Джерело
Це AMES: коментарі, оцінки, погляди | ООН вперше оголосила про настання голоду у Газі🇵🇸Організація Об'єднани...
1 830 Охват/переглядів
2025-08-22 11:53
Повідомлення №16071
ООН вперше оголосила про настання голоду у Газі🇵🇸Організація Об'єднаних Націй офіційно оголосила про настання голоду у Секторі Газа. Наразі мова йде лише про столицю - Газа-сіті, яку Армія оборони Ізраїлю має намір захопити. Але, попередили в ООН на прес-конференції у Женеві, до кінця вересня голод пошириться до центральних та південних поселень - Дейр-ель-Балаху та Хан-Юнісу. За даними на червень 2025 року, недоїдання торкнулося 132 тисяч дітей, віком до 5 років, включно з 41 тисячею важких випадків. 222 особи у Газі померли від голоду з 2023 року, більшість з них - діти.
Блокада з боку Ізраїлю (того, що прибуває до Гази, недостатньо для 2 млн людей, та й поставки часто розкрадають) призвела до гострої нестачі борошна, олії, цукру, молока та дитячих сумішей. Існуючі запаси у Газі коштують тепер астрономічних сум грошей, що робить їх недоступними для більшості людей. "Це голод, який позбавляє людей гідності, перш ніж позбавляє їх життя, – сказав голова гуманітарного відділу ООН Том Флетчер. - Він змушує батьків вибирати, яку дитину годувати, і змушує їх ризикувати життям у пошуках їжі". Пункти роздачі їжі від американського GHF є смертельними пастками, оскільки там часто відкривають вогонь на ураження для контролю натовпу. Згідно з даними ООН, так вже загинуло майже 900 палестинців.Без надходження ліків та достатньої кількості допомоги, під загрозою смерті ще десятки тисяч людей, на додаток до визнаної світом цифри у 61 тисячу. Офіційно, Ізраїль не визнає голод у Газі та свою роль у його поширенні (більш того, деякі місцеві політики вважають це законною стратегією, ніби вони ведуть облогу замку у Середні Віки). Ізраїль вимагає, щоб 1 млн палестинців перемістився з Газа-сіті на й так доверху переповнений південь Сектору, що зменшить доступ до ресурсів та їхній справедливий розподіл