️За даними CAF, Україна набрала 13 очок порівняно з 2022 роком. Торік наша країна посідала 10 позицію рейтингу.  

▪️Зазначається, що серед дорослих українців 78% допомагають незнайомцям, 70% – донатять і 37% – волонтерять.

▪️Бали у рейтингу розраховуються на основі середнього значення відповідей кожної країни. Найвищий бал – 100. Він свідчить про те, що більшість населення займається благодійністю.

▪️Результати дослідження також показали позитивну динаміку глобальних пожертвувань. Загалом 72% населення світу підтримують інших, а це приблизно 4,2 мільярда людей.

📲Мінреінтеграції
⚡️Організаційна інфраструктура підтримки ВПО

Для всебічної допомоги ВПО в Україні функціонує робоча інституційна інфраструктура. Вона здійснює нормотворчу, операційну та проєктну роботу з підтримки українців.

▪️Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав та свобод ВПО

Функція Коордштабу полягає у координації вирішення поточних проблем на рівні областей та України, а також у напрацюванні нормативно-правових актів та політик.

▪️Координаційні центри підтримки цивільного населення (при ОВА та КМВА)

Це консультативно-дорадчі органи. Вони координують дії між органами влади всіх рівнів з одного боку та міжнародними й громадськими організаціями – з іншого.
 
Діяльність КЦ спрямована на розв’язання питань соціального захисту, в тому числі забезпечення житлом і сприяння зайнятості постраждалого населення, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги.

▪️Центри життєстійкості (у громадах)

Наразі Мінреінтеграції розробляє проєкт постанови Уряду, яку буде ухвалено найближчим часом. Функція центрів життєстійкості полягає у тому, щоб бути «єдиним вікном» для отримання особою всього спектру послуг із психосоціальної підтримки, гуманітарного реагування та соціальних послуг.

▪️Ради ВПО (при ОВА, РВА й ОМС)

Основними їхніми функціями є захист прав та інтересів внутрішніх переселенців, сприяння адаптації й інтеграції ВПО у приймаючі громади, підтримка релокованого бізнесу, сприяння створенню робочих місць для ВПО, участь у нормотворчій діяльності, взаємодія з центральною, регіональною та місцевою владою, а також громадськими й міжнародними організаціями.

Докладніше з інституційною інфраструктурою підтримки ВПО можна ознайомитися за посиланням.

📲Мінреінтеграції
⚡️Майже 1800 ВПО на Львівщині вже забезпечені роботою

Від початку війни фахівцям Львівського обласного центру зайнятості вдалося працевлаштувати 1786 ВПО. Про це повідомляє Львівська ОВА.

Протягом січня-жовтня 2023 року соціальними послугами обласної служби зайнятості з метою працевлаштування скористалися 2356 переселенців. Місцем роботи на постійній основі забезпечили 683 ВПО.

Для постійного працевлаштування внутрішньо переміщені українці обрали такі напрями роботи:

• заклади оптової та роздрібної торгівлі (22,7%);

• підприємства переробної галузі (21,6%);

• транспортні фірми та компанії (10,2%);

• галузь освіти (8,8%);

• сферу адміністративного та допоміжного обслуговування (7%);

• заклади охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (6,5%).

Водночас 94 ВПО протягом 10 місяців пройшли навчання з підвищення кваліфікації. Також 105 внутрішньо переміщених осіб отримали ваучер на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.

❗️Нагадаємо, у вересні стартувала ініційована Мінреінтеграції інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!» Вона тривала до кінця жовтня 2023 року.

Мета інформкампанії – сприяти ефективній інтеграції внутрішніх переселенців у суспільне життя громад, мотивувати їх до трудової діяльності, а також поширити серед громадськості інформацію про державні програми, спрямовані на підвищення рівня зайнятості ВПО.

📲Мінреінтеграції
⚡️Понад 250 медиків підсилили колег у лікарнях на прифронтових територіях

Медичні працівники зі всієї України підтримують колег із Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.

За підтримки ВООЗ реалізується проєкт, у межах якого медики, які зголосилися підсилити колег на постраждалих територіях, окрім заробітної плати отримують додаткову компенсацію та покриття витрат, пов’язаних із проїздом і проживанням. Планується, що лікарі допомагатимуть колегам від 3 до 6 місяців.

За 5 місяців роботи проєкту 228 медиків-добровольців із різних куточків України допомагали колегам на прифронтових територіях. Ще 29 медпрацівників працюють там зараз. Крім того, 53 медиків внесено до листа очікування, вони готуються до від’їзду найближчим часом.

Попри це потреба у фахівцях, які готові підсилити колег на прифронтових територіях, все ще залишається великою.

Долучитися до підсилення медзакладів медики-добровольці можуть, зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 0 800 602 019.

❗️Нагадаємо, що Уряд затвердив Порядок створення резерву медпрацівників для роботи на деокупованих територіях.

📲Мінреінтеграції
⚡️У жовтні Мінреінтеграції перерахувало 20,9 мільйона гривень на грошову допомогу евакуйованим

Минулого місяця Мінреінтеграції спрямувало 20,9 мільйона гривень на виплати людям, які виїхали із небезпечних регіонів України евакуаційними поїздами та автобусами.

Йдеться про одноразову фінансову допомогу від держави, яку евакуйовані отримують на станціях прибуття. Зокрема, дорослим виплачують готівкою по 2 тисячі гривень, дітям та особам з інвалідністю – по 3 тисячі гривень.

❗️Нагадаємо, що евакуація здійснюється безкоштовно. Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади.

Також про бажання евакуюватися можна повідомити на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції за коротким номером: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.

📲Мінреінтеграції
⚡️У жовтні до Національного інформаційного бюро надійшло понад 15 тисяч звернень

Національне інформаційне бюро (НІБ) продовжує приймати інформацію про військовополонених і зниклих безвісти на тимчасово окупованих територіях України.

А також – повідомлення про осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією рф проти України.

▪️Впродовж жовтня 2023 року:

• оператори цілодобової гарячої лінії НІБ прийняли майже 8,6 тисячі дзвінків;

• близько 3 тисяч звернень було отримано на електронну пошту: info@nib.gov.ua;

• майже 2 тисячі звернень надійшло через чат-боти бюро у Telegram і Viber;

• понад 850 листів – засобами поштового зв’язку;

• майже 800 звернень – через онлайн-форму на сайті НІБ.

❗️Нагадуємо, що зателефонувати на гарячу лінію Національного інформаційного бюро можна за номерами: 16-48 та +38 (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону).

Крім зазначених вище каналів комунікації, повідомити інформацію НІБ можна через месенджер на сторінці у Facebook.

📲Мінреінтеграції
⚡️«Не варто боятися, варто діяти!» – Діана Бугрова, Дніпро 

Діана Бугрова – професійний масажист-реабілітолог із Дніпра. Через активні бойові дії разом із сім’єю їй довелося поїхати до міста Яремче. 

▪️Переміщення не стало приводом здатися, а навпаки – дало поштовх для відкриття власної справи. Жінка скористалася можливістю отримати мікрогрант на створення власного бізнесу. 

▪️Її бізнес-ідея полягала у відкритті центру для оздоровлення дорослих і дітей. Адже у Яремче, зокрема, приїжджають і військові для відпочинку та реабілітації. 

▪️Нині Діана Бугрова є успішною підприємицею та реабілітологом. Також вона створила масажну школу під назвою «Територія здоров’я» і забезпечує роботою інших людей.

📲Мінреінтеграції