Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МАЯК БОГОДУХІВ
Додано 14 лип 2024

МАЯК БОГОДУХІВ

@mayakbogodyhiv
Кількість підписників: 1 345
Фото: 3,090
Відео: 1,010
Посилання: 1,660
Опис:
Найкраща газета рідного краю! Запропонувати новину : @tatcher23

👥 Кількість підписників

1 345
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: -4
Середній/Місяць:: +28

👁️ Середній перегляд на повідомлення

627
Середній/День:: 461
Середній/Тиждень:: 925
ERR: 46.62%

📊 Кількість повідомлень на день

4.9
Останній день: 7
Середнє за тиждень: 4.3
Середнє за день: 4.9

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 650 26-06-02 09:10
Вовчанський напрямок. Про ситуацію на ділянці Землянки – Бударки.«У нас не вийшло нічого взяти… Почти всі 200». Підсумки спроби ворога захопити н.п. Землянки та БударкиСолдат Слободчиков Максим Сергійович, м. Хабаровськ, 24.06.1983, позивний «Мороз», здався у полон 28.05.2026 року поблизу н.п. Бударки (цікаве співпадіння – на наступний день російські ЗМІ віртуально його захопили. А перед цим там нібито почти тиждень тривали стрілецькі бої. Але Максим того чогось не помітив — бо як можно побачите те, що існує тільки у запаленому мозку роспропагандиста?).24 квітня 2026 його з напарником Хижаком відправили захопити село Землянки, що розташоване майже на Державному кордоні. Не змогли навіть зайти у село, як їх «роспідарасило» (ну дуже точно описав, що з ними трапилось), Хижак – 200, а сам Максимка сховався у лісі. Місяць намагався якось вижити, не їв по 5–6 днів, почали загнивати ноги. Іноді командування дроном скидувало невеликі передачі – ось на такому скиді його в лісі і виявили прикордонники.Спочатку прилетіла та відпрацювала «Баба Яга», а потім «Мавік» з колонкою запропонував здатись. Живий, здоровий, отримав належну медичну допомогу.Далі буде…Харківський напрямок🇺🇦Підтримайте нас підпискою @kharkivnapriamok
👁 652 26-05-20 10:35
Вовчанський напрямокЗа останній тиждень противник намагається збільшити активність на ділянці від н.п. Вовчанські Хутори до н.п. Охримівка. Цьому певною мірою сприяють погодні умови (декілька дощових похмурих днів, які заважали роботі БПЛА), а також лісиста місцевість із «зеленкою», що пишно розпустилася після потепління.Фактично відбувається промацування оборонних порядків Сил оборони з використанням тактики малих груп піхоти, а іноді — просто одинаків, яких запускають певним маршрутом. Противник намагається виявити маршрути, якими можна рухатися найефективніше. Але поки що виходить як завжди — спроба висування, виявлення, нанесення удару українськими дронами.Окремим індивідуумам трохи щастить, вони можуть просочитися та залягти десь у лісових хащах або навіть у якомусь погребі. І потім починають нити по радіостанції, що вони хочуть пити/їсти. На чому й паляться — їх пеленгують, знаходять та пропонують здатися в полон. Хто не погоджується - того знищують. Але більшість росіян в останній момент починає дружити з головою, за останній тиждень обмінний фонд (як нам підказали люди, що володіють інформацією) збільшився більше, ніж на 10 осіб.Зате «господа офіцери» в штабах можуть голосно заявити про чергове просування та розширення «буферної зони». Там, де в реальності на місцевості нічого не змінилося.Харківський напрямок🇺🇦Підтримайте нас підпискою @kharkivnapriamok
👁 627 26-05-15 20:16
Як же боляче читати такі пости земляків і землячок…. Nadiia Nemashkalo, не знаю, які слова сказати тобі в підтримку і чим допомогти… Спілкувалася з вдовою Героя, яка розповіла страшну історію- після обстрілу, який зруйнував будинок, вона з родиною вимушена була виїжджати від небезпеки з прикордоння нашої громади. Взяли лише кілька домашніх тварин, інші просто нікуди було брати… Як вона страждає через це, певно, більше, ніж за втрачений будинок… Сьогодні рано-вранці вони з родиною тікали з села, де постійно полюють «фпівішки» і щосекунди чатує небезпека.Зараз вона далеко від рідного села, але сльози її душать і спогади про рідне село і своїх чотирилапих друзів не полишають…І хоч у селі лишилась людина, яка погодує тваринок, -Надії боляче, гірко і сумно… Про це також ми напишемо у «Маяку», бо літопис краю має зберігати для наших нащадків ці історії як доказ того, якою страшною ціною українці платять за право жити на своїй землі.Як доказ того, що війна -це не лише зруйновані будинки, а й зламані долі, вимушені прощання, біль за рідним домом, за людьми і навіть за тими, кого приручили й любили всім серцем…І дуже хочеться, щоб Надія знала: вона не сама у своєму болю…
👁 568 26-05-15 06:12
Сили оборони України повернули під контроль Одрадне та прилеглу територію на Дворічанщині Харківської області. У результаті успішних наступальних дій підрозділів 16 армійського корпусу було звільнено близько 22 квадратних кілометрів території, включно з населеним пунктом Одрадне. Під час операції противник зазнав значних втрат – ліквідовано 56 окупантів. Підрозділи 129 окремої важкої механізованої бригади провели штурмові дії та витіснили противника з укріплених позицій, лісосмуг і опорних пунктів. До операції були залучені штурмові групи, оператори БпЛА та артилерія – кожен елемент працював чітко, злагоджено й на результат. Українські воїни крок за кроком виявляли та уражали позиції противника, руйнуючи його спроби втриматися на нашій землі. За цим просуванням – витримка, холодний розрахунок, взаємодія та сила тих, хто щодня виконує бойові завдання на найскладніших ділянках фронту. Одрадне знову під українським контролем. І це ще одне нагадування: там, де працюють воїни 16 армійського корпусу, ворог втрачає не лише позиції, а й будь-які ілюзії щодо своєї присутності на українській землі. Окремо сильні, разом непереможні. #Харківський_напрямок #16_армійський_корпус #16armycorps #129ovmr
👁 844 26-04-30 17:07
«Я і не знала, що ворог так близько…» Сьогодні прочитала допис Юлії Маслак під такою назвою - і, чесно, не змогла пройти повз. Згодна з кожним її словом. Поспілкувалася з Юлею , і з її дозволу публікую цей текст. Прикро і боляче усвідомлювати, що серед наших земляків досі є ті, хто мислить категоріями минулого і повторює чужі наративи. І ще болючіше -що ці слова, можливо, колись таки до них дійдуть… але дуже хочеться, щоб не запізно. «Я і не знала, що ворог так близько!!! Щановні богодухівці, сьогодні я отримала справжній шок, чи, може, то вже накипіло, що я не втрималась і вирішила з вами поділитись. Ну по- перше, мова йде не про нічні прильоти , а про дещо делікатнішу, але не менш важливу тему.Сьогодні моя донька Лєра, учениця 10 класу, як завжди по середам, пішла на додатковий урок з математики до почесної вчительки-пенсіонерки, яка перебуває на заслуженому відпочинку. Днями, вона запропонувала моїй дитині почитати Льва Толстого, мовляв, дуже гарний автор. Нащо моя донька, яка відверто ненавидить все російське, зауважила, що вона принципово читає лише українською мовою.Але до чого це я веду?! Конфлікт, як ви вже здогадались, мав статися. І він стався коли при обговоренні сьогоднішніх нічних обстрілів, Лєра прокоментувала , що «…наше місто руйнують рашисти!» І тут, обуренню вчительки не було меж, тож довелося вислухати декілька її лекцій. Тема першої: « Радянський Союз - була сильніша країна світу!» Тема другої лекції: « Як ми гарно жили, отримували безкоштовні квартири і їздили в санаторії.» Тема третьої: «Зеленський єврей. Йому вигідна війна і він хоче заселити євреїв на херсонські землі.» І , нарешті, « Русскій язик одін із сємі язиков міра!» А ще на додачу пролунала фраза : «Украіну видумал Лєнін» та ще купа безглуздого бруду, яку мій мозок не взмозі навіть переварити. Моя дитина марно намагалася розʼяснити педагогині , що український князь Володимир хрестив Русь у 988 році, а Московія сформувалася лише у 1263 році ,і що до Київської Русі не мала ніякого відношення. Сказала також, що в часи коли наївні люди в СРСР почали отримувати безкоштовні квартири, влада жорстоко вбивала та саджала в тюрми українську інтелігенцію ( Розстріляне відродження)! ⁃ Да што ти такоє гавариш? Каго убівалі? Гдє ти ето услишала? ⁃ Ми це вчимо в школі! ⁃ Ето всьо прамивка мазгов! Вот скажи мне за што воюют воєнниє? ⁃ За Незалежність, за Волю свого народу! ⁃ Нє смєши мєня!…Нагадую, це реальна розмова дитини і дорослої жінки на пʼятому році війни. Шановні товарищі- ждуни! Я звертаюся до всіх отих піонерів, комсомольців, передовиків, що їх мізки відшліфовані програмою «Врємя», ідеями марксизму і ленінізму та пленумами ЦККПСС. Звертаюся до тих, хто тихенько сидить на дивані/-дивиться російське телебачення, слухає Баскова та Кіркорова, та не натішеться своєю бібліотекою Пушкіна та Толстого , тих хто так сумує за усім радянським і більш за все боїться дізнатися правду. Бо дізнатися правду для них це- усвідомити, що ви все життя помилялися. Прозрійте, люди добрі, хоч на старості літ своїх, зрозумійте нарешті ,що вас дурили, вами маніпулювали, за вас думали, вас змушували!!! Подивіться навкруги: Світ давно змінився. Вже не буде варьонки по 2-20. Ваші діти, ваші онуки хочуть нового життя у вільній, процвітаючій країні! Ми її вже мали, вона розквітала з кожним роком, але нелюдам захотілось вкрасти і понівечити золоту нашу землю! Невже ви не взмозі відокремити біле від чорного, зерно від сміття, добро від зла?! Не будьте зрадниками і не плюйте в криницю, з якої вам ще пити! Бо буде Мир і прийде Перемога! Ми віримо ! Ми вистоїмо! Все буде Україна!P.S. Для шанувальників Радянського Союзу пропоную почитати «Колгосп тварин» Джорджа Орвела, якщо ви, звісно, знаєте українську мову!
👁 632 26-04-29 11:24
Вільча: село, знищене двічіЗараз, коли вся Україна згадує трагедію, що сталася 40 років тому на Чорнобильській АЕС, неможливо оминути дуже показову, дуже трагічну історію одного українського села.Вільча (Вовчанський район, нині Чугуївський) — це унікальний населений пункт із трагічною та символічною історією. Вона була заснована на початку 1990-х років спеціально для евакуйованих жителів однойменного селища Вільча Поліського району Київської області, яке опинилося у зоні відчуження після аварії на ЧАЕС.Це був один із найбільш масштабних проєктів будівництва «з нуля». Село будували за сучасними на той час стандартами: широкі асфальтовані вулиці, централізоване опалення, газ, велика амбулаторія та школа. Це одне з небагатьох сіл в Україні, яке має забудову «міського типу» (котеджі за чеськими та фінськими проєктами).Село було окуповане в перші години повномасштабного вторгнення (через близькість до кордону). Звільнене під час Харківського контрнаступу у вересні 2022-го. А в 2025 році воно знову стало місцем запеклих боїв.Перший раз Вільчу знищили комуністи та радіація, вдруге – рашисти, їхня артилерія та дрони. Історія зациклилася: окупанти, які прийшли «визволяти», лише довершують те, що розпочав СРСР у 1986-му — знищують життя людей, які вже одного разу вижили всупереч усьому.Але ми віримо, що відродившись одного разу, Вільча, як символ незламності українського духу, відродиться знову.Харківський напрямок🇺🇦Підтримайте нас підпискою @kharkivnapriamok
👁 2,710 26-04-22 06:51
Жахіття у Богодухові….Моя рідна громадо, мої любі земляки!Багато хто пише, дзвонить: «Таня, що робити?» Дехто вже не в Богодухові…Я, справді, як і ми всі, не знаю що робити далі. Ходжу на роботу, чекаю свіжий номер газети, планую наступний… І водночас усвідомлюю: безпека поруч…Щохвилини. Але намагаюся не панікувати і робити свою справу. …Війна прийшла до нас. У наше місто, у наш красивий центр, на наші вулиці. Скільки людей лишилися без житла і засобів до існування… Боляче. Всі в паніці. Не хочеться думати про погане. Але як не думати? Коли вже яку добу поспіль ми живемо під вибухами і у невідомості. Ось офіційна інформація голови Харківської ОВА тільки за минулу добу: 📍 Протягом минулої доби, станом на 22 квітня.▪️Внаслідок обстрілів одна людина загинула, 20 людей постраждали.У с. Губарівка Богодухівської громади постраждали чоловіки 28 і 40 років; у м. Богодухів постраждали жінки 46, 83, 18, 33, 66 років і чоловіки 74, 55 років; у с. Лозова Богодухівської громади зазнали травм 38-річна і 78-річна жінки; у с. Семенів Яр Богодухівської громади постраждали 42, 64, 40 років.▪️у Богодухові пошкоджено гаражі, 13 приватних будинків, паркан, 4 адмінбудівлі, електромережі, 6 магазинів, автостанцію, кафе, банк, АЗС, цивільне підприємство (м. Богодухів), АЗС (с. Губарівка), 2 адмінбудівлі, електромережі, 5 автомобілів, АЗС (с. Мусійки), електромережі (с. Братениця, с. Новоукраїнка, с. Кленове), приватний будинок, господарчу споруду, автомобіль, 2 мотоцикли (с. Лозова), приватний будинок, господарчі споруди (с. Семенів Яр). Що можна сказати? Це жахіття. Але треба триматися. Тож підтримуймо наших захисників і вірмо у ЗСУ, допомагаймо і дякуймо нашим воїнам. Гуртуймося і вірмо.
👁 443 26-04-14 12:54
Російська федерація продовжує дотримуватися ганебної практики екоциду: цинізм удару по дамбі під час весняного водопілля14 квітня ворог здійснив чергову спробу атаки на дамбу Печенізького водосховища. Росіяни застосували керовані авіаційні бомби (КАБ): чотири з них влучили в землю поблизу гідротехнічних споруд, ще дві — у воду.Вибір часу для атаки демонструє особливий цинізм окупантів. Противник намагається скористатися моментом, коли внаслідок весняного водопілля у водосховищі накопичено максимальний об'єм води. Руйнування дамби саме зараз, у період «великої води», мало б призвести до катастрофічних наслідків для громад нижче за течією, спричинивши масштабне затоплення та екологічне лихо.Не досягнувши успіху фізично, противник перейшов до інформаційно-психологічної атаки. На підконтрольних рф «псевдохарківських» пабліках почали поширювати фейки про пошкодження дамби та нібито аварійний скид води.Насправді:Дамба не пошкоджена. * Скид води відбувається у плановому контрольованому режимі.Ситуація повністю моніториться. Враховуючи досвід попередніх підступних атак, заздалегідь розроблені плани швидкого реагування на будь-які форс-мажорні обставини.Окремо сильні, разом непереможні*Відео отримано з інформаційних ресурсів противника.#Харківський_напрямок #16_армійський_корпус #16armycorps
👁 373 26-04-12 09:15
Черговий воєнний злочин РФ: розстріл українських військовополонених на ХарківщиніСвіт знову став свідком нелюдської жорстокості окупаційних військ РФ. Неподілік селища Ветеринарне Дергачівської громади Харківської області російські військові здійснили чергову страту українських захисників.За наявною інформацією, ворог здійснив штурм українських позицій, у результаті чого четверо бійців однієї з механізованих бригад потрапили в полон. Замість дотримання норм міжнародного гуманітарного права, російські терористи розстріляли беззбройних воїнів на місці.Ці дії є грубим порушенням:• Женевської конвенції про поводження з військовополоненими;• Норм міжнародного кримінального права;• Будь-яких морально-етичних принципів ведення війни.Росія вкотре доводить, що її армія — це терористичне угруповання, для якого не існує правил та законів. Страти полонених стали для ворога системною практикою, що свідчить про свідоме схвалення таких злочинів з боку вищого російського командування.Українські правоохоронні органи та міжнародні слідчі групи вже збирають доказову базу для відкриття кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 ККУ).Ми закликаємо світову спільноту посилити тиск на агресора. Кожен подібний випадок має бути зафіксований, а кожен виконавець та командир, який віддав наказ — ідентифікований та покараний.Вічна пам'ять загиблим Героям. Помстимося за кожного.
👁 304 26-03-26 15:19
❗️❗️❗️Навіть у час війни необхідно забезпечити безпеку та стабільне функціонування об'єктів залізничної інфраструктури, наголошуємо на необхідності суворого дотримання законодавства та встановлених правил. Протиправна діяльність на об'єктах залізничної галузі несе серйозну загрозу для громадської безпеки, перешкоджає нормальній роботі транспортної системи, зриває перевізний процес та завдає значних матеріальних збитків.Співробітники правоохоронних органів Харківської області нагадують громадянам, що за вчинення таких дій передбачена відповідальність згідно з чинним законодавством України. Закликаємо всіх громадян неухильно дотримуватися встановлених норм та процедур, а також негайно повідомляти про будь-які підозрілі дії або порушення, що можуть призвести до виникнення загроз безпеці. Недопущення протиправних дій є нашим спільним обов'язком і має стати пріоритетом у щоденній діяльності кожного громадянина та особливо працівника залізничної галузі.Розраховуємо на вашу відповідальність та пильність у забезпеченні безпеки та законності на об'єктах залізничної інфраструктури, а у разі необхідності невідкладно повідомляти на спецлінію «102».❗️❗️❗️