Джерело
Мартин Брест | А насправді зараз у світі здригнулись командири усіх воєнних аеродромі...
8 900 Охват/переглядів
2025-06-02 07:26
Повідомлення №3304
А насправді зараз у світі здригнулись командири усіх воєнних аеродромів. Сильно здригнулись, може і зараз ще охуївають.Напасти на воєнний аеродром та задавити будь які літаки можна було декількома способами. Диверсія зсередини, наприклад. Підкупити/зашантажувати головного техніка, щоб вивів шось з ладу. Складно, дорого, нема гарантії результату.Пряма атака. Дехєра особового складу залєтають на полосу на джипах/бехах і весело розхуярюють красиві бомбери. Малореально, бо як протягнути батальон ЦАХАЛу у передмістя Тегерану? Ніяк.Суперспецназ, як в кіно. Проповз-замінував-підірвав Б-52. В кіно працює відмінно, в реальності... скільки ми знаємо таких успішних операцій? Отож. Шось підірвати можна, але і попрощатися із спезназом теж прийдеться.Авіаудар. Ракетний удар. І там, і там - ППО наземна плюс ППО повітряна. І, мабуть, це і все із реальних сценаріїв воєнного впливу.І така диспозиція не змінювалася півстоліття мінімум. Відповідно і заходи охорони-та-оборони теж. Шикування - патруль заступив - грібок - КПП - ну і МВГ з ПЗРК, як дань сучасності. РЛС крутиться, служба йде.А тут - хуууяк, бажаю здоров'я. Ну вперед, збий маленьку єбалу з автомата,коли вона проноситься через периметр і уходить до стоянки літаків, де немає патруля, грибка, та і МВГ на машині може развє шо потикать своєй "Іглой" в жо... в небо. "А нєбо, містєр, оно огромноє" (с).Роз'їбали п'ять (чи шість, ой не чує баба) аеродромів - і ще пара тисяч по всьому світу рєзко занервували. Це тому, що в нас балістичних ракет немає, а якось викручуватися треба. Ото і викручуємся. Оце "це нова війна" - воно ж не тільки про технології (дрони багато хто будувати вміє, тіко не вірте в те, що Європа хоче в нас купувати тисячі фпв-шок). Це, насамперед, про нову тактику.І не наша проблема, що раніше у тактичному розразунку подавлення аеродрома була ракетна атака та deepstrike, а тепер - Камаз, домік на платформі та стяжки на єбалє. "Круті часи потребують крутих рішень" (с) Джинн з мультика "Аладін". Там, кстаті, теж безпілотник з ШІ був, літаюча ковдра. Охуєнна платформа, мєжду прочім, двох людей підіймає, Дісней, ти диви, дрони передбачив, красавчік))Тому вже зараз починають десь у надрах воєнних міністерств народжуватися потужні документи "Протидія мультироторним засобам ураження воєнних аеродромів, стоянок, сховищ".Все, епоха агента 007 закінчилася, почалася епоха пайки проводів та джоніков. Здригаються командири аеродромів, фури біля парканів виглядають. Маленька жужжаща смерть: чотири гвинти, півтора кілограми пластіда, рама і компаунд. Збовтати, але не змішувати.В який час ми живемо, ох єбать.