Джерело
Харків для Людей | Павло Храмов | До слова, паблік Де у Харкові запостив цікаву картину біля ХНАТОБ — ар...
1 770 Охват/переглядів
2026-02-05 11:12
Повідомлення №7604
До слова, паблік Де у Харкові запостив цікаву картину біля ХНАТОБ — армія комунальників криголамами довбає лід. В коментарях найцікавіше, адже чимало хто навіть серед харківців оцінює це як перебір. Пишуть: це все для картинки; хтось, мабуть, приїжджає; краще почистити там, де люди ходять; якась армія міньйонів та інше.На цій картині суть нерівномірності харківського благоустрою. Нерівномірність в кількості. Якщо ви зробите теплову мапу, яка демонструє кількість комунальників відповідно ділянці, то центр буде червоним, а весь інший Харків синім або взагалі порожнім. Ні, це цілком нормально, що в центрі прибирають більше, адже там більше людей, але у нас ще й прірва в стандартах благоустрою, тому й працівників набагато більше. В районних парках майже немає двірників, які щодня бігають за листочками на ідеально підстриженому газоні. Нерівномірність в зарплаті. Якось двірник в одному з парків в центрі мені розповів, що є «круті» КП, де у двірників вища зарплатня та робота не така брудна — йдеться про центральні парки, а є ті, кому не пощастило працювати звичайним двірником. Каже, що цих людей шкода, бо вони працюють за мінімалку та з інструментами все значно гірше. Так от, що ми бачимо на цьому відео? 80 людей вручну знищують лід на тротуарі. Навіть якщо їм всім платять по 10 тис., то один день такої роботи коштує 38 тис. грн. Це достатньо дорого. До того ж скільки вони здатні очистити за день? Сотні метрів? У такому разі за тиждень ця група не очистить навіть центр. Та прикол в тому, що результати такої роботи мають тимчасовий характер — до найближчого циклу потепління/морозу. Тобто буквально через пару днів це все, можливо, треба буде робити заново. І в цьому вся суть — зробити показову чистоту на окремій невеличкій ділянці розуміючи, що такого по всьому місту не буде ніколи. Як це вдається? Дешева робоча сила. Подумаймо разом, як можна боротись з цією проблемою?1) Механізація. Є така штука на ринку як ice braker. На фото та відео (клац, клац) можна побачити пару прикладів. Є варіанти маленькі — для тротуарів, а є значно більші. Ефективність їх значно вища, ніж ручний труд.2) Ручна робота має застосовуватись лише там, де неможлива механічна — сходинки, вузькі місця інше.3) Якість тротуарів та водовідведення. Кількість криги можна значно скоротити, якщо робити нормально тротуари. За пару років це не виправити, але ми бачимо, що у нас вода залишається навіть на нещодавно відремонтованих тротуарах. Тому треба про це думати на майбутнє. І ні, механізація не передбачає звільнення 80 людей. Вона означає, що умовно 10 машин та 70 робітників зможуть очищати від льоду 80% міста. Розтрощений лід треба ще комусь збирати.Одна з основних причин, чому я про це пишу — хочу бачити чистими майбутні велодоріжки по всьому місту. Тротуари також, але велодоріжки зовсім безпорадні, якщо не почищені. Сьогодні буде відео про велоінфраструктуру, тому я думаю, як ефективно завадити морозу зіпсувати велосипедистам життя. 80 комунальників для саду Шевченка знайти можна, а де взяти тисячі для сотень кілометрів тротуарів та велодоріжок?🚴🏻♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#най #марнотратство #тротуар #вело #сніг