Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Харків для Людей | Павло Храмов
Додано 14 лип 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Кількість підписників: 3 343
Фото: 5,700
Відео: 586
Посилання: 3,420
Опис:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov
Джерело

Харків для Людей | Павло Храмов | Тут така тема, в якій я не є фахівцем, але дуже сподіваюсь, що серед п...

Логотип телеграм спільноти - Харків для Людей | Павло Храмов Харків для Людей | Павло Храмов @kharkiv_for_people
1 090 Охват/переглядів 2026-01-23 14:09 Повідомлення №7529
Тут така тема, в якій я не є фахівцем, але дуже сподіваюсь, що серед підписників є фахівці, які верифікують моє припущення, бо можу помилятись. То якщо ви в темі, то не проходьте повз. Якщо я не помиляюсь, то це має дуже сильно вплинути на Харків в перспективі декількох років.Уряд готує зміни в Трудовий кодекс — його адаптують до стандартів ЄС. Мене зацікавила ось ця частина:Прозорий механізм визначення мінімальної зарплати як місячної, так і погодинної, узгоджений зі стандартами ЄС. Мінімальна межа буде визначатись як відсоток від середньої заробітної плати, який встановлюватиме Уряд. Найбільше цікавить, про який саме відсоток йдеться в ЄС? Є директива, яка говорить, що має бути 50% gross від середньої зарплати по країні або 60% від медіанної. Але це лише директива. Реальність виглядає трохи інакше. 4 країни мають нижчий рівень: Бельгія (49%), Мальта (46%), Естонія та Латвія (both 43%). 14 країн — від 50 до 60%, та лише 3 країни вище 60%. Якщо це застосувати до України, то у нас лише 32%. Середня зарплатня — 27 167 грн, а мінімальна — 8 647 грн. Тобто якщо починати підіймати хоча б до мінімальних європейських рівнів, то мінімалка зараз має бути 11 682 грн, що на 35% більше. А це вдарить по харківському бюджету майже моментально, бо у нас значна частина комунальників отримує мінімалку або суму нижчу за 11,7 тис. грн. Це декілька мільярдів гривень додаткових витрат.Прикметно, що для Львова, Києва та інших це не такий сильний удар, адже вони передали значно більше функцій в руки приватників. Чого тільки вартує кількість ОСББ. Та й зарплати у них без того вищі.Ок, припустимо, що Уряд не буде намагатись одразу підтягнути мінімалку до 43%, нехай у нас зафіксується 32%. І навіть в такому виконанні це погані новини для Харкова, адже середня зарплата постійно зростає і мінімалка буде залежати від її рівня. Весь фокус Харкова в тому, що в нашому місті паралельно існують дуже бідні комунальники та сформувався середній клас з європейськими зарплатами. Умовно кажучи, середній айтішник може дозволити собі забезпечувати декілька власних двірників. І ось ця халява закінчиться. Двірникам треба буде платити трохи більше. Харків не зможе утримувати армію комунальників на мінімалці, адже мінімалка зростатиме паралельно із зарплатами в країні. Вся імперія, яка базується на супердешевій робочій силі, зруйнується. Треба буде обирати, якою сферою жертвувати.Пропоную вже сьогодні подумати, з чого почати? Дорогі парки розваг, 1 млрд на обслуговування ЖКГ багатоповерхівок, скоротити витрати на безплатний громадський транспорт…До речі, не думайте, що підняття зарплат стосуватиметься лише тих, хто отримує мінімалку. Разом з цим це потягне й інші професії. Якщо зараз слюсар в метро заробляє 12 тисяч, то він захоче значно більше, ніж двірник на мінімалці. Це спонукатиме цілий каскад структурних змін в економіці міста і хочеться додати «а ми попереджали про це давно», але тут недоречна зловтіха, бо це моє улюблене місто та хочеться його врятувати. Хочеться помилятись, але виглядає якось так.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#патерналізм #скільки #бюджет