‼️РУБРИКА "ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ"‼️🤔 Питання: Чи може стати членом організації іноземець, який не має тимчасової або постійної посвідки? Який, наприклад, приїзжав на навчання- тренінг, а постійно проживає у своїй країні.📖Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про громадські об'єднання" від 22.03.2012 року № 4572-VI (далі - ЗУ № 4572) "Членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути особи, визначені частиною першою статті 7 цього Закону, які досягли 14 років".📖Згідно з ч. 1 ст. 7 ЗУ № 4572 "Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років".📖Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 року № 3773-VI (далі - ЗУ № 3773) "іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, - іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні".📖У свою чергу, згідно з п. 9 ч. 1 ст. 1 ЗУ № 3773 "іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, - іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України протягом дії візи або на період, установлений законодавством чи міжнародним договором України, або якщо строк їх перебування на території України продовжено в установленому порядку".🚗🛩В'їзд в Україну іноземців відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ № 3773 здійснюється на підставі:а) паспортного документа і візи (для візового режиму в'їзду);б) посвідки на постійне/тимчасове проживання (для випадків, коли наявні підстави їх отримання (імміграція, працевлаштування, навчання тощо);в) проїзного документа для виїзду за кордон (для біженців);г) паспортного документа та військово-облікового документа (службового посвідчення) військовослужбовця (для осіб, які проходять військову службу за контрактом);ґ) паспортним документом або іншим документом, якщо це передбачено міжнародним договором України (для безвізового режиму в'їзду).🧐Таким чином, для цілей набуття іноземцем статусу члена громадського об'єднання (громадської організації/спілки) йому достатньо і тимчасового перебування на території України з дотриманням наступних умов:1) Таке перебування ґрунтується на законних підставах (наявні документи для в'їзду в Україну);2) Таке перебування здійснюється у період набуття статусу члена громадського об'єднання (громадської організації/спілки) (перебуваючи в Україні іноземець подає заяву на членство у порядку, визначеному статутом відповідного громадського об'єднання).🤓Отже ТАК, іноземець, який не має тимчасової або постійної посвідки, постійно проживає у своїй країні і, наприклад, приїзжав в Україну на навчання - тренінг (якщо це відбулось з дотриманням, зокрема, норм ЗУ № 3773) має право на отримання статусу члена громадського об'єднання (громадської організації/спілки), зареєстрованого в Україні.Автор поста: Черняченко Дмитро
‼️Милі неприбуткові організації, які оголошують тендери!❌Забудьте про таке "рекомендаційні листи"✅Так колись це було актуально та модно - вважалось, що це додає бали кандидатам 👀Але зараз я бачу таку вимогу лише в окремих тендерах і при цьому 99% з них самі кажуть, що то не обов'язкові документи для подачі 🤯Але є отой 1%, який вважає, що треба обов'язково дати рекомендації ❌Сьогодні я відмовилась від участі у такому тендері - пояснюю чому 👉Війна стала більше жорсткою, життя стає на першому місці.👉У кожного нормального фахівця є своя база клієнтів, які періодично до нього звертаються. Тому якщо фахівець відволікається на подачу документів на тендер, він має розуміти, нащо та скільки він втратить часу на цю підготовку. 👉Моя команда навіть при самому гіршому розкладі має замовлення на 1 місяць вперед, бо ми працюємо якісно, враховуємо дедлайни та ставимо помірковані ціни.👉Рівень мене та моєї команди видно у резюме - хто є/були замовниками . У нас ВЖЕ Є ІМЯ. Його НЕ потрібно доказувати. 👉Громадський сектор - це маленьке село, усі всіх знають, при бажанні можна спитати тих неприбуткових, які є в моєму резюме, чи у резюме когось з команди.👉Я не стидаюсь та залишаю у резюме навіть тих неприбуткових, з якими ми розійшлись не добре (у 99% вони ще нам щось по коштам винні), тому оцінку можете отримувати різну. 👉Отримання рекомендації вважаю зайвим витрачанням часу - свого та тих неприбуткових, до яких буду звертатись за цим.👉Так, колись я брала рекомендації, але це кожен раз супроводжувалось доволі великою бюрократією, узгодженнями оцих листів, тому це мене втомлювало.👉У рекомендації доволі складно та довго описати усі питання, усі моменти, які закриває залучений фахівець, а писати рекомендацію "Юрист нормас. Піде" - це не той рівень, який очікують під час розгляду тендеру.👉Донори вже не вимагають рекомендації, як обов'язковий документ, навіть більше - самі донорські організації залучають у більшості випадків по стандартному пакету документів. 👉У нас НЕМАЄ у команді особи, яка б окремо готувала пакети документів по тендеру. Чому НЕМАЄ? Щоб тримати ціну у тій площині, що Вам підходить. Якщо залучити якусь людину на цей напрямок, то вартість послуг має включати і оплату цієї людини. Тому Ви не виграєте. 👉Я сама звикла боротись з бюрократію влади чи донорів, а не підтримувати її на будь якому рівні. 🤝Тому милі мої, якщо чекаєте/хочете, щоб саме я подавалась на Ваш тендер, убирайте/НЕ пишіть зайвих вимог - не робіть оці "умнічання" щодо пакету документів.😂Фахівці по закупівлям, інколи здається, що Ви назло ускладнюєте процедуру, щоб керівник Вашої організації бачив наскільки Ви потрібна людина. По секрету - це можна доказати йому і без таких бюрократичних вимог. 💋Ну Ви зрозуміли? Хочете нас - НЕ виносіть нам мізки на етапі подачі документів. І так бюрократії АЖ занадто в Україні під час активної фази війни. 📑Якщо чесно, усі і так розуміють, що відбувається з цими листами рекомендації) 😂PS Колись я хотіла піти на одне політичне навчання представників громсектора, то навіть отримала рекомендацію одного з діючого на той міністра (профільного для мене). Витратила купу часу. А на навчання мене не взяли. З тих пір не переношу оці всі вимоги.Авторка Вірьовкіна Лілія
‼️‼️РУБРИКА "ЦИФРИ ТА ЧИСЛА"‼️🔝В інтернеті кажуть, що з 28.08.2025, з дати втрати чинності Господарського кодексу України, не потрібно вести штатний розпис 🤓Ми НЕ згодні, тому сьогодні згадаємо мінімум 1 нормативно правовий акт, яким закріплюється обов'язок ведення штатного розпису та який буде чинним після 28.08.2025 року 📎Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, закріплений Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 29.12.2004 N 336 https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0336203-04#Text 👉"Конкретний перелік посадових обов'язків визначається посадовими інструкціями керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, які розробляють і затверджують на основі Довідника роботодавці, ураховуючи конкретні Завдання та обов'язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації."👉"Посадові інструкції складаються для працівників усіх посад, що зазначені в штатному розписі."👉"16. У всіх записах про виконувані роботи (штатний розпис, запис до трудових книжок тощо) слід вживати повну назву професії (посади) відповідно до Довідника, включаючи кваліфікаційну категорію, наприклад: "Художник-конструктор (дизайнер) I категорії". 📑І далі згадування про штатний розпис є серед опису різних посад. 🤷♀️Так, для неприбуткових організацій не закріплено чіткої форми штатного розпису, можна сформувати свою.‼️Але назва документа "штатний розпис" та загальні вимоги до цього документа таки залишаються у деяких нормативно правових актах і після 28.08.2025 року Авторка Вірьовкіна Лілія
‼️‼️РУБРИКА "КЕЙСИ"‼️🤓Серед неприбуткових організацій, які до нас звертаються, вкрай невелика кількість працює з готівкою.📖Розглянемо основні перешкоди, що утримують неприбутківців від роботи з готівкою:✍️Розробка внутрішніх документівНеприбутковим організаціям необхідно розробити пакет внутрішніх документів відповідно до п. 12 та п. 50 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, що затверджено Постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 (далі - Постанова ПНБУ №148), зокрема:Порядок оприбуткування готівки в касі з урахуванням особливостей роботи організації;Порядок розрахунку ліміту каси з врахуванням строків здавання готівки до банку.👉Облаштування касиНеприбуткові організації зобов'язані мати касу - приміщення або місце для здійснення готівкових розрахунків, приймання, видачі та зберігання готівки. Хоча конкретних вимог щодо каси законодавство України не містить, керівник несе повну відповідальність за схоронність коштів, а тому в інтересах керівника здійснити усі належні дії з облаштування такого приміщення."38. Установи/підприємства зобов'язані мати касу, а їх керівники зобов'язані забезпечити облаштування цієї каси та зберігання готівки у ній. Керівники несуть відповідальність у встановленому законодавством України порядку за нестворення умов для забезпечення схоронності коштів під час їх зберігання і транспортування."🔎Призначення касираТакож є обов'язковою наявність особи-працівника, що буде здійснювати касові операцій — касира. Функції касира може здійснювати будь-який працівник або навіть керівник організації, але обов'язково це має бути працівник з укладенням договору про повну матеріальну відповідальність та за письмовим розпорядженням керівника."45. ...Установи/підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов'язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника."🤔Складний документообігОперації з готівкою потребують ретельного ведення касових документів, дотримання строків здавання коштів до банку та організації інкасації та інших особливостей . ‼️УВАГА: ШТРАФНІ САНКЦІЇ‼️🚨За порушення касової дисципліни передбачені серйозні штрафи згідно з КУпАП:Стаття 163-15 - порушення порядку готівкових розрахунків:перше порушення: штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадянповторне порушення протягом року: від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумівСтаття 164-2 - порушення законодавства з фінансових питань (включно з несвоєчасним проведенням інвентаризації грошових коштів):перше порушення: штраф від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадянповторне порушення протягом року: від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумівАвтор Валієв Валерій
‼️‼️РУБРИКА "КЕЙСИ"‼️❓Хтось з читачів питав, наскільки часто залучають у статутну діяльність неприбуткові організації фахівців по договору ЦПД та як до цього відноситься податкова 🤓Наш досвід = 🔝ПОСТІЙНО ЗАЛУЧАЮТЬ ЦПД ТА ФОПІВ. ✅На даний час ДПС України відноситься до цього спокійно, є навіть їх письмові роз'яснення з цього приводу, що залучення виконавців по договору ЦПД не є порушенням вимог положень Податкового кодексу України щодо статусу неприбутковості🤔У нас ще не було кейсу, де б ДПС України визнала порушенням п. 133.4 ст 133. ПКУ залучення фахівців у статутну діяльність неприбуткової організації по договору ЦПД. Якщо у когось є такий кейс, звертайтесь! 😵💫Але спід час залучення фахівців по ЦПД можна зробити помилки, які дадуть ДПС України чи Державна службі України з питань праці право вважати цей договір ЦПД "прихованим трудовим", а саме: ❌Не можна поєднувати трудові відносини та ЦПД для однієї особи в рамках однієї організації, ❌На фахівця, залученого по договору ЦПД, не можна покласти/делегувати повноваження, які будь яким чином пов'язані з корпоративними відносинами (право голосування, право скликання тощо), бо ЦПД - контрагент, зовнішня особа щодо вашої організації, ❌Договір ЦПД - це про послуги/роботи/товари, тому НЕ можна у договорі ЦПД писати назви посад, навіть коли ці назви є у відповідних графах бюджету з донором,❌Договір ЦПД НЕ може містити жодних соціальних гарантій, а також компенсувати витрати з проїзду/проживання/добові (це має входити вже у вартість послуг/робіт),❌Договір ЦПД НЕ може містити вимоги до графіку роботи, перерви та дисципліни праці,❌Договір ЦПД має містити привязку оплати з виконанням робіт/наданням послуг/поставкою товарів (тобто з результатом), а НЕ з тривалістю залучення фахівця до статутної діяльності.👉Звісно, є ще подібного роду нюанси, які визначають договір як ЦПД, а не трудовий договір.🤔Якщо йде мова про членів Правління, то можна їх залучити по договору ЦПД у якусь проєктну діяльність, відмінну від їх статутних повноважень, які вони здійснюють безоплатно 🤝Тобто Іванов - одночасно є:✅ 1) член Правління - статутна посада - безоплатна - обсяг визначено у статуті - повноваження пов'язані з корпоративними правами, ✅2) організаційні послуги по договору ЦПД - оплачувані послуги - обсяги послуги визначені у договорі ЦПД, відмінні від статутних повноважень, пов'язані з виконанням конкретних завдань - факт надання підтверджуються актом наданих послуг ❓Чи можуть у такому випадку бути ознаки наявності конфлікту інтересів - це вже окреме питання. Так, за деяких умов - можуть бути. Але конфлікт інтересів - цікавить вашого донора/благодійника/грантодавця, а ось ДПС України не дуже вже це хвилює (лише у окремих випадках підписання договору з обох боків однією особою)Автор Вірьовкіна Лілія
‼️РУБРИКА "ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ"‼️🤔Питання: "Чи може член правління працювати в ГО на громадських засадах (безоплатно)? В статуті про це взагалі нічого не написаноБуду вдячна за відповідь".🧐Для відповіді на це питання спробуємо зрозуміти, чи можливо реально працевлаштувати особу на посаду "член Правління" у ГО, адже прямої заборони на це законодавство України не містить (припускаємо, що статут ГО теж).📖Відповідно до п. 1.2. Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 року № 327 (далі - Класифікатор) "Цей класифікатор призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб'єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників".☝️Отже, при формуванні штатного розпису ГО назви посад (професій) мають відповідати тим, які закріплено у Класифікаторі (формувати назви самостійно можна лише у випадках, прямо передбаченому Класифікатором).✍️Щодо Правління як колегіального виконавчого органу у Класифікаторі можна знайти наступні варіанти професій:📌а) За кодом 1210.1. (Керівники підприємств, установ та організацій):1) Член правління акціонерного товариства;2) Голова правління;3) Президент (голова правління, інший керівник) спілки, асоціації чи іншого об'єднання комерційних банків.📌б) За кодом 2441.2. (Економісти)1) Член правління акціонерного товариства.📌в) За кодом 3431 (Секретарі адміністративних органів)1) Секретар правління.📌г) За кодом 1120.1. (Вищі посадові особи органів державної виконавчої влади):1) Голова Правління Національного банку України; 2) Голова правління Пенсійного фонду України;3) Голова правління Фонду державного майна України;4) Заступник Голови Правління Національного банку України; 5) Заступник Голови правління Фонду державного майна України;6) Перший заступник Голови Правління Національного банку України; 7) Перший заступник Голови правління Фонду державного майна України.🥹Як бачимо, для ГО підходить лише варіант посади за кодом 1210.1. (Голова правління) (як правило, це керівник ГО, який входить у склад Правління).👉Посада Секретаря правління за кодом 3431 хоча і може бути запроваджена у ГО, проте вона не покриває функціоналу члена Правління, тому її застосування у даному випадку також неможливе.🙊Отже, у зв'язку з відсутністю у Класифікаторі необхідної назви посади працевлаштувати члена ГО на посаду члена Правління для виконання відповідних обов'язків за плату фактично неможливо реалізувати.🤝Члена ГО, якого було обрано до Правління, можна працевлаштувати на якусь іншу посаду (наприклад, менеджера), але тоді повноваження члена Правління, визначені статутом ГО, все одно будуть реалізовуватись ним безоплатно.🤓Висновок: працевлаштувати члена ГО на посаду члена Правління фактично неможливо в силу відсутності такої посади у Класифікаторі професій, тому повноваження члена Правління виконуються ним на безоплатних (громадських) засадах, якщо статутом ГО не передбачено обов'язкового укладення з ним цивільно-правового договору.Автор поста: Черняченко Дмитро
‼️‼️РУБРИКА "А ВИ ЗНАЛИ?" ‼️🫣І знову про Податок на додану вартість 👉Як всі вже мабуть знають, Законом України від 18 червня 2025 року № 4505-IX внесли зміни у Податковий кодекс України (ПКУ) 📝п. В підпункт 197.1.7 пункту 197.1 статті 197 ПКУ викладено у такій редакції: 📎Стаття 197. Операції, звільнені від оподаткування"197.1. Звільняються від оподаткування операції з:197.1.7. постачання послуг з:в) надання соціальних послуг відповідно до Закону України "Про соціальні послуги" надавачами соціальних послуг, включеними до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг";"👉Деякі моменти на що слід звернути увагу:✅Соціальні послуги звільняють від оподаткування ПДВ з 01.08.2025 року❓Проблемним є питання, що робити з періодом до 01.08.2025 року. Якщо з 01.01.2025 до 01.08.2025 буде вихід за рамки ліміту, чи треба реєструватись та сплачувати ПДВ? 😢На жаль, ПКУ не дає пояснення. Звісно, логічніше було вводити такі зміни податкового законодавства України з початку календарного року. 🤷♀️До речі нагадуємо, що і досі залишається дискусійним питання, чи взагалі потрібно реєструватись платником ПДВ, якщо операції, які здійснює неприбуткова організація, виключенні з оподаткування.🙇♀️Особисто моя точка зору, що реєструватись платником ПДВ не потрібно. Наша команда намагається її відстоювати. 🤔Бачу багато думок бухгалтерів та окремих юристів, які стверджують, що незалежно від виключення операцій з оподаткованих, у разі досягнення ліміту, все одно треба реєструватись/звітувати.😂А ще хочу нагадати, що і благодійна діяльність виключена з оподаткування по громадським (на воєнний період) та благодійним організаціям, але це не заважає чомусь деякі управління ДПС України надавати дивні роз'яснення, що благодійні гранти, які є видом благодійної допомоги, треба рахувати під час підрахунку ліміту.🤓Але поки не мали жодного "живого" кейсу, де б ДПС України зараховувала порушенням відсутність реєстрації платником ПДВ тих організацій, які здійснюють діяльність по виключеним операціям з оподаткованих. Лише дивні роз'яснення та плітки.🫵Якщо у вас є кейси по ПДВ, звертайтесь. Залюбки будемо відстоювати ваші права. Тут вже просто спортивний інтерес) 🤪PS До речі, підприємницька діяльність у рамках статутної - НЕ виключена зі списку таких, що оподатковується ПДВ. У нас вона до речі є (освітні послуги). Але де ми та де той ліміт - тому поки не нервуємо. Автор Вірьовкіна Лілія
‼️‼️РУБРИКА "ЧИСЛА ТА ЦИФРИ"‼️‼️2️⃣0️⃣ Сьогодні розповідаємо про число 20, що відображає максимальний відсоток адміністративних витрат благодійних організацій, та число 2️⃣5️⃣, що встановлює ліміт компенсацій працівникам від суми адміністративних витрат — найважливіші обмеження для збереження неприбуткового статусу благодійних організацій.Сьогодні більшості благодійних організацій знає про обмеження адміністративних витрат у 20% від річного доходу згідно зі статтею 16 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 року № 5073-VI:🔍 "Стаття 16. Активи (доходи) благодійних організацій3. Розмір адміністративних витрат благодійної організації не може перевищувати 20 відсотків доходу цієї організації у поточному році."📋 Разом з цим багатьма досі вважається, що заборонено виплачувати компенсації та інші виплати працівникам, оскільки це може призвести до втрати статусу неприбутковості.❌ Насправді, компенсації та інші виплати працівникам ДОЗВОЛЕНІ в межах встановлених лімітів з моменту внесення змін до Податкового кодексу України Законом України № 4143-IX від 17.12.2024!Так було додано пп. 133.4.4.-1 п. 133.4. ст. 133 ПКУ:📜 "133.4.4-1. Виплата компенсацій та інших виплат (у тому числі тих, що є додатковим благом) на користь працівників благодійної організації не є підставою для виключення такої благодійної організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій, за умови що такі компенсації та інші виплати пов'язані з реалізацією цілей і завдань такої благодійної організації і передбачені її установчими документами та/або організаційно-розпорядчими документами та не суперечать Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". Розмір таких компенсацій та інших виплат у податковому (звітному) році не повинен перевищувати 25 відсотків суми понесених адміністративних витрат такої благодійної організації за податковий (звітний) рік."💯 Це означає, що компенсації працівникам можуть становити максимум 25% від уже обмежених 20% адміністративних витрат✅ ВАЖЛИВО: Виплата компенсацій та інших виплат ОБОВ'ЯЗКОВО має вказуватись:— у Статуті благодійної організації;— у відповідних політиках благодійної організації (Положенню про оплату праці, Правила внутрішнього трудового розпорядку тощо);— відповідних кадрових документах в залежності від виду компенсації або виплати.‼️РЕКОМЕНДУЄМО: Розписувати в цих документах ДЕТАЛЬНО зв'язок компенсацій та інших виплат із реалізацією цілей та завдань з усіма необхідними поясненнями та обгрунтуваннями такого зв'язку.Автор посту Валієв Валерій
‼️‼️РУБРИКА "КЕЙСИ"‼️🗣"Скажіть, будь ласка, а чи були у вашій практиці випадки, коли громадянину України відмовляли у вступі в громадське об'єднання?"😂Життя бентежне. Відмови у прийнятті до членів громадських організацій - нормальна практика.🤔А ось оскаржень таких відмов у своїй практиці не пам'ятаю. Це був б цікавий кейс.🤓Тут треба розібратись з причинами відмови. Чи можна оскаржувати чи ні? Якщо відмова була на підставі невідповідності особи кандидата вимогам ст 7 та 8 ЗУ "Про громадські об'єднання"від 22 березня 2012 року № 4572-VI (надалі ЗУ № 4572), то сенсу в оскаржені я не бачу. 📎"Стаття 7. Засновники громадського об'єднання1. Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років."📎"Стаття 8. Члени (учасники) громадського об'єднання1. Членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути особи, визначені частиною першою статті 7 цього Закону, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених законом."🤷♀️Деякі громадські організації включають у статут свої особисті вимоги (стать, вік, освіта тощо) щодо кандидатів у члени їх організації, але включення таких вимог у статут не робить такі вимоги правомірними. 😂Так, наприклад, дотримання вимог статуту громадської організації - це адекватна вимога до діючого члена цієї організації, але ця вимога не може бути причиною у відмові кандидату у члени цієї організації. 🤨Якщо відмова у прийнятті була складена на підставі так званих "дискримінаційних вимог" громадської організації щодо статі, віку, освіти чи інших, тут юристам/адвокатом є сенс підключитись до захисту прав кандидата у члени та піти в суд. Скоріш рішення суду буде на боці кандидата у члени ГО, якому відмовили у прийнятті. 🤝На мою особисту точку зору, краще у відмові у прийнятті у члени чесно написати "на жаль, наша організація наразі не планує збільшувати кількість членів" замість того, щоб розписувати кандидату те, що він ніби то на думку організації не відповідає їх уявим вимогам.📝Якщо є у вас вже кейс про відмову у прийнятті у члени якоїсь громадської організації, звертайтесь, залюбки допоможемо. ❌Виключенням буде лише ті випадки, коли вам відмовила організація, яка є нашим клієнтом (когось з наших експертів), тоді ми не маємо право займати вашу позицію з міркувань професійної етики. Автор Вірьовкіна Лілія
😉До речі, хто там каже "у вас дорого!"🤝МФ "Відродження" надало одній ГО грант на юридичну та бухгалтерську допомогу іншим неприбутковим 😂Рекламу робити не буду, але якщо "дорого", то шукайте самі в інтернеті та звертайтесь до них. Їм за це ще кошти донор дає. 🙄Нам гранти як не давали, так і не дають (така принципова позиція донорів), тому безоплатно не буде🙃А якщо ви хочете саме до нас, а коштів нема, тоді подавайтесь на гранти організаційного розвитку, наприклад, Єднання.🤝Проводьте відбір виконаців, кличьте нас подаватись на тендер (ми будемо до вас подаватись як ФОП). Таким чином ваш донор буде покривати витрати на оплату наших послуг.🤓Ми теж залюбки б хотіли отримати грант, і завдяки ньому залучати більше фахівців, а вам надавати безоплатні індивідуальні послуги.🥲Але поки донори/грантодавці нас не хочуть фінансувати, тому з безоплатного можемо на постійній основі запропонувати лише тренінги на ютубі та інформативні рубрики в ФБ та тут.Ну не "бачать" в упор наші пропозиції донори. Такий собі публічний ігнор. 🤔Чи зміниться в 2026 році ситуація? Навряд.😜Скоро про нас будуть мемчики робити. Це коли усі неприбуткові організації України будуть знати нашу команду, обирати нашу команду серед конкурентів, а донори будуть робити здивовані обличчя та пояснювати нам, що ми ще не дотягнуємо до їх грантів. І тому замість нас вони дали кошти на цей напрямкам іншим.🤣Але колись вийде ситуація, коли "інші", що отримають цей грант, будуть нашими клієнтами. І ми будемо їм допомагати витягнути цей напрямок😂😇Ніхто не святий у цьому світі. Але інколи такі публічні "порки" та "ігнори" стають мемами.🙄нагадує спробу нас зробити "ручними". Авторка посту Вірьовкіна Лілія