Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Куди піти? Дрогобич
Додано 14 лип 2024

Куди піти? Дрогобич

@kydupitudro
Кількість підписників: 959
Фото: 2,420
Відео: 58
Посилання: 363
Опис:
Календар твоїх яскравих моментів. Афіша подій Дрогобича та громади. • Зв’язок: [email protected]
Джерело

Куди піти? Дрогобич | Не я бʼю - верба бʼє, за тиждень Великдень!» Сьогодні віряни східного ...

Логотип телеграм спільноти - Куди піти? Дрогобич Куди піти? Дрогобич @kydupitudro
578 Охват/переглядів 2026-04-05 05:28 Повідомлення №2769
«Не я бʼю - верба бʼє, за тиждень Великдень!» Сьогодні віряни східного обряду відзначають Вхід Господній до Єрусалима — одне з найсвітліших передвеликодніх свят, відоме як  Вербна неділя. У цей день у храмах освячують гілочки верби — символ життя, оновлення та Божого благословення. За народними віруваннями, освячена верба оберігає оселю від негараздів, хвороб і стихій, а також приносить добробут і силу родині. Свято встановлене на спомин урочистого вʼїзду Ісуса Христа до Єрусалима після чуда воскресіння Лазаря. Люди, почувши про це, зустрічали Спасителя як царя — вистеляли Йому дорогу пальмовими гілками та вигукували: «Осанна!». Оскільки в наших краях пальми не ростуть, їх символічно замінила верба — перша рослина, що оживає навесні, несучи із собою надію та відродження. У народі також зберігся звичай легенько торкатися освяченою вербою зі словами - побажаннями здоров'я — як нагадування про життєдайну силу природи та Божублагодать. Нехай це свято принесе у ваш дім мир, тепло і віру в добро.