📚 20 червня Молодіжний простір Дрогобича стане місцем зустрічі з авторами, чиї книги змушують не просто читати, а відчувати й переосмислювати. Два автори. Дві сильні книги. Один день у Дрогобичі. 🕑 14:00 — Поліна Кулакова та її роман «Усі їхні демони» — напружений соціальний трилер про теми, про які суспільство часто воліє мовчати. Поліна пише так, що терпнуть коліна. 🕕 18:00 — Володимир Станчишин і «Човни» — перший художній роман відомого психотерапевта про втрати, надїії під час війни. І це той випадок, коли автор дуже пов’язаний із Дрогобичем. Що саме— дізнаєтеся на зустрічі 😉 Проєкт «Літературний ЩеБіт – читаємо та надихаємося» реалізовується ГО «Молодіжний простір Дрогобича» за підтримки державної установи «Український інститут книги» за кошти державного бюджету України. 🔗 Участь безкоштовна за реєстрацією https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfer_d_32hG6GNiCS3_CxrNeyPLhTMKtGaizPuUExTgK1lcSw/viewform 📅 20 червня🏡 Молодіжний простір «Щебіт»📍Дрогобич, вул. Я. Осмомисла, 10 (2-й поверх)
🍽️ Дрогобич запрошує на презентацію гастрономічної карти «Смак Дрогобича» /Gastronomic Map of Drohobych — проєкту, який відкриває місто через його смаки, традиції та локальну гастрономічну культуру. Гастрокарту створено з метою популяризації гастрономічної спадщини Дрогобича серед туристів, мешканців громади, екскурсоводів та всіх, хто прагне пізнати місто не лише через його архітектуру й історію, а й через автентичні смаки та локальні історії. Під час презентації гостям представлять:🔸 двомовну друковану гастрокарту🔸 інтерактивну гастрокарту у цифровому форматі🔸 локальні гастрономічні особливості та заклади міста🔸 інформацію про рівень безбар’єрності гастрозакладів «Смак Дрогобича» — це більше, ніж гастрономія. Це історія міста із понад 700-річною традицією солеваріння, це місцеві рецепти, легенди, ремесла та люди, які творять унікальну атмосферу Дрогобича.Пізнаваймо Дрогобич через смак та традиції! 📅 29 травня⏰ 13:00🏛️ Палац мистецтв музею «Дрогобиччина»📍Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 38
📯 У Дрогобичі відбудеться вечір памʼяті Любомира Сікори! Його називали головним бойком Франкового краю. Два роки тому, на 80-муроці життя, відійшов у вічність голова науково-культурологічного товариства«Бойківщина» Любомир Сікора. 7 травня у Дрогобичі зберуться, щоб згадати його життєвий шлях, діяльність і внесок у збереження бойківської спадщини. Сучасники згадують його як людину, глибоко закорінену в історію свого народу, небайдужу до долі рідного краю та України. Інтелектуал, мислитель, дослідник і популяризатор минувшини — він був яскравою, самобутньою та колоритною постаттю бойківського світу. Вечір памʼяті супроводжуватиметься мистецькою програмою: звучатиме музикаМирослава Скорика, а також твори на слова Ярослава Гошовського та Ігоря Мацьківа у виконанні Заслуженого академічного Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина».📅 7 травня⏰ 16:00📍Дрогобич, Т. Шевченка, 22🏛️ Приміщення Заслуженого академічного Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина»
🌿Гостей Святоюріївських урочистостей запрошують не лише на святкову програму, а й на пізнавальні екскурсії до Дрогобицької солеварні. Вони відбудуться у двох часових проміжках – о 14:00 та 15:00. Зареєструватися можна за телефоном 067 010 70 08 або в Instagram: @drohobych.saltworks.Благодійний внесок — 150 грн з особи. Кошти з екскурсій будуть спрямовані на потреби ЗСУ💙💛 Нагадуємо, що 23 квітня у Дрогобичі відбудуться храмові гуляння — Святоюріївські урочистості. Дійство проходитиме на території церкви Святого Юри. Програма обіцяє бути насиченою та цікавою: розпочнеться свято з літургії у храмі, після якої на гостей чекатиме Великодня гаївка. Окрім цього, у програмі:— «Дрогобицький крам», де свої вироби представлять майстри та крафтовики з різних регіонів України;- вулична їжа;- майстер-класи;- мистецькі виступи. 📆 23 квітня⏰ 11:00 – літургія⏰ 13:00 – гаївка⏰ 14:00 та 15:00 – екскурсії на солеварню 📍Дрогобич, вул. Солоний Ставок, 25 ⛪️ Територія біля церкви Святого Юри
🌿23 квітня християни вшановують святого Юрія. У Дрогобичі це свято має особливе значення, адже місто славиться своєю перлиною— Церквою Святого Юра, яка входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Саме тому тут традиційно відбуваються храмові гуляння - Святоюріївські урочистості. Дійство розпочнеться о 11:00 святковою божественною літургією у храмі Святого Юри. Опісля літургії, на подвірʼї церкви о 13:00 розпочнеться Великодня гаївка. Цьогоріч до гаївок долучаться учні всіх шкіл Дрогобицької громади, тож на гостей чекає особлива атмосфера дитячої радості, традицій і єдності. Окрім цього, у програмі:- Дрогобицький крам»;- смачна вулична їжа;- пізнавальні екскурсії;- творчі майстер-класи для дітей і дорослих;- виступи вокальних, танцювальних та інструментальних колективів.Запрошуємо розділити святковий настрій, відчути дух традицій і провести цей день у колі громади! 📆 23 квітня⏰ 11:00📍Дрогобич, вул. Солоний Ставок, 25 ⛪️ Територія біля церкви Святого Юри
Щиро вітаємо усіх зі світлим святом Великодня! Сьогодні Україна оживає у барвах весни та великодніх писанок — яскравих, теплих, сповнених глибокого змісту. У цих кольорах - наша віра, наша надія, наша незламність. Нехай і ваші серця сьогодні наповняться світлом, теплом і тихою радістю, яка зігріває душу. Нехай це святе Воскресіння принесе у кожен дім мир, любов і спокій. Нехай зцілює серця, додає сил жити, вірити й не втрачати надії навіть у найтемніші часи. З особливою вдячністю схиляємо голови перед нашими воїнами. Нехай Господь оберігає кожного захисника, дарує витримку, силу духу й повертає живими та неушкодженими додому. Ми молимось за вас і віримо у вас щодня💙💛 Великдень — це про перемогу життя. Про те, що після темряви завжди приходить світло. І сьогодні ця віра особливо жива у наших серцях. Нехай великодні дзвони принесуть у кожну родину добрі звістки. Нехай у кожній домівці запанує тепло, а в кожному серці - впевненість: ми вистоїмо, ми переможемо, ми будемо жити у мирній і вільній Україні.
«Не я бʼю - верба бʼє, за тиждень Великдень!» Сьогодні віряни східного обряду відзначають Вхід Господній до Єрусалима — одне з найсвітліших передвеликодніх свят, відоме як Вербна неділя. У цей день у храмах освячують гілочки верби — символ життя, оновлення та Божого благословення. За народними віруваннями, освячена верба оберігає оселю від негараздів, хвороб і стихій, а також приносить добробут і силу родині. Свято встановлене на спомин урочистого вʼїзду Ісуса Христа до Єрусалима після чуда воскресіння Лазаря. Люди, почувши про це, зустрічали Спасителя як царя — вистеляли Йому дорогу пальмовими гілками та вигукували: «Осанна!». Оскільки в наших краях пальми не ростуть, їх символічно замінила верба — перша рослина, що оживає навесні, несучи із собою надію та відродження. У народі також зберігся звичай легенько торкатися освяченою вербою зі словами - побажаннями здоров'я — як нагадування про життєдайну силу природи та Божублагодать. Нехай це свято принесе у ваш дім мир, тепло і віру в добро.
📚 У Дрогобичі відбудеться творча зустріч із письменницею Джулією Ковальською! 25 березня у Центральній міській бібліотеці імені Вʼячеслава Чорновола відбудеться презентація книги авторки Джулії Ковальської. Письменниця працює у жанрах прози та поезії, є лауреаткою міжнародного літературного конкурсу «Крилатий Лев». У її творчому доробку — поетичні збірки «Шепіт мереживних думок», «Весна 22-го», а також прозовий твір «Історія одного годинника». Цікаво, що за освітою авторка — магістр математики та інформатики. У Дрогобичі Джулія Ковальська презентує нову книгу «Лірика» — збірку віршів і короткої прози, у якій переплітаються теми любові й війни, надії та очікування, внутрішніх пошуків і пізнання світу. Це тексти, що відгукуються в серці, змушують замислитися та знайти власні сенси. Не пропустіть нагоду поспілкуватися з авторкою та відкрити для себе нові грані сучасної української літератури! 📅 25 березня⏰ 12:00📍Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 27🏛️Центральна міська бібліотека імені В. Чорновола
🪺 У музеї «Дрогобиччина» відкрилася унікальна виставка, що обʼєднала близько170 писанок! Виставковий проєкт «Диво у музеї» презентує рідкісні та цінні експонати з фондової колекції, які зазвичай недоступні для широкого огляду. Упродовж двох місяців — з 20 березня до 20 травня — відвідувачі мають нагоду побачити ці мистецькі скарби на власні очі. Експозиція вражає різноманіттям писанок: тут представлені як аматорські роботи, так і витвори знаних майстрів, оздоблені традиційними орнаментами та авторськими інтерпретаціями. Окрім цього, на виставці експонуються ляльки-мотанки. Відвідувачі зможуть зануритися в атмосферу давніх великодніх приготувань: дізнатися, як бойківські родини готувалися до Воскресіння Христового, оглянути автентичні вишиті рушники та сорочки кінця XIX — середини ХХ століття, а також побачити старовинне кухонне начиння, яким користувалися для випікання паски. 📆 20 березня – 20 травня⏰ 10:00-17:00 (ВТ-НД)📍 Дрогобич, вул. І. Франка, 32🏛️ Відділ історії музею «Дрогобиччина»
📔 12 березня у музеї «Дрогобиччина» відбудеться Всеукраїнська наукова конференція «Постать Володимира Бірчака і національно-культурні процеси на Дрогобиччині в 1900—1920 роках». Захід обʼєднає науковців, краєзнавців та дослідників, які обговорять роль Володимира Бірчака у формуванні національно-культурного життя краю на початку XX століття. Конференція стане нагодою глибше осмислити постать Володимира Бірчака та його внесок у національно-культурні процеси Галичини початку ХХ століття. 📌Володимир Бірчак (1881-1952) — педагог, письменник і громадсько-культурний діяч, чия діяльність була тісно повʼязана з розвитком української освіти та національного руху. Як активний просвітянин, він багато зробив для розвитку українського шкільництва на Дрогобиччині, підтримував діяльність читалень «Просвіти», сприяв поширенню української книги та пожвавленню мистецького життя краю в умовах австрійського панування та в часи становлення ЗУНР. 📅 12 березня⏰ 10:00📍Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 38🏛️Палац мистецтв