Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Київ, жива iсторiя
Додано 14 лип 2024

Київ, жива iсторiя

@kyivkk
Кількість підписників: 72 944
Фото: 7,840
Відео: 379
Посилання: 3,900
Опис:
🇺🇦Найбiльший ретро-канал про Київ! https://t.me/+v2ybBXjjeMw3Njdi 👈 запрошення для друзiв ми у Фейсбуцi https://facebook.com/you.love.kiev з приводу реклами пишiть одразу в дiрект каналу 🤓
Джерело

Київ, жива iсторiя | Хто започаткував вуличне освітлення в Києві?Із настанням ночі вулиці К...

Логотип телеграм спільноти - Київ, жива iсторiя Київ, жива iсторiя @kyivkk
26 900 Охват/переглядів 2025-01-18 18:48 Повідомлення №6272
Хто започаткував вуличне освітлення в Києві?Із настанням ночі вулиці Києва на початку ХІХ століття поринали в пітьму. Вуличного освітлення не було. Нечисленні перехожі освітлювали шлях переносними олійними ліхтарями. У січні 1871 року реєструється Товариство газоосвітлення, яке створив і очолив Струве Аманд Єгорович. Міська дума уклала з Товариством контракт на установку вуличних газових ліхтарів. Струве зобов’язався у стислі терміни побудувати два заводи з виробництва газу і встановити на вулицях 1500 газових світильників.6 вересня 1872 року на Хрещатику в присутності офіційних осіб відбулося пробне включення освітлення, а 2 листопада на 70 ліхтарях спалахнули перші «газові» вогні. Газ було підведено і до пам’ятника св. Володимира. З настанням темряви на хресті запалювалися газові лампи. Хрест, що палав над містом, виднівся за багато верст. Він слугував маяком для мандрівників.Протягом багатьох років газовому освітленню альтернативи не було. Та прогрес невблаганно рухався вперед. Конкурент газового ріжка — лампочка розжарювання — з’явилася 1880 року. 23 травня 1890 року Дума з компанією «Савицький і Страус» підписала контракт на електрифікацію Києва. Було побудовано дві перші електростанції: на Театральній площі для освітлення Міського театру та на Думській площі (Майдан Незалежності). 8 березня 1892 року 14 дугових електричних світильників спалахнули на Хрещатику. Вони горіли до півночі, а потім до ранку світилися газові ріжки. Через кілька десятиліть електричне освітлення витіснило газ усюди.👉ПІДПИСАТИСЯ