Джерело
Харків для Людей | Павло Храмов | Безпека міжміського громадського транспорту — це важлива тема, про яку...
1 530 Охват/переглядів
2026-04-01 04:59
Повідомлення №7891
Безпека міжміського громадського транспорту — це важлива тема, про яку я тут зазвичай не пишу, бо все ж таки ми більше про місто. Але наразі є такий кейс, який дуже яскраво демонструє як впливає вид мобільності на безпечність поїздки. Як ви знаєте, зараз є обмеження щодо поїздів Інтерсіті з Харкова. Пересадка в Полтаві та перспектива вийти десь в полі не надихає нікого. Тому автобусні перевезення набирають популярності. Спостерігаю це з різних сторін. Та, власне, це очевидна річ. Спробуймо піднятись над ситуацією та подивитись, що є безпечнішим: автобуси чи потяги у Харкові? Не буду маніпулювати цифрами, але статистично в ДТП від автобусів гине та травмується більше людей, ніж від прильотів по потягах. Я навмисно уникаю конкретних цифр, щоб не робити зайвих тверджень та показати більш важливий принцип.Міжміські автобусні перевезення — це небезпечний вид мобільності. Гадаю, ви бачили не одну новину, як український автобус перевернувся десь в Європі. Навіть там, де є суворі вимоги до водіння, кращі дороги та ПДР, це залишається статистично небезпечнішим видом транспорту. А що говорити про Україну, де водії ганяють як скажені, щоб дотримуватись розкладу…Отже, ми погіршуємо умови для поїздів заради безпеки пасажирів, але таким чином спричиняємо хвилю ще більш небезпечної мобільності — більше людей користуються авто та автобусами. УЗ знімає з себе відповідальність та показує найвищі стандарти щодо безпеки пасажирів — наче до них питань нема. Одначе на рівні суспільства — це перекладання відповідальності, яке, до того, погіршує реальну безпеку пасажирів. У мене не буде простих відповідей на ці питання. Все, що я можу написати далі — не сподобається тим чи іншим, адже обирати треба між поганим та гіршим. І тут треба бути відповідальним політиком та брати на себе ризик, щоб зберегти більше людей, або перекладати його на плечі загалу, отримати більше жертв, зате можна вийти з води сухим. 🚴🏻♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#війна #безпека #БДР