Джерело
Король Данило | Леся Бондарук (Фейсбук): ❗️Львів планує виділити 682 млн грн на будівн...
203 Охват/переглядів
2025-12-10 10:51
Повідомлення №1386
Леся Бондарук (Фейсбук): ❗️Львів планує виділити 682 млн грн на будівництво сміттєпереробного заводуУ проєкт бюджету Львова на наступний рік заклали нові мільйони на завершення сміттєпереробного заводу на Пластовій, 13, який будує польська компанія Control Process. ♻️Будівництво заводу триває вже четвертий рік. Запуск переносили кілька разів: кінець 2023 року, лютий та жовтень 2025 року. Нагадаю, що на майданчику заводу 7 жовтня виникла пожежа, внаслідок якої згоріла частина обладнання на 4 млн грн! ⚖️До слова, зараз поліція розслідує дві кримінальні справи: щодо розтрати бюджетних коштів підрядником та невстановленими посадовцями Львівської міської ради, а також щодо завищених витрат на проєктно-кошторисну документацію.⚠️Завод фізично не готовий до експлуатації: корпус незавершений, ключове обладнання не змонтоване, що робить запуск неможливим. При цьому ЛКП "Зелене місто" подало позов до міжнародного арбітражу, а на захист інтересів міста залучили британських юристів Mayer Brown International за 20 тис. євро. Проте це скоріше спроба ЛМР перекласти відповідальність за провал проєкту і затягнути конфлікт, ніж реально контролювати будівництво.Проєкт, який мав стати рішенням екологічної проблеми міста, перетворився на нескінченну «чорну діру» для бюджету. Виділення нових мільйонів у 2026 році виглядає не як інвестиція у майбутнє, а як чергове закачування грошей у бездонну яму!