Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Михайло Чернишев
Додано 06 гру 2025

Михайло Чернишев

@michael_chernyshev
Кількість підписників: 6 571
Фото: 923
Відео: 8
Посилання: 1,000
Опис:
🎓Директор першого в Україні інституту Австрійської школи економіки: https://is.gd/23m1cb 📹YouTube: https://is.gd/oFaqiX 👀TikTok: https://is.gd/Kbum40 🔗Посилання на канал: https://t.me/+l9UoQ6f6tN1lNDgy
Джерело

Михайло Чернишев | 30 гривень — не межа: проїзд у київському метро може подорожчати ще бі...

Логотип телеграм спільноти - Михайло Чернишев Михайло Чернишев @michael_chernyshev
810 Охват/переглядів 2026-06-20 12:36 Повідомлення №1565
🚇 30 гривень — не межа: проїзд у київському метро може подорожчати ще більше через нові вагониЗ точки зору пересічної людини, усе здається логічним.Прикрим. Але логічним.Метрополітен купує нові вагони, оновлює інфраструктуру, а кредит, взятий на все це, потрібно якось погашати. Для цього, “очевидно”, треба збирати більше грошей зі споживачів послуг метрополітену.Однак насправді в цьому немає жодної логіки.Ви коли-небудь бачили подібну поведінку з боку підприємців? З боку приватного ринку?Чи знаєте ви якийсь приватний магазин, кафе або транспортну компанію, які оголосили б, що ціна на їхні товари або послуги тепер буде значно вищою, тому що вони взяли кредит на розвиток свого підприємства?Дуже сумнівно, що ви зможете навести такий приклад.Тоді де логіка в тому, що підприємство, яке є не приватним, а комунальним або державним, нібито існує для того, щоб відповідні послуги були безкоштовними або максимально дешевими, але насправді бере плату за свої послуги, та ще й постійно підвищує їхню вартість?Причому підвищує вартість своїх послуг під таким приводом, який за жодних умов не міг би бути приводом для підвищення цін у приватного підприємства.Цей парадокс пояснюється дуже просто:Люди вважають, що держава і все державне призначені для покращення їхнього життя. Тому вони й дивуються, коли замість того, щоб знижувати ціни на свої “послуги” або взагалі робити їх безкоштовними, держава тільки й робить, що підвищує ціни.Але насправді держава і все державне призначені для іншого. Для покращення життя нечисленної номенклатурної еліти держави — за рахунок погіршення життя всіх інших людей.Якщо це розуміти, підвищення цін на державні “послуги” вже не викликає подиву. Тому що саме в цьому і полягає роль держави в житті людей.І саме тому держава не може і ніколи не буде діяти якось інакше.