Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів
Додано 14 лип 2024

Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів

@lomako_oleksandr
Кількість підписників: 3 341
Фото: 1,970
Відео: 107
Посилання: 312
Опис:
Політик. Виконуючий обов‘язки Чернігівського міського голови (2023-24)

👥 Кількість підписників

3 341
Середній/День:: -3
Середній/Тиждень:: -14
Середній/Місяць:: -36

👁️ Середній перегляд на повідомлення

4 518
Середній/День:: 4,500
Середній/Тиждень:: 3,721
ERR: 135.23%

📊 Кількість повідомлень на день

0.2
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Рішення суду: свавілля Брижинського коштує Чернігову сотні тисяч гривеньНачальник МВА Брижинський заблокував оплату перевізникам за вже виконану роботу. Місто втратило гроші. Суд визнав це порушенням. Чи буде чиновник покараний?Пам‘ятаєте, як в травні минулого року в Чернігові рішенням начальника МВА зупинився громадський транспорт? Тоді Брижинський відмовлявся оплачувати виконану роботу перевізниками. Пізніше ситуація повторилася. В листопаді 2024 року в.о міського голови Олександр Ломако публічно заявив, що «самодур з військової адміністрації блокує платежі по харчуванню в дитячих садочках, допомогу ЗСУ та ветеранам та виконану роботу в сфері громадського транспорту» - https://suspilne.media/chernihiv/877987-lomako-zaaviv-so-cernigivska-mva-ne-zatverdzue-zmini-do-budzetu-ak-komentue-situaciu-brizinskij/ Пізніше Ломако заявив, що блокування важливих платежів супроводжувалося ультиматумом військових адміністрацій. ❗️ Фактично йшлося про шантаж міста: або відставка обраного керівника, або зупинка транспорту, дитсадочків і допомоги армії. «Вони взяли місто в заручники. Ціна - моя посада». Щоб не допустити зупинку садочків, транспорту, допомогу армії та багато інших напрямків Олександр Ломако попросив депутатів підтримати його відставку.Варто підкреслити: платежі були заблоковані не через «обʼєктивні причини», а виключно як інструмент тиску. Бо одразу після відставки всі вони раптово стали можливими. Цікаво, що більшість з них збільшилися (наприклад, вартість тролейбусів зросла на 1,5 млн грн). Але відмовився оплачувати виконану роботу перевізників. Загальна сума по чотирьом операторам ринку - 20 млн грн. Перевізники з цим «кидком» МВА справедливо не погодилися. І звернулися до суду. І ось уже є перше рішення. Північний апеляційний господарський суд поставив крапку в цій справі.Очікувано, суд зобов‘язав сплатити заборгованість. І не тільки її, а додатково 3% річних. А крім того, послуги юристів і судовий збір. Це на 110 тис грн більше, ніж мало бути сплачено в грудні, коли були фактично виконані роботи. Тобто місто було зобовʼязане заплатити у будь-якому разі. Але через дії Брижинського заплатить більше - за штрафи, відсотки і юристів. Поки це рішення лише по одному із чотирьох перевізників. Ще близько 40 тисяч на послуги юристів витратило управління транспорту. Цікаво, додаткові 150 тисяч гривень лише по цьому позову заплатить бюджет міста, а не чиновник, чиє свавілля призвело до цих витрат. ‼️Принципово важливо: додаткові 150 тисяч гривень заплатить не чиновник, який ухвалив незаконне рішення, а бюджет міста. Тобто - всі чернігівці.Тобто, крім зарплат та мільйонних премій, ціна існування адміністрації Брижинського для міста - це ще штрафи за його непрофесійні рішення, які шкодять громаді. Адже несплачені кошти перевізнику - це заробітні плати водіям (мешканцям міста), це заборгованість за паливо та комплектуючі, це удар по місцевому бізнесу, якому і так важко виживати та платити податки в умовах воєнного часу. І це лише приклад, як від діяльності Брижинського потерпає місто. Знову набуває актуальності риторичне запитання - скільки ще чернігівці мають платити за непрофесійність військової адміністрації, керівник якої нахабно знущається з усього міста? P.S. Попри явне порушення закону, розпорядженням начальника ОВА Чауса Брижинський отримав премію. А своїм розпорядженням в бюджеті на 2026 рік збільшив фінансування до 12 млн 241 тис грн. Ці кошти заплатять чернігівці.
Звільнення Василя Малюка з посади голови СБУ викликає справедливі запитанняТак, через одержимий фокус на політику, а не на безпеку, у Чернігівщини до Служби безпеки України сформувалося досить негативне ставлення. І це зрозуміло 👇Служба закрила очі на халатність начальників військових адміністрацій, які допустили проведення виставки бойових дронів у Драмтеатрі. Натомість місяцями переслідувала депутатів міської ради — зриваючи сесії та нищачи місцеве самоврядування.Цю ганебну сторінку обов’язково потрібно перегорнути.❗️Але об’єктивно, на рівні держави у війні СБУ відіграє надзвичайно важливу роль. Геніальні спецоперації (зокрема, «Павутина») та подвиги підрозділу «Альфа» вже стали історією. І це разюче контрастує з тим, якою була СБУ напередодні вторгнення: провалена підготовка і ганебне зникнення тодішнього очільника служби Івана Баканова у перші дні після 24 лютого.Тож які підстави для зміни ефективно працюючого керівника?Чи роблять такі кадрові рішення державу сильнішою?І чи не досить кадрових експериментів під час війни?‼️У війні перемагає ефективність, а не слухняність оточення.
Рефлексії 2025 року: ЧернігівНа Чернігівщині криза влади має ім‘я та прізвища: начальники військових адміністрацій абсолютно не відповідають займаним посадам. Війна для них стала універсальним виправданням — для бездіяльності, непрозорості та відверто дурних рішень. Парадокс, але попри наявність у місті одразу двох військових адміністрацій, у 2025 році чернігівці відчували себе менш захищеними.В місті уся влада фактично зосереджена в руках призначеного чиновника. Брижинський, до якого мешканці міста ставляться відверто негативно (схоже, це взаємно), одноосібно розпоряджається бюджетом, роздає землю своєму оточенню та поводиться як дрібний царьок. Це — приклад узурпації влади в країні і це шкодить, адже демократія важлива, особливо, під час війни.Місцеве самоврядування в Чернігові фактично перестало існувати. Сесії міської ради перетворилися на формальність, депутатів, обраних громадою, усунули від впливу на реальні процеси в місті. За одноосібного керівництва містом Брижинським система управління деградувала настільки, що найбільш обговорюваним «рішенням року» став сквер імені Трампа.Найгірше — це не помилки. Найгірше — коли абсурд стає нормою.Я знаю, що чернігівці чекають на повернення нормальної влади в нашому місті. Але вибори під час війни — погана ідея. Спочатку має бути стійке припинення вогню. Уже потім містяни дадуть справедливу оцінку тому, що відбувається з Черніговом останні роки.2025 рік показав просту річ: кількість посадовців, відповідальних за безпеку, не дорівнює якості управління. Негативні наслідки цього експерименту відчуває все місто. І це те, що нам разом доведеться виправляти після війни.
Тиждень до завершення року. Спливає кінцевий термін ухвалення бюджету Чернігова на 2026 рік. Рішення немає. Відповідальна зе це військова адміністрація мовичть.Схоже, там затягують до Різдва, щоб тихо протягнути потрібний варіант бюджету. Замість захисту міста - премії та інші забаганки чиновників військової адміністрації. Нагадаю, за весь 2025 рік Брижинський не виділив жодної гривні на посилення протиповітряної оборони поблизу Чернігова.Не купив жодного(!) антишахедного дрона - кошти на них і далі змушені збирати волонтери.Навіть під час масованих обстрілів міста та об’єктів критичної інфраструктури бюджетні кошти спрямовувалися куди завгодно, але не на захист неба над Черніговом. Звернення військових щодо посилення спроможностей - ігноруються.Наведу один приклад. Військова частина, якій місто активно допомогло за мого керівництва. Її службовці збили не одну тисячу (!!!) ворожих цілей в небі. Так от у 2025 році вони зверталися до Брижинського щодо виділення коштів кілька разів. В Брижинського просто поставили військових в ігнор. І це людина, яка ще називає себе військовим адміністратором. Це все, що потрібно знати про компетентність призначених згори чиновників. Їх цікавить не захист землі Чернігова, а її дерибан. Справа в тім, що порішати через суд і наділити себе усіма правами одноосібно вирішувати, яким буде бюджет - це ще не все. Вся відповідальність лягає теж на одну особу, яка до фінансів має таке ж відношення, як морська свинка до моря. Минулого тижня, у властивій цинічній манері, Брижинський заявив, що не вносить правок до свого проекту бюджету, бо «до нього ніхто не звертався». Я так розумію, треба було ходити по ресторанах, шукати начальника.❗️Тому звертаюся до цих будяків публічно:Не треба випробовувати терпіння чернігівців! Відволічіться від дерибану міста! Спрямуйте кошти на захист неба! На підтримку частини, що захищають Чернігів та наше прикордоння! Негайно потрібно збільшити матеріальне забезпечення наших вихователів дитсадочків. Кошти на захист критичної інфраструктури, укриття, генератори в школах і садочках… Це все має бути у вчасно затвердженому бюджету громади на 2026 рік. Це не предмет дискусій, а питання виживання Чернігова!Головна вимога чернігівців проста і зрозуміла: кошти громади мають іти на захист міста, а не на премії та інші забаганки чиновників військової адміністрації.Відірвіться від корита! Почніть працювати для Чернігова, або йдіть геть!
ПДВ для ФОПів - шлях до масового закриття бізнесу.Громада Чернігова не мовчатиме!Мінфін вже опублікував законопроєкт, за яким до 2027 року ФОПи на спрощеній системі з річним оборотом понад 1 млн грн зобов’яжуть реєструватися платниками ПДВ. Сьогодні в Україні за системою спрощеного оподаткування працює майже 2 мільйони ФОПів та мільйони найманих працівників.Лише у 2024 році підприємці сплатили до місцевих бюджетів понад 55 млрд грн.Бюджет Чернігова отримав від ФОПів 663,2 млн грн у 2024 році та 553,9 млн грн за 9 місяців 2025 року.Запровадження ПДВ збільшить пряме податкове навантаження для фізичних осіб - підприємців щонайменше у три рази (ефективна ставка оподаткування зросте з 7% до 22%), а також змусить підприємців нести додаткові витрати на адміністрування бізнесу, зокрема через необхідність залучення висококваліфікованих бухгалтерів. У підсумку це неминуче призведе до суттєвого зростання вартості товарів і послуг для населення. 📉Такі зміни призведуть до масового припинення діяльності малого бізнесу, зростання рівня безробіття та розширення тіньового сектору економіки, а також до посилення соціальної напруги в суспільстві.❗️Саме тому сьогодні я зареєстрував проект звернення від громади Чернігова до Верховної Ради, Кабінету Міністрів і Міністерства фінансів.У зверненні - чітка позиція громади: • не допустити запровадження ПДВ для ФОПів; • зберегти спрощену систему оподаткування; • забезпечити відкритий діалог щодо будь-яких змін у податковій політиці.🤝Захист малого бізнесу - це захист громад, економіки та України.
Проект бюджету міста на 2026 рік шокував чернігівців.Минуло два тижні. Жодної реакції.Замість виправлень - тиша. І зневага до громади.Нагадаю про головне:У проекті бюджету Чернігова на 2026 рік не передбачено жодної гривніна посилення протиповітряної оборони,на придбання антишахедних дронів,і на допомогу підрозділам, які прикривають небо над Черніговом.На найголовніше - 0 гривень.І це рішення ухвалене одноосібно.Нагадаю: згідно з абсурдним рішенням суду,складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього і забезпечення виконання - це одноосібні повноваження військового адміністратора Брижинського.Аналіз проєкту показує: для чиновника, який мав би відповідати за безпеку міста, війна, схоже, вже закінчилася.Адже окрім повної відсутності фінансування ППО, у бюджеті ми бачимо: • придбання генераторів для закладів освіти - 0 грн • ремонт укриттів у місті - 0 грн • захист об’єктів критичної інфраструктури - 0 грн • створення сучасних предметних кабінетів у ліцеях - 0 грн • розширення та модернізацію укриттів у школах і садочках - 0 грн • муніципальні доплати вихователям дитсадків та ПТУ - 0 грн • пільгові перевезення пенсіонерів - 0 грнІ водночас у цьому ж бюджеті передбачено 12,1 мільйона гривень на зарплати та премії чиновникам військової адміністрації,які з незрозумілих причин фінансуються коштом громади Чернігова.Це все, що потрібно знати про відповідність посаді, рівень компетентності та ступінь відповідальності призначеного згори чиновника.❗️ ❗️ ❗️ Громада вимагає негайного перегляду проекту бюджету.Фінансування безпеки, освіти, критичної інфраструктури - це не предмет дискусії, а питання виживання Чернігова.Місто не має права залишитися беззахисним!
Місто під постійними обстрілами, а військова адміністрація забула про ППО, але на премії собі — гроші знайшли.Що найбільше сьогодні турбує чернігівців? Безпека.Але страх у людей не тільки через вибухи. Поки ті, хто відповідає за безпеку ховаються, люди лишаються без відповідей на головні запитання:• Куди пішли мільйони, виділені на оборону?• Чому місто не отримує захисту?• Що з укриттями? • Чому бюджет не купує дрони-перехоплювачі Шахедів? • Чому на посилення ППО, яка з останніх сил прикриває Чернігів, не передбачено жодної копійки? Люди думають, що дрони-перехоплювачі купує військова адміністрація. Насправді їх купують волонтери.❗️❗️❗️Я скажу відкрито те, що ці чиновники приховують:На ППО для Чернігова з бюджету міста Брижинський не дав ні копійки.Більше того, в коментарі для ЗМІ військовий адміністратор традиційно сховав голову в пісок. Брижинський каже, що питаннями ППО та захисту міста він не займається, а кому не подобається така позиція - хай йдуть воювати замість нього.А чим же він так зайнятий, якщо питання його захисту - не його повноваження? В адміністрації Брижинського: • дерибанять землю для свого «зеленого» оточення;• повчають освітян як працювати;• виписують собі та оточенню багатотисячні премії «під ялинку» Про ППО там нічого немає. Про безпеку міста — теж. Про звітність за бюджетні гроші — тиша.Крадуть. Мовчать. Ховаються. Ще раз: за рік міська військова адміністрація так і не виділила коштів на посилення ППО, а в останньому кварталі взагалі практично припинила підтримку ЗСУ з бюджету. Чернігів тримається не завдяки цим «будякам», а завдяки армії та нашим людям, їхній стійкості та вірі. І наше місто заслуговує на владу, яка тримає слово, працює в інтересах громади та думає про захист, а не про власне збагачення.
Бюджет від Брижинського: 0 на безпеку, 0 на дітей, 0 на місто, МІЛЬЙОНИ на премії собі Вчора депутати отримали на пошту проект бюджету Чернігівської громади на 2026 рік.Нагадаю: згідно з абсурдними рішеннями судів, уже півтора року - з жовтня 2024-го - бюджет міста є ОДНООСІБНИМИ повноваженнями начальника військової адміністрації Брижинського.Перший стислий огляд документу - шокує.Якщо коротко: війна для цього чиновника вже закінчилася. Його цікавить лише дерибан.Аналіз бюджету - це вирок БрижинськомуУ проекті бюджету на 2025 рік, який готується під моїм головуванням, на підтримку ЗСУ було передбачено 370 млн грн. Ця цифра ще більше зросла протягом року за рахунок збільшення доходів.У проекті Брижинського-2026 - 69,9 млн грн.При цьому: • доходи, закладені фінуправлінням у 2025 році: 3,6 млрд грн, • доходи, закладені у проекті Брижинського у 2026 році: 4,4 млрд грнТобто сумлінні платники податків дали місту +800 млн грн, а витрати на ЗСУ начальник МВА урізав на 300 млн грн.Це не помилка. Це – свідоме рішення проти захисників і проти громади.0 грн на безпеку міста, освіту й базові потреби чернігівцівУ проекті бюджету Брижинського передбачено 0 гривень на: • придбання генераторів для закладів освіти • ремонт укриттів у місті • захист критичної інфраструктури • створення сучасних предметних кабінетів у ліцеях • розширення та модернізацію укриттів у школах і садочках • муніципальні доплати вихователям дитсадків та ПТУ • пільгові перевезення пенсіонерів • підготовку міста до можливих надзвичайних ситуацій • підтримку комунальних підприємствЦе не просто нулі у графах - це байдужість до всього, що важливе чернігівцям!І так, сам документ вкотре підтверджує:Брижинський - повний нуль у розумінні реальних проблем Чернігова та чернігівців.Куди ж гроші знайшлися? Зарплати і премії самим собіУ той час, коли укриття, пенсіонери, освіта та безпека - «0 грн»,на утримання апарату та премії Брижинському й «40 його нероб» закладено 12,1 млн грн.12,1 млн грн на премії чиновникам, які знущаються з громади і не зробили жодного реального кроку для міста.Питань до Брижинського після такого документа в мене немаєПереконаний, що вони з’являться у контролюючих і правоохоронних органів.Бо за такі дії проти громади відповідальність — обов’язково буде.
Хто блокує доплати вихователям: офіційна відповідь на петиціюШановні чернігівці!Ми отримали офіційну відповідь на нашу петицію про муніципальні доплати «за роботу в несприятливих умовах» для працівників дитсадків і ПТУ.❗️Коротко:Муніципальну доплату блокує особисто начальник міської військової адміністрації Брижинський.Нагадаю, держава запровадила доплати вчителям за важку роботу під час війни. Справедливо, щоб аналогічні доплати отримували й ті, хто відповідає за безпеку наших дітей не лише в школах. Звертаю увагу, що сьогодні працівники ЗДО отримують на руки мізерні - 7–8 тис. грн на місяць.Щодня - тривоги. Щодня - укриття. Щодня - відповідальність.В цей же час, чиновники військової адміністрації регулярно виписують собі мільйонні премії і надбавки за рахунок громади. Тому чернігівці зібрали необхідну кількість голосів під моєю петицією, щоб привернути увагу до цього питання.У відповіді управління освіти повідомляє, що неодноразово зверталося з цього питання та просило виділити відповідні кошти. Але Брижинський навіть не відповів на звернення (!!!).Нагадаю, що згідно з рішенням суду бюджет міста та зміни до нього ухвалює своїми розпорядженнями одноосібно начальник військової адміністрації. Як бачимо, цей чиновник не чує громаду, не чує освітян і ігнорує звернення. Можливо, як раніше вчителям, він запропонує і вихователям дитячих садочків, яким не подобається 7 тис. грн зарплати, їхати попрацювати в Покровську?Інформую, що на підтримку петиції надішлю звернення до виконавчого комітету та фінансового управління: під час підготовки проекту бюджету на 2026 рік обов’язково врахувати доплати працівникам ЗДО та ПТУ «за роботу в несприятливих умовах» у розмірі 2600 грн/міс (як передбачено постановою Кабінету Міністрів № 1515).Хто блокує - вже всім відомо. Хто платить ціну - вихователі та діти в укриттях. Це має припинитися. Чернігів своє слово сказав! І це слово буде почутим!
Підтримайте петицію: муніципальні доплати за роботу в «несприятливих умовах»Ще 27 серпня я направив звернення щодо внесення МВА змін до бюджету для встановлення муніципальної доплати вихователям дитячих садків і працівникам ПТУ «за роботу в несприятливих умовах». Це - повторна ініціатива: у лютому наша фракція спільно з управлінням освіти вже пропонувала доплату +1300 грн/міс, але військова адміністрація її відхилила. Враховуючи відсутність реакції вже понад три тижні, зареєстрував аналогічну петицію.Чому це необхідно: • Йдеться про аналогічні надбавки, як отримують вчителі за роботу «несприятливих умовах». Тобто, має бути єдиний стандарт для тих, хто щодня забезпечує навчання й безпеку дітей - від дитсадка до профосвіти. У дитсадках це постійні тривоги, укриття, відповідальність за найменших: за хвилини зібрати групу, вивести, повернути. • При цьому, в середньому вихователі отримують «на руки» 7-8 тис грн. - цього явно недостатньо за таких навантажень і відповідальності.Це не «бонус», а чесна оплата за постійні ризики та додаткову відповідальність.За тиждень - День вихователя. Вдячність міста має виражатися не в красивих словах, а у рішеннях і платіжних відомостях.❗️❗️❗️Підтримайте петицію:👉 «Щодо встановлення муніципальних доплат для працівників дитсадків та ПТУ міста»Підписати: https://petition.e-dem.ua/chernihiv/petition/view/2307Кожен підпис - це крок громади до поваги в платіжках для тих, хто тримає щоденний безпековий щит дитинства.