Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Хрещатик 36
Додано 14 лип 2024

Хрещатик 36

@khreschatyk36
Кількість підписників: 13 069
Фото: 15,100
Відео: 4,330
Посилання: 2,560
Опис:
Робимо докладну аналітику повісток сесій та комісій. Публікуємо тільки правду про життя Києва, роботу КМДА та РДА теми депутатів Київради і про бл$дство столичного бомонду. Для звʼязку: Приймальня: @khreschatyk36_bot Пошта: [email protected]
Джерело

Хрещатик 36 | ️Ґвалтування історичної спадщини столиці продовжується! На вулиці Зава...

Логотип телеграм спільноти - Хрещатик 36 Хрещатик 36 @khreschatyk36
5 200 Охват/переглядів 2026-02-27 06:15 Повідомлення №22676
❗️Ґвалтування історичної спадщини столиці продовжується! На вулиці Завальна, 2-Б, що біля станції метро «Осокорки», зносять найстарішу садибу лівого берега.Ще в грудні 2025 року проект реставрації представив архітектор Микола Віхарєв (який уже «реставрує» «Будинок з хлібною лавкою» на Ярвалу, Лукʼянівську поліцейську дільницю, будинок Рутковського та планує «МакДональдз» біля пам’ятника поруч із Бабиним Яром). За його проектом, замість одноповерхової садиби планують 24-поверховий офісно-житловий комплекс із дворівневим підземним паркінгом. Тоді проект не погодили, однак, на локації вже працює будівельна техніка, яку охороняють тітушки забудовника. Згідно із чинним Генпланом Києва, ділянка розташована в межах пам’ятки історії та ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпро». Відтак будівництво офісних або житлових комплексів заборонене Законом. Селище Осокорки на Лівому березі заснували близько 1799 року. Станом на 1859 рік його населення складало 739 мешканців, тут також було 136 будинків й одна церква. Коли збудували садибу, достеменно невідомо, однак їй точно понад 170 років.@khreschatyk36