Джерело
Леонід Нєвзлін | Сімнадцятий день війни. Витрачено 16,5 млрд доларів. Знищено 90% іранс...
375 Охват/переглядів
2026-03-16 09:56
Повідомлення №1971
Сімнадцятий день війни. Витрачено 16,5 млрд доларів. Знищено 90% іранської ППО, весь флот, вбиті ключові генерали КВІР. Вбитий верховний лідер Алі Хаменеї.І при цьому Іран продовжує стріляти.Дані, що накопичилися станом на 16 березня, малюють складну картину. Коаліція США та Ізраїлю домінує в повітрі й на морі — це беззаперечно. Але Іран знайшов спосіб залишатися у війні. Касетні бойові частини — приблизно половина всіх ракет по Ізраїлю — розкидають суббоєприпаси на вісім кілометрів і методично виснажують цивільне населення. Ізраїльська ППО перехоплює 85–90% ударів. Водночас кожна ніч оборони обходиться у 285 млн доларів.Ормузька протока закрита з 4 березня. Нафта зросла на 68%, а світовий видобуток скоротився на вісім мільйонів барелів на добу. Розвідка США попереджає: частину урану було вивезено ще перед війною 2025 року і вона залишається в невідомому місці, а запаси, що лишилися в Ісфагані, потенційно доступні режиму. Реальний відкат ядерної програми — можливо, місяці, а не роки.Восьмого березня в Ірані обрано нового верховного лідера. Армія і КВІР негайно присягнули йому.Трамп обіцяв коротку війну. Її немає. Це не означає, що коаліція програє — вона завдає Ірану безпрецедентних збитків. Але це точно не швидка перемога. А повільна війна із закритим Ормузом і наростаючим економічним тиском на весь світ — це зовсім інша історія, ніж та, що планувалася.Питання в тому, чи готовий Трамп іти до кінця.Підписатися: Леонід Нєвзлін