Джерело
Кіровоградська обласна прокуратура | На Кіровоградщині викрито групу «чорних лісорубів», які знищили понад ...
507 Охват/переглядів
2026-04-27 12:31
Повідомлення №2927
На Кіровоградщині викрито групу «чорних лісорубів», які знищили понад 200 дерев — збитки довкіллю перевищують 4 млн грнПрокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Кіровоградської обласної прокуратури повідомили про підозру трьом учасникам організованої схеми незаконної вирубки лісу.За даними слідства, упродовж вересня 2025 року — березня 2026 року підозрювані діяли за попередньою змовою та без будь-яких дозвільних документів системно вирубували дерева у захисних лісових насадженнях на території Долинської громади.Зловмисники знищили понад 200 дерев, зокрема акації, клена та дуба. Лише за одним із встановлених епізодів незаконно зрубано 153 дерева.Згідно з розрахунками Державної екологічної інспекції, завдана шкода довкіллю становить понад 4 млн гривень. Водночас окремим епізодом підтверджено збитки на суму понад 1,6 млн гривень, що у понад 60 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.Після незаконної вирубки деревину перевозили, зберігали та реалізовували мешканцям Кропивницького району, а отримані кошти розподіляли між собою.Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Кіровоградській області. Оперативний супровід Кіровоградське управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції.Наразі триває досудове розслідування. Вживаються заходи для відшкодування завданої державі шкоди.Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 4 ст. 246 КК України.Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.