Джерело
Роби бізнес укр 🇺🇦 | Усе таки дистанційка - це не так круто, як здавалося на самому початку...
90 Охват/переглядів
2025-05-09 07:02
Повідомлення №3084
Усе таки дистанційка - це не так круто, як здавалося на самому початкуКоли ти співробітник, якому раптом не треба ходити до офісу, витрачати гроші на дорогу, на їжу, час не треба витрачати - віддалена робота це прям круто. А що, прокинувся і ти вже вважай на роботі. Але чи добре це?А якщо ти компанія, ти прибираєш витрати на офіс, відсутність яких насправді дуже допомагає під час усіляких криз. І кожна сторона в такій ідилії існує певний час, доки не починають спливати проблеми.Отже, чому віддалена робота - це погано?1. Нескінченний робочий день. Для співробітників: коли ти їдеш в офіс, у тебе є початок робочого дня. Припустимо, о 9 треба бути в офісі. Коли ти виходиш з офісу і приїжджаєш додому - це кінець робочого дня, і вдома ти можеш розслабитися, подивитися серіал, провести час із сім'єю тощо. Є початок і кінець. Насправді це дуже важливо відчувати. Коли ти весь час працюєш з дому, ця різниця між початком і кінцем дня не завжди відчувається. Ти прокидаєшся і засинаєш уже на роботі. Якщо вас попросять спати в офісі, ви скажете, що це божевілля, але на віддаленій роботі ви саме цим і займаєтеся. Звісно, це можна виправити. Можна влаштувати собі якісь ритуали, які допомагають зрозуміти, щоб робочий день ще не розпочався або що він уже закінчився. Наприклад, вимкнути ноутбук і прибрати шафу. Поки він на столі велика ймовірність відкрити його о 12 ночі, щоб щось там зробити. Для компанії: нескінченний робочий день - охріненний привід зривати дедлайни. Що таке «час», коли є нескінченність? Плюс у співробітників створюється чітке відчуття, що вони занадто багато на вас працюють. Усі принади роботи вдома на кшталт 15 хвилин полежати на ліжку після їжі, поспілкуватися з чоловіком чи дружиною під час кави тощо - теж вважаються за робочий час. 2. Комунікаційні проблеми.Для співробітників: ви пробували бути 5 років на віддаленці, а потім вийти в офіс? Ну, спробуйте. Відчуття, як у Джорджа з Джунглів. Для компанії: на віддаленій роботі набагато складніше підтримувати загальне бачення, давати це бачення співробітникам і тримати зв'язок з усіма відразу. Ти прийшов до офісу, прокричав слоган компанії, поспілкувався з деякими співробітниками і конект налагоджено. Якщо все віддалено, треба призначати дзвінки, запросити всіх, якось ще відстежити, що вони уважно слухають. Ну, загалом, є проблеми.Насправді проблем багато, як і плюсів. Але про плюси віддаленої роботи не хочу зараз говорити. При цьому рішення для компанії, як завжди, знаходиться десь посередині. Мікс між офісом і віддаленою роботою - найкраще рішення.1. У тебе і офіс є, куди ходять співробітники або хоча б тільки керівництво і деякі відділи.2. І з іншого боку, нерозумно втрачати хорошого співробітника, тому що він живе не в твоєму місті.Комбінуй і володарюй.