Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Maxliner
Додано 14 лип 2024

Maxliner

@maxlineua
Кількість підписників: 17 065
Фото: 834
Відео: 21
Посилання: 148
Опис:
Особистий канал Макса Михайленко. Політична аналітика, економіка, сатира, Україна, 4-та світова війна, медіа, жесть.
Джерело

Maxliner | Матвієнко: ми маємо перейти в режим найжорсткішої економії, контролюва...

Логотип телеграм спільноти - Maxliner Maxliner @maxlineua
3 780 Охват/переглядів 2025-07-17 16:10 Повідомлення №3990
Матвієнко: ми маємо перейти в режим найжорсткішої економії, контролювати кожен рубль, у тому числі в регіональних бюджетах. Як виглядатиме ця економія? Приклад: підтримку радіоелектронної (!) промисловості скорочено майже в 7 разів з 27 млрд до 4 млрд рублів. Директор урядового Центру макроекономічного аналізу та короткотермінового прогнозування Дмітрій Бєлоусов (брат міністра оборони): "У найближчі місяці заголовки наших новин будуть страшніші за фільми жахів.". Зрозуміти відчайдушні заяви цих діячів неважко: вугілля стоїть, третину шахт зупинено, Китай ще підвищив мита і закупляє вугілля в Австралії без мита. Відповідно - встає і металургія. Ліс - давно все (надули бульбашку "з кіпрським варіантом" викупу акцій банками) Автоперевезення: - 50% перевізників збанкрутували, залізниця: -10%, порти: -5% нафтогаз - або нема прибутку, або його скорочення в рази. Скорочуються надходження від НДС. За незалежними фаховим оцінками - стагнація триває з середини 2023 року, рецесія - з другої половини 2024 року, а в 2025 році поточна динаміка ВВП: -4%. Будівництво - не добилися чергового продовження пільгової іпотеки - покотилося вниз (відома заборгованість забудовників перед банками - $108 млрд, щомісяця зростає на $2,5 млрд, до речі саме такої суми в Москви не вистачило на проект модернізації енергетики в Казахастані, тепер Казахстан сам фінансує проект), продаж легковиків: 30% ділерів збанкрутували: -27%, схожа ситуація з виробництвом, імпортом та продажем вантажівок та сільгосптехніки, зчезло 50% ліків, але 75% населення не вистачає ліків навіть на дженерики та "крейду". Що ж лишається? Добрива, уран, євроскрапка, Індія (не буде злити Трампа) та Китай (упреться?). Фактично не уникнути вже фіксації цін, емісійного забезпечення витрат та гіперінфляції (або/і товарного дефіциту). На думку Путіна, худоба має терпіти і з хрипами повзти на бійню, хоча бачити, що на лисину йому капають, тому і раптом заїкнувся про табу: скорочення військових витрат (40% бюджету, 8,6% від ВВП, довідково, СРСР у 1990 році - 10,9% ВВП). UPD. "Раптом" збанкрутувала Томська область, введено пряме управління. Паралельно: запроваджено 4-денку в метро Єкатеринбурга та на Челябінському електрометалургійному комбінаті (невже на накази Путіна всім плювати?).