Джерело
Київ, жива iсторiя | Пекельна пустеля на Печерську: трагедія 1918 року.6 червня 1918 року К...
11 500 Охват/переглядів
2025-01-21 09:07
Повідомлення №6284
Пекельна пустеля на Печерську: трагедія 1918 року.6 червня 1918 року Київ здригнувся від вибухів на артилерійських складах у Звіринці. Понад два мільйони боєприпасів почали детонувати, знищуючи все навколо. Вибухи зруйнували будинки, вибили шибки по всьому місту, а ченці Троїцького монастиря, який опинився в епіцентрі, загинули.Гетьман Павло Скоропадський виділив півмільйона карбованців на допомогу постраждалим. Місцеві мешканці евакуювалися у Святошин, Кончу-Заспу й Пущу-Водицю.Причини трагедії так і не встановили. Серед версій: самозаймання, диверсія Антанти чи підпільна діяльність більшовиків.Чому склади боєприпасів були на Звіринці?Печерська фортеця спочатку була невеликою, збудованою за Івана Мазепи та Петра І. Але через загрозу з боку наполеонівських військ було вирішено розширити оборонні споруди. За часів Миколи І побудували Звіринецьке укріплення, яке в 1893 році стало місцем для складів боєприпасів.Звіринецька катастрофа стала першим техногенним лихом у Києві, що назавжди змінило обличчя цього району.👉ПІДПИСАТИСЯ