Волонтерство крізь століття…Перед вами унікальне фото — летючий загін медиків і волонтерів, які у 1919 році самовіддано боролися з епідеміями на теренах Богодухова. Цей знімок — ніби застигла мить людської мужності, солідарності та турботи.🕰 Як згадує у своїй публікації Наталія Могилевська, традиції волонтерства на Богодухівщині сягають щонайменше 1831 року, коли під час спалаху холери містяни об’єдналися навколо спільної біди. Тодішній міський голова Іван Білозор не тільки очолив боротьбу з хворобою, а й особисто допомагав — грошима, організацією допомоги, підтримкою тих, хто був у розпачі (Про це ви почитаєте більше детально у «Маяку» від 25 квітня).💬 А що сьогодні? Знову — важкі часи. Знову — виклики. І знову жінки стають на передову волонтерського руху: збирають допомогу, організовують ініціативи, підтримують військових, допомагають родинам, що постраждали.🤔 Що, на вашу думку, спонукає жінок до такої активності? Що рухає ними в ці непрості дні?Запрошуємо поділитися своїми думками в коментарях
Світлана ЧЕРЕДЕНКО:🆘🆘🆘. Увага! РОЗШУК !!!! Прошу розголосу та допомоги. !!!Шановні жителі Богодухова та району !! Стався злочин, про який просто не можна замовчувати і дати розголосу, щоб знайти цього злочинця. У вівторок , ввечері, 11 березня 2025р близько 20:30-20:50 години по вул Харківська б. 254 прямо за двором власного будинку було викрадено автомобіль ВАЗ 2107 синього кольору номерний знак АХ 59 73 ЕМ. !!! В машині знаходилися всі документи власника авто. Прохання, хто був свідком і бачив куди поїхала машина, чи можливо місце її перебування зараз , зверніть на це увагу. І обов'язково подзвоніть власнику авто або на 102 Адже це має бути покарано!!!! ! Можливо хтось бачив, що сусід чи знайомий придбав машину, а міг сказати, що купив. Будь ласка, не мовчіть. !!! Адже це може статися з кожним. І звернення, до того хто пішов на цей злочин. Поверни документи, бажано разом з авто. Ти не розбагатієш на цьому!! І Божа кара тебе настигне !! Прошу вас люди, автомобілісти. !!!Можливо щось десь бачили, чули . Не мовчіть , будь ласка. Дайте розголосу цьому злочину!! Номер телефону для зв'язку та фото автомобіля додаю.Телефон власника: 097 6865245@всіх
«Богодухів чорнобривцевий»- у Львові Перший день тренінгу у Львові.Тема: «Медіа й актуальні теми для громад: згуртованість, відбудова, безпека».Обговорюємо важливі теми, зокрема, про важливість соціальної згуртованості, її висвітлення у медіа. «МАЯК» теж вирішив згуртувати колег- запросили колег долучитися до маяківської акції «Богодухів чорнобривцевий». Тож керівники видань з різних куточків України привезли насіння української національної квітки, щоб ми їх висадили на Богодухіащині. А я, в свою чергу, завтра їм усім передам від нас як сувенір -богодухівське сало, конкуренції якому немає у всьому світі 😊.Тож чекайте на продовження історії. Чим не соціальна згуртованість?😊І нагадую вам, любі земляки і землячки, про нашу акцію, яка почнеться зовсім скоро. А вже зараз можете завітати до редакції, де у нас є багато насіння чорнобривців від читачок-господинь. І свої поиносьте- ми поділимося з іншими… А потім посіємо-висадимо біля своїх обійсть, на клумбах- і зробимо наш край красивішим і яскравішим!
Рік світлої памʼяті глибокою печаллю, сумом та болем у серціпоминаємо нашого рідного, люблячого та дорогого КІСЕНКА СЕРГІЯ СЕРГІЙОВИЧА Сьогодні, 11 березня, минає рік, як не стало люблячого батька, турботливого сина та надійного брата та дядька. Рік гіркої розлуки, вічного жалю, невпинної молитви та світлої пам’яті, омитої ріками сліз… Ти був прекрасним сином і батьком, чудовим наставником, порадником і другом.Все здається, прийдеш, усміхнешся, пожартуєш, щось цікаве розкажеш, вислухаєш, даси дієву пораду. Але ні… Смуток і печаль висять над головою, без тебе зболілося серце, виплакані очі, втрачена надія, розбиті усі мрії. Хочеться кричати від розпачу! Упасти, сховатися, втекти… Біль зжирає серце кожен день. Не бачити більше блиску твоїх очей, посмішки, не почути сміху та голосу…. Ніколи…Вибач нас за те, що так мало говорили як сильно тебе любимо, цінуємо, хвилюємось і як ти нам потрібен. Дякуємо за безмежну любов, підтримку і віру, яку ти в нас вселяв. Дякуємо, що життя поруч з тобою мало особливий смак і відтінок. Ти жив усміхаючись, пішов не прощаючись…Минає час та не минає біль від втрати… Пам'ять про тебе, найрідніший, буде завжди жити у наших серцях і думках. Нехай Господь дасть сили змиритися з цим горем, а нашому Янголу-охоронцю дарує Царство Небесне та вічне життя. У вічній скорботі син, батьки,сестра, племінниця.
Доба у Харкові та області▪️Вранці о 04-25 окупанти ударили трьома КАБами по відкритій території поблизу села Довжик Золочівської громади. Без руйнувань та постраждалих.▪️Вночі чотири «Шахеди» влучили на території мʼясокомбінату у Богодухові, виникла пожежа, пошкоджено виробничі цехи, гаражі. Загинули троє цивільних чоловіків, семеро людей поранені. ▪️Через обстріл о 23-50 у Печенігах пошкоджено господарчу будівлю Печенізької амбулаторії. Горіли будинок та авто. Постраждав цивільний чоловік, від госпіталізації відмовився. ▪️О 16-45 за межами поблизу с. Довжик на відкритій території впали два ворожих КАБи. Один КАБ влучив за межами с. Одноробівка.▪️У Слобідському районі Харкова вчора об 11-43 росіяни вдарили БпЛа типу «Молнія», пошкоджено нежитлову будівлю.🪖На Харківському напрямку Сили оборони відбили чотири атаки окупантів в районі Вовчанська та в бік села Красне Перше.🪖На Куп’янському напрямку окупанти атакували чотири рази. Українські захисники відбивали штурмові дії росіян неподалік Петропавлівки, Загризового та в напрямку Куп’янська.Джерело: Олег Синєгубов
Сьогодні зранку зайшла на Алею пам’яті, щоб подивитися в очі і подякувати тим, хто віддав свої життя за мій сьогоднішній ранок…На світлинах – захисники ніби живі…Їхні очі дивляться в мої очі…На жаль, більшості я не знала особисто, але всі вони такі рідні…З Валерієм КОНДРАТЕНКОМ із Сінного були знайомі давно, не раз писала матеріали про нього і його родину. Вже під час повномасштабного вторгнення, коли Валерій воював, «Маяк» також розповідав про мужнього земляка, допомагали у зборі…Багатодітний батько, він міг би не йти на війну, але він пішов добровольцем…А завтра б йому було всього лише 53…Про Миколу ГРАБАРя писала вже як про Героя, зі слів і спогадів рідних людей… На момент повномасштабного вторгнення молодий чоловік був на заробітках за кордоном. Але він повернувся в Україну, став добровольцем і до останнього подиху захищав рідну землю…А день народження його був би зовсім скоро, і народився він, як мій покійний батько, 13 лютого…А Вячеслав ЧЕРНОВ 13 лютого 2023 загинув…Герої не вмирають, вони назавжди залишаються в наших серцях.Вічна пам’ять і слава нашим воїнам, які захищали Батьківщину та кожного і кожну з нас!Світла пам’ять захисникам і вічна наша вдячність!
ОСНОВНИЙ ПОСТЧетвер- гарний день для починань!І почнімо новий ранок і новий день з доброї справи…МАЯКІВСЬКИЙ АУКЦІОН НА ПІДТРИМКУ ЗСУМаяківці долучаються до збору коштів на засоби такмеду для аптечок бійця. Збір проводить волонтерка Людмила ДЕМ’ЯНЕНКО. Тож всі виручені від аукціону кошти будуть спрямовані на закупівлю засобів тактичної медицини.Ці чудові роботи – вишивки дрібним хрестиком- передала харків'янка Алла Михайлівна Молчанова. Тепер ці ексклюзивні картини ми виставляємо на аукціон.Ці картини талановита майстриня створювала роками, вони - сімейний скарб. Але пані Алла передала частину з них і сказала, що готова віддати набагато більше, аби якомога більше наших захисників залишилися живими!Які умови участі в аукціоні?У кожної роботи -лоту - є початкова ціна. У коментарях до цього основного посту або безпосередньо в особисті повідомлення ви вказуєте лот і пропонуєте свою ціну (ваша ціна може бути на 50 грн вища за попередню).Результати аукціону будуть підбиті у п’ятницю, 17 січня, о 13.00.За умов малої кількості учасників-учасниць ми маємо право продовжити аукціон ще на певний термін.Отож, наші ЛОТИ:1 – 400 грн (розмір – приблизно 31 см/42 см)2 – 300 грн (43/29)3 – 300 грн (23/35)4 – 300 грн (35/40)5 – 200 грн (20/41)
Богодухівський районний відділ поліції повідомляєПрацівниками Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області спільно з представниками РТЦК та СП здійснювалися заходи по виявленню осіб які ухиляються від мобілізації.Під час проведення вище вказаних заходів на вулиці Шевченка, м. Богодухів був зупинений невідомий чоловік, який відмовився називати свої анкетні дані та надавати документ, що посвідчує особу. Під час бесіди з працівниками поліції невідомий вів себе зухвало, вчинив сварку та раптово наніс удар рукою в обличчя інспектора СРПП Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області, який перебував на службі, у форменному одязі з табельною вогнепальною зброєю. Особу правопорушника встановлено ним виявився 35-ти річний місцевий мешканець міста Богодухів. Порушника затримано в порядку ст. 208 КПК України та слідчим відділом Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.345 КК України, санкція статті передбачає покарання обмеженням волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, "МАЯКІВКО"!Сьогодні день народження у нашої шанованої коліжанки, менеджера з реклами , паотріотки країни і газети, щирої людини, вірної подруги і просто чарівної жінки – Світлани ОВЧАРЕНКО.Найтепліші і найкращі вітання - тобі, Світлано!Перемоги, миру, добра!Злагоди в родині, гармонії в душі, успіхів у всіх починаннях.Більш ніж 20 років "Маяк" і "газета-реклама" асоціюються саме з нею. Тішуся, що маю таку колегу і подругу, яка навіть у найскрутніші для газети часи бореться до останнього за "Маяк" і його читачів. Яка "на одній хвилі", і яка навіть у період без зарплати не полишила районку, робила все для того,, щоб ми вистояли. І зараз ми теж боремося до останнього за часопис з 94-річною історією. Час покаже як буде. Але твій внесок, Світлано, у збереження газети - неоціненний. І я щиро дякую тобі за це.Бажаю тобі, дорога імениннице, радіти кожному новому дню, знаходити задоволення в простих речах: чашці ранкової кави, променях сонячного світла, подиху вітру, поглядах дорогих людей... Нехай тішить тебе те, що в тебе є, а доля дарує якнайбільше щасливих подій та новин. Залишайся завжди такою ж молодою душею, світлою, доброю, веселою і усміхненою!Живи так, як підказує твоє серце і Крокуй тільки вперед!
Навіть із-за кордону можна підтримати земляків і «Маяк»!Звернення до земляків і землячок, які зараз за кордоном…Шановні уродженці, жителі Богодухівщини, яких розкидало по всьому світу…Вас дуже і дуже багато…Звертаюся до вас – зробіть, будь ласка, добру справу: передплатіть районне видання тим своїм рідним, близьким, друзям, які лишилися тут, і не мають можливості це зробити.Так ви і подарунок зробите близькій людині, і дасте шанс зберегти літопис Богодухівщини, який має багату історію – у лютому 2025-го відзначатимемо його 95-річчя.А починає челендж добрих справ для «Маяка» Тетяна Ребрикова із Забродів, яка зараз проживає у Франції. Пані Тетяна вирішила передплатити річний комплект районної газети для своєї землячки Катерини Прошуті – завідувачки сільським клубом.- Пишаюся своєю землячкою, - говорить Тетяна. – Вона як невтомна бджілка- робить багато добрих справ для сільчан, особливо юного покоління. У знак вдячності дарую Каті комплект річної передплати на «Маяк». Разом – до Перемоги!А ще я пропоную для призів виготовити в редакції газети (тим самим підтримавши видання) – кружки з написом, приміром - «Газет багато, «Маяк» - один!» і розіграти їх серед земляків та землячок.