Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖
Додано 14 лип 2024

Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖

@lisik_notes
Кількість підписників: 2 983
Фото: 41
Відео: 2
Посилання: 104
Опис:
Працюю маркетологом в продуктовому-ІТ (Genesis) та розвиваю видавництво настільних ігор gamesly.com.ua Ділюсь своїми знахідками та думками на теми ІТ-продуктів, маркетингу, економіки та бізнесу. Реклами не продаю. Автор - @sashalis3
Джерело

Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖 | Недавно продав квартиру, яку купляв під інвестицію. Продав через прогр...

Логотип телеграм спільноти - Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖 Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖 @lisik_notes
1 940 Охват/переглядів 2025-01-28 19:51 Повідомлення №340
Недавно продав квартиру, яку купляв під інвестицію. Продав через програму єОселя. Цікавий досвід, тому хочу поділитись тутНагадаю, що єОселя, це програма від держави з низькими відсотками (3% на 20 років може бути) на певне житло для певних категорій населення.Так от, як це виглядає з точки зору продавця нерухомості під таку програму:1. Клієнт дивиться квартиру і попередньо дізнається чи вона підходить під програму. Якщо так — дає завдаток і починає оформлення документів.2. Клієнт збирає всі документи на квартиру + робить оцінку нерухомості. І подає документи в банк.3. Орієнтовно 2-3 тижні банк розглядає документи і дає рішення «Погоджено» кредитування чи ні.4. Після погодження банком треба чекати ще близько 2-х місяців на виділення коштів. 5. Через 2 місяці банк виділяє кошти. Всі разом їдемо до нотаріуса оформляти договір. Формально укладається два договори одночасно. Договір №1 — купівля продаж між продавцем і покупцем. Договір №2 — договір іпотеки і застави майна між покупцем і банком.Бінго, квартира продана!Тепер до нюансів:№1: Банк видає кредит покупцю на суму оцінки. Якщо оцінка вище - покупець покриває різницю з власної кишені (і це нормальна практика)№2: Покупець дає 20% початкового внеску одразу готівкою під час підписання договору. Решта 80% у гривнях зараховуються на рахунок продавця№ 3. Зазвичай між покупцем і продавцем існує домовленість про покриття курсової різниці між тим що зайшло на рахунок і скільки реальних доларів можна купити. Але це вже як домовитесь:)Загалом, нічого страшного немає. Найбільший мінус це очікування коштів від банку. А все решта — цілком окей для мене, як для продавця.А взагалі — єОселя дуже хороша програма як на мене.Якби я мав можливість отримати такий кредит під 3%, то я би брав не задумуючись. Навіть з усіма комісіями і податками це дуже вигідна історія, як на мене👀