Джерело
Marus Design UX/UI | Якщо підписані на мене в інсті, то знаєте, що я успішно релокувалася і...
1 010 Охват/переглядів
2026-03-11 10:21
Повідомлення №546
Якщо підписані на мене в інсті, то знаєте, що я успішно релокувалася і обживаюся на новому місці - і от, мабуть, настав час повертати активність в цей канал)Повертаюсь з нещодавнім кейсом, який, впевнена, знайомий багатьом на фрилансі або в аутсорсі:‼️ Клієнт каже вам, що та як намалювати 🤔Тобто, замість того щоб діагностувати проблему та шукати вирішення, вас просять просто намалювати те рішення, яке побачив клієнт як єдине правильне.Це не складно. Бути «руками», які шарять у Фігмі - це найпростіше. Але якщо вам не все одно на результат, то, скоріш за все, ви оціните пропозицію клієнта та за потреби зможете запропонувати кращий варіант. Залежить від клієнта, та у мене був ризик, що мене просто не захочуть слухати, бо у них в уяві все вже очевидно і нема сенсу витрачати час на пошуки.📖 Це мій кейс цього тижня, тож розказую як я вийшла з цієї ситуації.1️⃣ На дзвінку все уважно вислухала. Ставила багато «чому?»: чому ми хочемо це робити, чому саме це, чому саме так. Навіть якщо одразу зрозуміло що це дурня, не сперечаємось. Мета - докопатися до мотивації, бо за словами «в цьому місці має бути ось це» завжди є якась мотивація.2️⃣ Після дзвінка написала в чат з клієнтом фоллоу-ап із задачею. Але не словами клієнта про те, що саме треба намалювати, де і якими компонентами, а як я її інтерпретувала. Яку проблему ми вирішуємо, для кого, яка ціль, і наостанок «Пропозиція UX від Джона: додати такий компонент на ось таку сторінку». Зафіксували таким чином, що першочергове - це проблема, і що пропозиція клієнта - це тільки пропозиція, причому на вашій території (якщо ви UX дизайнер, то пошук UX рішень - саме те, за що вони вам платять, і ця фраза їм про це нагадає).3️⃣ Швидко та високорівнево візуалізувала їхнє рішення, але дуже схематично - мінімум, з яким клієнт може візуалізувати ті ризики, які я буду комунікувати.4️⃣ Прописала ризики з точки зору юзабіліті та продукту. Максимально сухо, уникаючи власних гіпотез та інтерпретацій. Поруч - описала мої пропозиції реалізації. Я це все роблю схемами зі стрілочками на дошці в FigJam, використовуючи за потреби color coding та скріншоти дизайнів.5️⃣ Пропрацювала дизайн пропозицію: те рішення, яке вважаю правильним та аргументованим. Воно вийшло складніше в реалізації ніж те, яке бачив клієнт, але не порушує ніяких принципів і працює на наші цілі. Зробила вайрфрейм (також відмалювала в UI лише один екран, але це не обов’язково). Всі уточнення та деталізація відбувається після погодження. Чому лишаю високорівневим - бо ризик, що клієнт відмовиться, і в такому випадку я принаймні не витратила багато часу на цю пропозицію.✅ Але клієнт все погодив, і тепер я полірую дизайн далі. Чим не саксесс сторі 😁Сподіваюсь, стане у нагоді)