Джерело
Maxliner | Як і прогнозувалося оглядачами, які не належать до секти свідків Росст...
11 900 Охват/переглядів
2025-07-13 09:10
Повідомлення №3971
Як і прогнозувалося оглядачами, які не належать до секти свідків Росстату та "повних ресторанів Блумберга", тільки-но збільшений вдвічі дефіцит бюджету РФ - менш ніж за два місяці досяг верхньої межі, а ще ж попереду півроку. За офіційним курсом - це майже $50 млрд (прикметно, що саме на цю суму вже вилучено приватної власності). Або - 1,7% ВВП (при тому, що в середньому економіка РФ зростає на 1%). Або - більше, ніж ліквідна частина резервного фонду (тобто, йому прийшов остаточний гаплик). Всі типи надходжень летять вниз разом за (практично всіма) відповідними галузями. У борг ніхто ззовні не дає, а всередині - щомісячні виплати по боргах досягли 10% від усіх витрат. Що ж робити? Або подальший секвестр і подальша деградація, або примусова різка девальвація і перехід від галопуючої інфляції до гіперінфляції, а також кратне підвищення НДС. Не колись там, а вже - у липні (хоча наступний рівень занурення прогнозувався на вересень). Всі в Кремлі мріють про девальвацію - а вона не получається! Не виходить в Даніли камєнний цвіток! Догралися з дедоларизацією і все висохло, реальний міжвалютний обмін відбувається за межами Росії, крім того ЦБ боровся з інфляцією тиском на курс (щоб здешевити імпортні непродовольчі товари) і теж догрався. При цьому сама інфляція, стимульована продовольчою кризою та величезним підвищенням тарифів - знов рекордно стрибнула в перші тижні липня, а інструментів стримування її фактично не лишилося. Мабуть, девальвацію тепер можна організувати лише примітивним друком купюр чи розсиланням по рахунках десятків трильонів порожніх рублів. З іншого боку все більше намагаються регулювати ціни, вже цілими групами - мабуть, щоби товари остаточно зчезли (майже двох третин ліків немає вже). Іншими словами, в економіці країни-агресора почався штопор.